gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kanada'da 3 günde 20 bin fok katledildi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Tüm dünyanın tepkisine rağmen Kanada'da başlayan fok avının ilk üç gününde 19 binden fazla fok vahşi yöntemlerle öldürüldü.
    Kanada Avlanma Bakanlığı sözcüsü Phil Jenkins, av sezonunun ilk döneminde 350 avcının 19 bin 411 fok avladığını duyurdu.
    Jenkins, avlanmanın ''sükunet içinde olaysız geçtiğini'' söylerken, fokların bu türlü avlanmasına karşı çıkan uluslararası hayvanları koruma derneği IFAW, bu açıklamayı kınadı ve ''gözlemcilerin bu avlanma biçiminin vahşetine tanıklık ettiklerini'' kaydetti.
    IFAW gözlemcisi Cheryl Jacobson, av sırasında yaralanan bir fokun can havliyle kaçarak suya atladığını ve bu fokun suyun altında öleceğinin kesin olduğunu belirttiği açıklamasında, bu fokun resmi rakamlara dahil bile edilmeyeceğini söyledi.
    Kanada hükümetinin bu yıl 280 bin civarında fokun avlanmasına izin çıkardığı belirtiliyor.
    Öte yandan katliama tepik eylemleri de ilgnç görüntülerle sürüyor...

Kanada'da 3 günde 20 bin fok katledildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 3 bin bilgisayar gücünde

3 bin bilgisayar gücünde

HP ve Intel'in desteği ve Proline'nin entegratörlüğünde İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) kurulan süper bilgisayar sistemi, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, finans, otomotiv ve savunma sanayi temsilcileri ve yerel yönetim uzmanlarının katıldığı bir toplantıyla tanıtıldı. Sistem, iklim modellemelerinden, savaş simülasyonlarına, araç çarpışma testlerinden, uzun vadeli ve gerçekçi...
  2. 3 günde 3 kilo

3 günde 3 kilo

Bıkmadan kısa sürede sonuca ulaşmak için ilk adımı atın. 3 günde 3 kilo çok da ulaşılmaz değil! Moral bozucu biliyoruz! Diyet, moral bozan ve insanı, insanlığından çıkaran bir olay gibi gelebilir. Bunu aşmak için aynanın karşısında zayıflıyorum, çok güzelim, harikayım, ben bir mankenim, ben iyiyim, herkes bana bayılıyor gibi kendi kendinize uydurduğunuz dizeleri bağırarak söyleyin. Bu...
  3. Kamuya 20 bin personel alınacak

Kamuya 20 bin personel alınacak

Sağlık Bakanlığı, dünyada yaşanan ekonomik krizin Türkiye'de de etkisini hissettirmeye başladığı bir dönemde ilaç gibi karar aldı. 2009 yılı içinde 20 bin personel almaya karar veren Sağlık Bakanlığı, bu personele işsizlik korkusu da yaşatmayacak. 14 yıllık iş garantisi de var İlk etapta işe başlayacak 16 bin 272 personelin alımı için başvurular gelecek hafta başlıyor. Sağlık Bakanlığı...
  4. 3 günde dünyada 75 bin çocuk ölecek

3 günde dünyada 75 bin çocuk ölecek

G-8 zirvesi öncesi sivil toplum hareketliliği başladı Sivil toplum örgütü ''Save The Children'', İtalya'da 3 gün sürecek G-8 zirvesi boyunca dünyada 75 binden fazla çocuğun öleceği açıklamasında bulundu. Uluslararası yardımın artırılmasını isteyen örgüt, ''Her yıl hala 9,2 milyon çocuğunun ölüyor olması kabul edilemez. Almanya, Kanada, ABD, Fransa, Britanya, İtalya, Japonya ve Rusya'nın...
  5. Batman'da günde 3 bin varil petrol

Batman'da günde 3 bin varil petrol

Batman'dan petrol fışkırıyor. ABD'li şirket oraları kiraladı, kuyu üstüne kuyu açtı ama bunun köylüye en ufak faydası olmadı. Batman'ın Kozluk İlçesi'nde, 32 gravite ile Türkiye'deki en kaliteli petrol üretiminin yapıldığı Şelmo Petrol Sahası'nı kiralayan ABD'li milyarder petrolcü Malone Mitchell'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Transatlantic Petroleum şirketi, bölgede 15 günde 15 kuyu açtı....

Sayfayı Paylaş