gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Kanda gebelik testi sonucum pozitif çıktı hamilemiyim?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hcg testi sonuçları,kanda gebelik testi sonuçları,kanda gebelik testinin pozitif çıkması,hcg testi pozitif hamilemiyim,hcg testi hakkında bilgiler Bir çok kadın kan testlerini yaparken ve ya idrarda test yaparken hamilemiyim diye kan testlerine başvururlar. İşte sizlere bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyoruz paylaştıgımız resime bakarak kan testine göre tahmin edebilirsiniz. gebelik oluştuktan yani sperm hücresi yumurtayı dölledikten sonra bu gebelik ürünü bhCG adı verilen bir hormon salgılamaya başlar. bhCG düzeyleri döllenmeden yaklaşık 1 hafta sonra kanda normalde olduğu seviyelerin üstüne çıkmaya başlar. Gebe olmayan bir kadında kandaki bhCG seviyesi 0-10 mIU/ml’dir. Seviyenin 10 dan yüksek olması gebelik lehinedir. Kan bhCG seviyesi belirli bir miktarın üstüne çıkınca idrarda da saptanabilir. İşte gebelik testlerinde aslında bu hormonun seviyeleri ölçülür. gebelik dışında bazı hormon salgılayan tümörler de bu hormonun kan seviyelerini yükseltebilir.

İdrar Testinde Hamilelik Ne Zaman Belli Olur
    Gebeliğin takibi esnasında bhCG artışları gebelik ürününün sağlığı hakkında bilgi verir. Yine ektopik gebeliğin tanısında son derece önemlidir. Mol gebeliklerde de gebelik sonlandırıldıktan sonra tam bir iyileşmenin elde edilip edilmediği seri halde yapılan bhCG ölçümleri ile sağlanır. Normal bir gebelikteki bhCG değişimleri tabloda gösterilmiştir.Burada iki ayrı otörün kabul ettiği normal değerler bir arada gösterilmiştir. Aşadakı resme bakarak kan testiniz ne gösteriyorsa kaç haftalık yada kaç aylık oldugunuzu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

kantestibhcg.png

Genel bir bilgi vermek gerekirse, 10 ve üstü Beta HCG değerleri hamilelik yönünde bir bilgi vermektedir. Bilinmesi gereken önemli bir diğer nokta da, tek başına Beta HCG değerinin kesin bir gebelik anlamına gelmediğinin bilinmesidir.
    Kesin bir gebelikten söz edebilmek için, yüksek Beta HCG değerleri ile birlikte gebelik kesesinin de ultrason muayenesinde görülmesidir.

Kanda gebelik testi sonucum pozitif çıktı hamilemiyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelik testi sonucu bekleyenler

Gebelik testi sonucu bekleyenler

Gebelik testi sonucu bekleyenler lütfen bana acil yardım eder misiniz nolur. benim hamilelik şühpem vardı eşimlde korunmadan sürekli aylardır deniyoruz her ne ise bu ay gecikme olunca üç gün bende test yaptırdım sonra kapı çaldı misafir gelmişti az onla ilgilenem dedim baktım bi saat geçmiş testi unutmuştum gittim baktım aman allahım hamileyim :) Hemen aradım eşimi komşu ne oluyor dedi dedim...
  2. kanda gebelik testi yaptıranlar

kanda gebelik testi yaptıranlar

selamlar aranızda kanda gebelik testi yaptıran varsa nasıl kesin sonuç veriyormu testi ne kadara ve nereye yaptırdınız hemen sonuç alabiliyormuyuz bide hamilelik varsa kanda gebelik testini ne zaman yaptırırsam belli olur
  3. İdrar  testi negatif  çıktı yinede hamile olabilirmiyim?

İdrar testi negatif çıktı yinede hamile olabilirmiyim?

Anne olmak bir çok bayanın hayali olduğu gibi,çocuk istemeyen çiftler içinde kabus olabiliyor.Evde test yaptım negatif hamile değilmiyim diye bize sık yöneltilen bu soruya açıklık getirelim.Gebelik belirtilerini yaşıyorsnuz, test yaptınız ve testiniz negatif.Testi erken yapmanız sonucu etkiler.Bu yüzden yukarda belirttiğimiz gibi testi mutlaka mens gecikmesi olduğunda yapılmalısınız.Testi...
  4. İdrar Testim Pozitif Çıktı Hamilemiyim kızlar yardım ediiiin

İdrar Testim Pozitif Çıktı Hamilemiyim kızlar yardım ediiiin

Merhabalar...en son adet tarihim 7 temmuz idi.adetime 2 gün kala 2 tane idrar testi yaptım pozitif çıktı.2gün sonrada kan tahlili yaptım degerim 460 çıktı.sizce kaç haftalık hamileyim ve çocugul gebelik olabilirmi???
  5. Hamilemiyim betahcg testi yaptırdım sonuç 25 çıktı

Hamilemiyim betahcg testi yaptırdım sonuç 25 çıktı

Selam beta hcg testi yaptırdım sonuç 25,57 çıktı bunu doktora gösterdim hamilesin dedi bir başka doktor ise belli değil dedi sizce hamilemiyin

Sayfayı Paylaş