gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Kanguru...

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] İngiliz denizci kaptan James Cook, 18. yüzyılda Avustralya kıyısına adım attığında daha önce hiç görmediği bir hayvanla karşılaşır. Yanındaki yerliye hayvanın adını sorunca "Kanguru" cevabını alır.

Böylece denizci, arka ayakları üstünde sıçrayarak yol alan, yavrularını karnındaki kesesinde taşıyan bu hayvanın resmini çizer. Ülkesine döndüğünde bu ilginç hayvandan bahseder ve resimlerini herkese gösterir. Zamanla tüm dünya bu hayvanı tanır.

Çok sonra Avustralya yerlileri dillerini incelemek üzere kıtaya gelen bir dilbilimci, yerlilerin bu hayvan için başka bir isim kullandıklarını görür.

"Kanguru!" yerli dilinde "Seni anlamıyorum!" anlamına gelmektedir.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Kanguru...
    emeğine sağlık canım...

Kanguru... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanguru Yavrusu

Kanguru Yavrusu

kanguru yavrusu rüyada kanguru yavrusu görmek
  2. kanguru

kanguru

1700'lu yillarda yasayan Ingiliz Denizci James Cook, sosyete adalarini veYeni Zelanda'yi kesfedip, haritalarini cizdigi 1769 yilinda,Avustralya'nin dogu kiyilarini da ortaya cikardi. Kaptan Cook, bitkiortusunun zenginliginden oturu "Botany Bay" (botanik koyu) adini verdigikoyda , Avustralyali yerlileri ilk goren yabanci oldu. Yerlilerle el kol hareketleri ile guclukle anlasabilen...
  3. Kanguru manken

Kanguru manken

6 aylık hamile karnı Jean Paul Gaultier'in defilesine hamile çıkan manken için özel bir hamile kıyafeti yapılmış.. 7 aylık hamile mankenin karnı için üstündeki bluzun desenlerinden hazırlanan bu karnı değişik buldum ben. Manken o kadar zayıf ki ben hamile olduğunu okumasam kıyafete böyle bir tarz yapmışlar diyebilirdim
  4. Kanguru Fiyatları

Kanguru Fiyatları

kanguru modelleri ve fiyatları kanguru çeşitleri kanguru, bebek kangurusu, modelleri, fiyatları, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, En kolay bebek taşıma yöntemlerinden biri olan kanguruların, modelleri ve fiyatları ile ilgili olarak seçtiğimiz örnekleri sunuyoruz. BABA SLINGS Maksimum ağırlık: 12 kilo Renk: Pembe, siyah, mavi, kırmızı, lavanta Taşıma yönü:...

Sayfayı Paylaş