gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Kanın Bize Emanet Şehidim

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Al bayrağın altında ay gibi yatan şehidim Hilal kaşlarının karasında dağları karartan şehidim
    Sanırmısın ki

sen toprak oldun
    Toprakları çoğaltan şehidim

Kanınla suladığın bu vatanda ne fidanlar yeşerecek
    Mehmet Ahmet Hasan

her zaman seni yad edecek
    Ölüm diye bir şey yok artık hayatında
    Ölümsüzlük ruhunda yeşerecek

Dulmu kaldı sanırsın Ayşe
    Yetimmi kızın Meryemoğlun Onur
    Kalmasın gözün arkada şehidim
    Bize bıraktığın vatan gibi
    Emanetindir

bize de yeter bu gurur.

2. ışılsu

ışılsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel gülüm ellerine sağlık arkadaşım

Kanın Bize Emanet Şehidim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şehidimin kanı yerde kaLmasıN

Şehidimin kanı yerde kaLmasıN

asın bu katili nefes almasın şehidimin kanı yerde kalmasın Seksendört yılında Siirt ilinde İlk pusuyu kurdular Eruh yolunda Mehmedim’in türküsü alem dilinde Asın bu katili nefes almasın Şehidimin kanı yerde kalmasın Okullar camiler yanmış yıkılmış Üç günlük bebeğe kurşun sıkılmış Analar hep yasta boynu bükülmüş Asın bu katili nefes almasın Şehidimin kanı yerde kalmasın Yakılan köyleri...
  2. Şehidim Emanetin Şerefimdir!

Şehidim Emanetin Şerefimdir!

YouTube - ŞEHİT! EMANETİN ŞEREFİMDİR!
  3. Emanet..

Emanet..

Birine emanet bir şey bırakmak sırlarını ona açmaya, Kişinin kendi eşine emanet bir şey vermesi ve eşinin onu saklaması hamile kalmasına, aldığı emaneti iade etmesi halime kalmamasına, Emanet bazen insanoğluna, onun yaratılış gayesine; emanete ihanet etmmek kulluğun bilincinde olmamaya, ahdini yerine getirmemeye; emanete sahip çıkmak, İslam dininin prensiplerine göre tanzim edilen bir hayat...
  4. şeHiDim...

şeHiDim...

BU BÜYÜK TÜRK BAYRAĞINI YAKARAK VATANIMA GÖZ DİKEREK MEHMETCİĞİME ATEŞ EDEREK MUTLU OLACAKLARINI SANAN GAFİLLERE,TERÖRİSTLERE VE NANKÖRLERE SADECE ÜÇ KELİMELİK BİR MESAJIM VAR (UNUTMAM,UNUTTURMAM,AFFETMEM.....) ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN AMİN.... dİŞhEe ßoSkURt
  5. Ahmet Kaya Biz Üç Kişiydik Şarkı Sözü

Ahmet Kaya Biz Üç Kişiydik Şarkı Sözü

biz üç kişiydik hikayesi Biz üç kişiydik; Bedirhan, Nazlıcan ve ben Üç ağız, üç yürek, üç yeminli fişek... Adımız bela diye yazılmıştı dağlara taşlara Boynumuzda ağır vebal, koynumuzda çapraz tüfek. El tetikte kulak kirişte ve sırtımız toprağa emanet Baldıran acısıyla ovarak üşüyen ellerimizi Yıldız yorgan altında birbirimize sarılırdık Deniz çok uzaktaydı ve dokunuyordu yalnızlık. Gece...

Sayfayı Paylaş