gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Kanlı maske grp yaptıran varmı?

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Kanlı maske yada vampir maskesi olarak da adlandırılan GRP (Growth Factor Rich Plasma) Tedavisi geleneksel PRP işleminin aktivatörler yardımıyla daha etkili hale getirilmesiyle üst düzey bir tedavi sunar. GRP tedavisi, kolunuzdan hekim tarafından alınan 10cc kadar az bir kan kullanılarak yapılıyor. Alınan bu kan santrifüj cihazında yüksek devirde (2000rpm) çevrilerek 9-10dk. sonunda platelet dediğimiz kan hücrelerinden ve Growth Factor dediğimiz büyüme faktörlerinden zengin plazma kısmı elde edilir. Sonrasında aktivatör (buffy coat - beyaz kan hücreleri) eklenerek daha yüksek bir devirde (4000rpm) tekrar santrifüj edilir. Bu plazma ihtiyaç duyulan cilt bölümlerine çok ince uçlu iğneler vasıtası ile enjekte diliyor. Böylece cildimizi oluşturan ana yapılardan olan kollajen ve elastin artışı en doğal yolla tetiklenmiş oluyor.

8.jpg

GRP Hangi Durumlarda Kullanılır?
    - Lekeli bölgeler
    - Akne skarları
    - Sarkma ve kırışıklık olan bölgeler
    - Çatlak tedavisi
    - Saç dökülmeleri

GRP Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
    - Göz altı dahil tüm yüz
    - Boyun ve dekolte bölgesi
    - Saç dipleri
    - Boyun
    - Basen bölgesi
    - El üzeri

GRP Herkese Uygulanır mı ?
    GRP tedavisi her yaş gurubuna ve cinsiyete uygulanabilen bir tedavidir. Uygulanmaması gereken kişiler şunlardır ; - Hamileler
    - Hemofili, antikoagülan gibi pıhtılaşma bozukluğu bulunanlar
    - Trombosit (platelet) sayı ve fonksiyon bozukluğuna sahip kişiler
    - Kanser hastaları
    Seans Sayısı
    Kişiden kişiye ve tedavi türüne göre değişmekle birlikte ortalama 3-6 seans arası başarı sağlanmaktadır.

Seans Süresi ve Seans Aralıkları
    GRP seans süresi bölgenin büyüklüğüne göre 30- 40dk. sürmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte seanslar 2-3 hafta aralıklarla düzenlenmektedir. Sonrasında destek tedavi olarak 7-8 ayda bir seanslar tekrarlanmaktadır.

Tedavi Sonrası Uyarılar
    Tedavi sonrasında hastanın dinlenmesini gerektiren herhangi bir durum bulunmamaktadır. Hasta normal günlük hayatına devam edebilir.GRP tedavisi süresince güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedavi kürü sonunda ciltteki hassasiyet ve morluklar iyileştikten sonra hastanın güneşlenmesinde bir sakınca yoktur.
    GRP tedavisi hangi yöntemlerle uygulanır ve ağrılı bir işlemmidir ?
    GRP İşlemi napaj ve mezoterapi olmak üzere iki tür enjeksiyon yöntemi kullanılarak yapılır. Uygulama öncesinde lokal anestezikler kullanılması sebebi ile çok hafif iğnenin girişi sırasındaki acı hissedilir.
    PRP uygulaması alerjik bir reaksiyon oluşturabilir mi?
    Allerjik reaksiyon riski oluşturmaz çünkü enjeksiyon içeriğinde hiçbir katkı maddesi olmadan doğrudan kendi serumunuz cildinize uygulanmaktadır.

Kanlı maske grp yaptıran varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Su dalgası yaptıran varmı

Su dalgası yaptıran varmı

merhaba arkadaşlar benim saçlarım çok düz ama ben dalgalı saç seviyorum ve saçlarıma su dalgası yaptırmak istiyorum. Çevremde yaptıran arkadaşların çoğu memnun kalmadı benimde çekindiğim yerler oldu böyle olunca... Ben su dalgasının saçlarımda doğal durmasını istiyorum acaba aranızda saçına su dalgası yaptıran oldumu memnunmusunuz yorumları bekliyorum kararsızım
  2. brezilya fönü yaptıran varmı

brezilya fönü yaptıran varmı

selam benim saçlarım bayağı bir dalgalı ve ben düz saçları çok seviyorum sürekli fön çektirmek saçlarımada artık zarar vermeye başladı. Keşke saçlarım dümdüz olsaydı. Bir arkadaşım bana brezilya fönünü önerdi sanırım uzun süre saçlarınız düz kalıyormuş daha önce brezilya fönü yaptıran varmı acaba olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum Brezilya fönü kaç ay dayanıyor fiyatları konusunda bilgi...
  3. burun estetiği yaptıran varmı

burun estetiği yaptıran varmı

selam hanımlar benim burnumda kemik eğriliği var doktor amileyit olmam gerektiğini söyledi rahat nefes alamıyorum hazır bu ameliyatı yaptırmışken burnumda da ufak tefek değişiklik yaptırmak istiyorum ama korkularım da var burun estetiği ameliyatı çok zormu acaba ne kadar sürede ayağa kalkarım ameliyat sonrası ağrı çok oluyormu beni aydınlatırsanız sevinirim
  4. Organik botox yaptıran varmı?

Organik botox yaptıran varmı?

organik botox nedir,organik botox nasıl yapılır,organik botox kalıcı bir yöntemmi,organik botox kimlere uygulanır,organik botox hakkında bilgiler Son yıllarda kadınların en çok başvurduğu estetik müdahalelerden biri olan botox, artık çok daha kolay uygulanabiliniyor. Yüzeysel olarak uygulanan organik botox, uygulandığı andan itibaren cilde nüfuz ederek, cildin gergin, canlı ve ışıltılı...
  5. Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

Dişlerine Bleaching yaptıran varmı?

sararmış dişlere bleaching tedavisi,bleaching nedir,bleaching dişlerde iyi sonuç veriyormu,bleaching hakkında bilgiler 21. yüzyılda, insan fotoğraflarında, ilk tanışmalarda gülümsemenin öneminin daha belirgin olarak öne çıktığını belirten Akçalı, "Kişiye doğru uygulamalar ile diş beyazlatmak mümkün, diş beyazlatma yani bleaching kimyasal bir karışım sayesinde oluyor. Bu kimyasal karışım...

Sayfayı Paylaş