gebe
  1. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113

Kano nedir ?

Konu, 'Spor' kısmında AuSSie-AnGeL tarafından paylaşıldı.

kano nedir kano nedir kısa kısaca nasıl oluşur Kürek çekmek hiç bu kadar zevkli olmamıştı. Doğal su kanallarından geçerken saçlarınıza ağaç dalları değecek, su bitkileri ve sazlıklar kanonuzun hızını kesecek... Belki de iş gereği kürek çekmek gerekseydi kılımızı bile kıpırdatmak istemezdik ama iş eğlence olunca başka... Kollara kuvvet... [​IMG]
    kano nedir ?
    ano, genellikle göllerde ve debisi çok yüksek olmayan akarsularda yapılan bir doğa sporu çeşididir. Yalnız şu ayrımı derhal belirtelim ki, bizim burada anlatmaya çalıştığımız kano sporu profesyonel kano sporundandan değişik. Profesyonel kanolar genillikle tek kişiliktir ve debisi yüksek hırçın akarsularda kullanılır. Burada amaç doğayla girilen mücadeleden galip çıkabilmektir. bizim bahsettiğimiz kanolar "kızılderili tipi kano" diye isimlendirilen, günümüzdeki profesyonel kanolara ilham kaynağı olmuş, Çoğunlukla 3 kişi tarafından kullanılan gezi tipi kanolardır. profesyonel kanoları kullanmak için belirli bir müddet ve nitelikte eğitim almış olmak gerekliyken kızılderili tipi kanoları kullanmak için böyle bir eğitime ihtiyacınız olmayacak.

Bu etkinlik için rehberlerinizin tur öncesi vereceği yarım saatlik eğitimi iyi dinlemeniz ve tur sırasında verilecek talimatlara uymanız yeterli olacaktır. Çünkü bu kanolar durgun sularda kullanılıyor. talimatlara uyduğunuz ve takım arkadaşlarınızla uyum sağladığınız takdirde çok dengeli ve hızlı bir biçimde yol alabilirsiniz. Fakat burada amaç yalnızca hızlı bir biçimde yol almak değil bir yandan da çevrenizdeki doğal güzelliklerin farkına varabilmektir. Çünkü bu tür geziler için seçilen yerler genelde doğa harikası yerlerdir ve kolay kolay aklınızdan çıkmayacak güzellikte olurlar. Kimsenin ulaşamadığı ya da çok az kişinin ulaşabildiği yerlere siz kanonuzla kürek çekerek ulaşacaksınız. Doğal su kanallarından geçerken saçlarınıza ağaç dalları değecek, su bitkileri ve sazlıklar kanonuzun hızını kesecek. Bu tatlı mücadele sonrası akşam evinize hafif bir yorgunluk ve çok hoş anılarla döneceksiniz

Kano nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. neden?

neden?

bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
  2. Rafting ve kano yapılabilecek parkurlar

Rafting ve kano yapılabilecek parkurlar

kano çeşitleri kano resimleri resmi sporu Rafting yapılabilen bölgelerin neredeyse tamamı kano sporuna da elverişli bölgelerdir... Kano yapılabilecek parkurlar; türkiye genelinde kano yapılabilecek sahaları ve dönemleri kısaca hatırlatacak olursak: çoruh nehri (artvin): haziran-ekim arası köprüçay (antalya): nisan-ekim arası dalaman çayı (antalya): nisan-ekim arası zamantı ırmağı...
  3. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  4. Kanoing (Kano) Hakkında Bilgiler

Kanoing (Kano) Hakkında Bilgiler

kano Kano sporu hakkında bilgi sahibi olmak istermisiniz o halde buyurun :tik: Kano Nedir? Kürek çekmek hiç bu kadar zevkli olmamıştı. Doğal su kanallarından geçerken saçlarınıza ağaç dalları değecek, su bitkileri ve sazlıklar kanonuzun hızını kesecek. Kano, genellikle göllerde ve debisi çok yüksek olmayan akarsularda yapılan bir doğa sporu çeşididir. Yalnız şu ayrımı hemen belirtelim ki,...
  5. Neyse...

Neyse...

Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...

Sayfayı Paylaş