gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kanser tedavisi gördüm gebelik için ne kadar beklemeliyim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba, ben kanser tedavisi gördüm ve çok şükür şimdi iyiyim,Acaba gebelik için ne kadar beklemeliyim? Teşekkürler..

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Çoğu hastaya söylenen süre 2 yıldır. Bu gelişigüzel bir rakam olmakla beraber bazı faktorlere bağlı olabilir. Birincisi çoğu kanser çeşidi ilk 2 sene içerisinde tekrar nüksedebilir. Sizin sağlığınız herşeyden önce gelir! İkincisi sperm ve yumurtalar kemoterapi yada radyoterapiye maruz kaldıkları için genetik hasar içerebilme riskleri vardır. Yumurtalar için bu hasarın 6 ay içinde tamir olduğu öngörülmektedir. Her hastanın durumu farklıdır. Kendi şartlarınızı belirlemenizde doktorlarınıza danışmanız önem taşır.

kanser tedavisi gördüm gebelik için ne kadar beklemeliyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte kanser tedavisi ve Embriyon dondurulması

Gebelikte kanser tedavisi ve Embriyon dondurulması

Gebelikte oluşan kanserin tedavi yöntemi varmıdır? Nasıl tadavi edilir? Tedavi edilirken Bebeği etkilermi? Bunların cevapları sizler için burada arkadaşlar... Gebelikte kanser tedavisi Gebelikte kanser tedavisi yapılırken annenin yaşamının ön planda tutulması gerekiyor. Gebeliğin ilk 3-4. ayında saptanan kanserlerde, gebelik sonlandırılarak kanserin tedavi edilmesi yoluna gidiliyor....
  2. Düşükten Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

Düşükten Sonra Hamile Kalmak İçin Ne Kadar Beklemeliyim?

düşükten sonra hamilelik, ne kadar beklemek lazım, yapılması gerekenler, dikkat edilecek noktalar, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Düşük herkesin başına gelebilecek bir olaydır.Çaresizliğe kapılmamak,bir doktor kontrolünde hayatımıza devam etmek gerekir.Uygun bir zaman sonra da bebek hayalleri tekrar gerçekleştirilebilir. Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezinden...
  3. Yeniden hamile kalmak istiyorum ne kadar beklemeliyim

Yeniden hamile kalmak istiyorum ne kadar beklemeliyim

ikinci hamilelik için uygun zaman,ikinci gebelikte zamanlama,ikinci bebeğe hamile kalmak için ne kadar beklemeliyim,yeniden gebelik için ne kadar beklemeliyim,gebe kalmak için zamanlama hakkında bilgiler Çeşitli sebeplerden ötürü düşük yapan, kürtaj yaptıran kişiler için tekrar hamile kalmak kafa kurcalayan bir sorundur. Ayrıca birçok çiftte doğumdan ne kadar sonra ikinci hamileliğin...
  4. Ağız kanseri nedenleri ve tedavisi

Ağız kanseri nedenleri ve tedavisi

Ağız kanseri, ağzın herhangi bir bölgesinde, ufak, beyaz, kırmızı bir nokta veya yara şeklinde başlayabilir. Sigara ve alkol kullanımı ağız kanseri riskini artırmaktadır. Buna rağmen ağız kanseri olan insanların dörtte biri bu bilinen risk faktörlerinden bağımsız olarak ağız kanserine yakalanmışlardır. Ağız içi mukozasının, ağız tabanının, damağın, dilin ve baş, boyun bölgesindeki lenf...
  5. Gebelikte kanser ve tedavisi

Gebelikte kanser ve tedavisi

Gebelikte kanser ender olarak görülür ve kadınların kansere yakalanma riskinin gebelik sırasında arttığına dair bir kanıt bulunamamıştır. Ancak kanser, doğurganlık yaşına gelmiş kadınların gebelik sırasında bile başına gelebilir. Kanser tedavisi görüyorsanız veya kanser geçirmişseniz, gebeliği ertelemeniz tavsiye edilebilir. Örneğin, göğüs kanseri teşhisi konmuş kadınların, tedavileri bitene...

Sayfayı Paylaş