gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Kanser tedavisi sonrası hamilelik imkansız değil

Konu, 'Kanser ve Tedavi' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Kanser tedavisi görmüş veya görmeye devam eden kadınların çocuk sahibi olamama kaygısı taşıyor. Ameliyatla tek yumurtalığı alınmış olan, kemoterapi veya radyoterapi uygulanan, yumurtalığından kist alınan kadınlar; çocuk sahibi olmanın alternatif yöntemlerini köşe bucak araştırıyor. Ancak Amerikan Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Bölüm Şefi Doç. Dr. Bülent Urman’a göre, kadınların doğurganlık konusunu sorun etmelerine gerek yok: “Son zamanlarda yapılan bazı araştırmalarda, yumurtalık içinde yumurta oluşturma kapasitesine sahip kök hücrelerin varlığı dikkati çekmiştir. Devrim niteliğinde sayılabilecek bu gelişmelerin kadınların doğurganlık ve menopoz sorunlarına çare olabileceği açıktır.”

Kanser tedavisi sonrası hamilelik imkansız değil konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hamilelik Sonrası Vücut Bakımı

Hamilelik Sonrası Vücut Bakımı

doğum çatlakları nasıl gider doğum sonrası çatlaklar nasıl giderilir hamilelikte göbek çizgisi sonrası göbek gider doğumdan sonra Dökülen saçlar, kuruyan bir cilt, sürekli yorgun bakan gözler... Hamilelikte güzellik sorunları ve çözümleri... Bu günlerde cildiniz sürekli parlıyor olabilir. Ancak bu mutluluktan mı, yoksa cildinizin yağ salgısından mı kaynaklanıyor? Genişleyen bedeninizin...
  2. Göz altı torbalarından kurtulmak imkansız değildir!

Göz altı torbalarından kurtulmak imkansız değildir!

Göz altı torbalarınızdan kurtulmak sizce, imkansız mı? Cevap verelim; imkansız diye birşey yoktur, sadece zor olan vardır Melek'lerim. Kaldı ki, bu bilgiler doğrultusunda, "zor" dediğimiz olayda oldukça basit bir hal alacak ve göz altı torbalarınızdan kurtulmanız gayet mümkün olacak Melek'ler:) Göz altı torbaları neden oluşur? Kullandığımız kozmetik ürünlerin göz altı...
  3. hamilelik sonrası depresyonu

hamilelik sonrası depresyonu

hamile kaldığımdan beri acayiplikler oldu, heralde depresyondayım kızlar. Hamilelik sonrası depresyon hakkında bilgi rica ediyorum.
  4. Doğum sonrası hamilelikten korunma

Doğum sonrası hamilelikten korunma

doğumdan sonra gebelikten nasıl korunmalıyım,doğum yaptım hamilelikten nasıl korunum,doğum sınrası gebelikten korunma hakkında bilgiler Doğum sonrasında üreme organlarının eski fonksiyonlarını kazanmasıyla birlikte yeni anne yeniden hamile kalabilir. Bebeklerini ek gıda vermeden yalnız anne sütüyle besleyen ve aynı zamanda hiç adet görmeyen annelerin 6 ay süreyle gebe olma şansı azdır....
  5. kürtaj sonrası hamilelik

kürtaj sonrası hamilelik

bebeğimin anne karnında ölmesi sonucu 2 aylık ne yazıkki kürtaj oldum ilk bebeğim olacaktı bu yüzden çok üzgünüm kürtaj sonrası tekrar hamile kalmak mümkünmü benim gibi aynı durumda olupta tekrar hamile kalan varsa kürtajdan sonra ne zaman hamile kaldınız hamilelik için kürtaj sonrası belli bir süre varmı

Sayfayı Paylaş