gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ...

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı alan ve aynı zamanda özel sektöre tabi sigortalı çalışan kız yetimlerin aylıkları kesilecek mi ? Hayır, bu kanundan önce Emekli Sandığı Kanununa göre bağlanmış aylıklar hakkında bu Kanunla yürürlükten kaldırılan hükümleri de dâhil 5434 sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılacağından 5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesi ile bu durumdakilerin aylıkları kesilmeyecektir.

Kanundan önce Emekli Sandığından yetim aylığı ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu Kanun SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından  halen gelir ve aylık almakta olan emekli

Bu Kanun SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından halen gelir ve aylık almakta olan emekli

ssk gelir aylık ssk aylık gelir Kanunun yürürlük tarihinden önce SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığından emekli aylığı almakta olanların mevcut gelir ve aylıklarının aynen ödenmesine devam edilecektir. Aylıklarda herhangi bir azalma söz konusu değildir. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları, Kanun yürürlüğe girdikten sonra altı aylık dönemlerde gerçekleşen enflâsyon oranında artırılacak, memur...
  2. Emekli Sandığından Emekli aylığı almakta iken sigortalı çalışmaya başlayanlardan dest

Emekli Sandığından Emekli aylığı almakta iken sigortalı çalışmaya başlayanlardan dest

Evet, Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce emekli aylığı almakta olanlardan Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam edenler hakkında sosyal güvenlik destek primine tabi olma bakımından Kanunla yürürlükten kaldırılan ilgili kanun hükümlerinin uygulanmasına devam edilecektir. Bu Kanunla kıdem tazminatının kaldırılacağı ya da toplu olarak...
  3. Emekli Sandığı emeklisiyim. Bu kanundan sonra aylıklarım sigortalılar gibi TÜFE oranl

Emekli Sandığı emeklisiyim. Bu kanundan sonra aylıklarım sigortalılar gibi TÜFE oranl

ssk diş telini karşılıyor mu diş teli emekli sandığı emekli sandığı ödemeleri ödemeleri teli fiyatları Hayır, 5434 sayılı Kanuna göre bağlanmış aylıklar ile bu Kanundan önce bir süre devlet memurluğunda bulunmuş olanlara bu Kanundan sonra bağlanacak aylıklar eskiden olduğu gibi Emekli Sandığı Kanunundaki hükümlere göre yükseltilecektir.
  4. Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması...

Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması...

emekli sandığı emekli aylığı sandığı dul ve yetim aylığı Emekli Sandığından aylık almakta iken evlenen kız yetimlerin aylıktan çıkması durumunda diğer aylık alanların aylıkları yükseltilecek mi? Evet, bu kanundan önce Emekli Sandığı Kanununa göre bağlanmış aylıklar hakkında bu Kanunla yürürlükten kaldırılan hükümleri de dâhil 5434 sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılacağından Emekli...
  5. SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi?

SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler mi?

ssk'dan dul maaşı alıyorum,emekli sandığından çocuklarıma maaş alabilir miyim,ssk'dan maaş alanlar emekli sandığından yetim maaşı alabilir mi,ssk'dan maaş alanlar babasından yetim aylığı alabilir mi,ssk'dan dul maaşı alıyorum babamdan yetim maaşı alabilir miyim SSK 'dan dul aylığı alanlar , Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler. NOT: Hizmet süresi 5 ile 10 yıl arası olanların...

Sayfayı Paylaş