Kanuni'nin Kardeşi Hatice sultan kimdir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kanuni'nin Kardeşi Hatice sultan kimdir?
hatice sultan hatice sultan kimdir hayat? sultanin hayati kanuni
Kanuni Sultan Süleyman'?n k?z karde?i olan Hatice Sultan kimdir?Hayat?ndan kesitleri sizler için payla??yorum.
hatice%20sultan1-22a.jpg

Hatice han?m sultan 1496'da do?du. 1582'de ?stanbul'da vefat etmi?tir. 1505 y?l?nda ?skender Pa?a ile evlenmi?tir. Daha sonra da Makbul ?brahim Pa?a ile 2. izdivac?n? yapm??t?r. Vefat?nda Sultanselim camiinde ?ehzadeler türbesine defnolundu.

Hatice Sultan

Dizide ki Hatice Sultan karekterini oynayan oyuncu cidden de çok nayif ve başarılı bence. Entrikalar dönen o saray da nasıl o kadar sakin ve masum kalabilmiş anlamış değilim :D:D:D:D Aslı nasıl dı bilmiyorum tabi:)

Hatice sultan'ın gerçeği de çok güzel ve gerçekten de iyi huylu, zarif bir hanımefendi olduğunu araştırıp öğrendim. Ne yazık ki Pargalı İbrahim Paşa ile olan aşkı uzun sürmemiş. Hürrem'in kötülemeleri yüzünden idamı gerçekleşen paşanın ölümüne daha fazla dayanamamış ve paşa öldükten yaklaşık 2 yıl sonra hayatını kaybetmiştir. Umarım şimdi cennete aşklarına kaldıkları yerden devam ediyorlardır...

ne yani 9 yaşındamı evlenmiş????? 1496'da doğdu. 1505 yılında İskender Paşa ile evlenmiştir.

Akıllım hiç bir insan 9 yaşında evlenir mi galiba senin matematiğin çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook zayıf

hatice sultan gerçekten de çok güzel ve kibar ben onu çok seviyorum zaten biz sınıfça tiyatro yapıyoruz ve ben hatice sultan ım :D

gerçekten hatice sultanı oynayan sanatçı çok güzel ama film osmanlı padişahı sultan süleymanı kötüleyecek nitelikte...

Geri