Kanuni'nin Kardeşi Hatice sultan kimdir? | Melekler Mekanı FORUM - 29 Eylül 2016

Kanuni'nin Kardeşi Hatice sultan kimdir?

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.178
    Ödül Puanları:
    113
    hatice sultan hatice sultan kimdir hayatı sultanin hayati kanuni
    Kanuni Sultan Süleyman'ın kız kardeşi olan Hatice Sultan kimdir?Hayatından kesitleri sizler için paylaşıyorum.

[​IMG] Hatice hanım sultan 1496'da doğdu. 1582'de İstanbul'da vefat etmiştir. 1505 yılında İskender Paşa ile evlenmiştir. Daha sonra da Makbul İbrahim Paşa ile 2. izdivacını yapmıştır. Vefatında Sultanselim camiinde şehzadeler türbesine defnolundu.

2. Hatece İşsever

Hatece İşsever Forum Okuru

hatice sultan
    Ya ben bu hatice sultanı gerçekten çok seviyorum ya :)

3. hoş geldim

hoş geldim Forum Okuru

Hatice Sultan
    Dizide ki Hatice Sultan karekterini oynayan oyuncu cidden de çok nayif ve başarılı bence. Entrikalar dönen o saray da nasıl o kadar sakin ve masum kalabilmiş anlamış değilim :D:D:D:D Aslı nasıl dı bilmiyorum tabi:)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Hatçe sultan çok güzel ama gerçekte nasıldı bilemem :D

5. KüLTiGiN

KüLTiGiN Forum Okuru

Hatice sultan'ın gerçeği de çok güzel ve gerçekten de iyi huylu, zarif bir hanımefendi olduğunu araştırıp öğrendim. Ne yazık ki Pargalı İbrahim Paşa ile olan aşkı uzun sürmemiş. Hürrem'in kötülemeleri yüzünden idamı gerçekleşen paşanın ölümüne daha fazla dayanamamış ve paşa öldükten yaklaşık 2 yıl sonra hayatını kaybetmiştir. Umarım şimdi cennete aşklarına kaldıkları yerden devam ediyorlardır...

6. keopss

keopss Forum Okuru

ne yani 9 yaşındamı evlenmiş????? 1496'da doğdu. 1505 yılında İskender Paşa ile evlenmiştir.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Akıllım hiç bir insan 9 yaşında evlenir mi galiba senin matematiğin çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook zayıf

8. esmer meleQ

esmer meleQ Forum Okuru

bn onun ibrabim paşayla 2. evlenişini bilmiodum iskender paşaıı hiç bimiodum

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hatice sultan gerçekten de çok güzel ve kibar ben onu çok seviyorum zaten biz sınıfça tiyatro yapıyoruz ve ben hatice sultan ım :D

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gerçekten hatice sultanı oynayan sanatçı çok güzel ama film osmanlı padişahı sultan süleymanı kötüleyecek nitelikte...

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

muhteşem yüzyıl

sultan süleymanı kötüleyecek unsurlara yer verilmiş.

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

dizideki daha başka tabii...

Kanuni'nin Kardeşi Hatice sultan kimdir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Hatice Sultan Hamile!

muhteşem yüzyıl hatice sultan gebe muhteşem yüzyıl hatice sultan hamile hamile gebe hatice sultan,kimdir,hayatı,eşleri,çocukları,ilk çocuğu gibi merak ettiğiniz bilgiler bu yazımızda... Evet arkadaşlar Muhteşem Yüzyıl dizisine yeni bir bebek daha katılıyor.Çünkü pargalı İbrahim Paşa ile evlenen Hatice Sultan hamile:DPargalı'nın çıkacağı Mısır seferi öncesi müjdeyi veren Hatice sultan'ın...
  2. Hatice Sultan Bebeğini Kaybetti

hatice sultan, bebeğini nasıl kaybetti, muhteşem yüzyıl, hakkında, bölüm özeti Meleklerim nasıl üzüldüm Hatice Sultanın haline nasılda mutlu olmuştu bebeğim olcak diye :( Muhteşem yüzyılda yeni çeri isyanına karşılık olarak ailesinin ve hatice sultanın merdivenlerden düşüp zarar görmesi bebeğinini kaybetmesi ve leo nunhatice sultanı korumal amacıyla kucagına aldıgı sırada vurulması...
  3. hatice sultan hayatı

Hatice sultan hayatı hakkında bilgiler arıyorum varsa verirseniz sevinirim.
  4. Hatice Sultan Öldü mü ?

Bu konu, Hatice Sultan Öldü mü ? haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dün gece yine muhteşem bir bölümle ekranlara geldi. Kendisine büyü yapıldığını öğrenen Hürrem Sultan, Hatice Sultanla karşı karşıya geldi ve onu öldüresiye dövdü. Peki Hatice Sultan öldü mü? Ölürse bundan sonra neler olacak? Aslında gerçekten büyü yapılıp yapılmadığını da...
  5. Hatice Sultan Sevgilisiyle Yakalandı

selma ergeç hatice sultan selma ergeç selma ergeç sevgilisi Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dizisinin Hatice Sultan'ı Selma Ergeç geçtiğimiz akşam ilk kez sevgilisiyle el ele objektiflere yakalandı. Çift gayet mutlu görünüyorlardı.. ‘Muhteşem Yüzyıl’ın ‘Hatice Sultan’ı Selma Ergeç, Can Yayınevi’nin sahibi sevgilisi Can Öz’le ilk kez el ele fotoğraflandı. Nişantaşı Hünkar’da yemek...

Sayfayı Paylaş