gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

kanuni'nin son vasiyeti

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

kanuninin resmi kanuninin resimleri kanuni nin resmi hürrem sultan ölünce kanuni ne yaptı nin resmini kim yaptı Kanuni Sultan Süleyman vasiyet etmiş: ''Ben ölünce sağ elim,avucum yukarı bakacak şekilde tabutumun dışına bırakıla'' kimseler soramamış nedenini nasıl sorsunlsr emir büyük yerden.Vakit gelince emir yerine getirilmiş ve padişahın zevcesine sorulmuş nedeni.'' Anlamadınız mı ben koskoca padişahım, Kanuniyim işte geldim işte gidiyorum,elim boş gidiyorum demek ''demiş. Öğrenecek ne kadar çok şey var ne kadar az zamanımız

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    vay be tarih dersinde kanuni olarak anlatıcam kendimi oysa Fatih Sultan'ı çok calısmıstım :)

kanuni'nin son vasiyeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vasİyetİmdİr

Vasİyetİmdİr

Canım Anneciğim, Herşeyimi ama herşeyimi sana borçluyum, hep sana hizmet etmeyi, yanımda kalmanı, sana hürmet etmeyi, güzel kokunu koklamayı arzuladım. Çok az kısmet oldu. Bu dünyada sana doyamadım. Anneciğim dünyayı sevemedim, tad da alamadım. Allah'ın emir ve rızasına aykırı herşey beni rahatsız etti. El hasıl dünya bana küstü bende ona. Bilmiyorum ama zannediyorum senin dualarının...
  2. Vasiyet

Vasiyet

Malını bir kimseye vasiyet etmek, o kimse ile aralarında bir münasebetin - iyilik, yardım, iş akdi, uzlaşma, barışma, kavuşma, barışma vs.- meydana gelmesine yahut bir yerde buluşmaya; Vasi tayin etmek, birine görev ve vekalet vermeye; Vasi (tayin) edilddiğini, birinin kendini vasi yaptığını görmek, kendine bir işin havale edilmesine, verilen haberin doğruluğuna, bilgi ve itibar sahibi olmaya,...
  3. Vasiyet etme

Vasiyet etme

Rüyada bir kimsenin, malini bir adama vasiyet etmesi, o kimse île o adam arasinda vaki olacak iyilik, yardim, birlesme ve birbirlerine kavusmaya, eger aralarinda kin ve düsmanlik varsa onlarin bansmalarina veya bir sehirde toplanmalarina isarettir.
  4. sultan süleymanın son vasiyeti

sultan süleymanın son vasiyeti

sultan süleymanın sandık vasiyeti kanuni sultan süleymanın vasiyeti kanuninin son vasiyeti muhteşem yüzyıl dizisiyle tarihe merakın arttığını herkesçe bilinmekte.gerçektende diziyi tarihte yaşandiği gibi değiştirilmeden belgesel niteliğinde olduğu içinde diğer ülkelerdede izleniyor.sultan süleymanın eşleri, kızı ve oğlu derken son vasiyeti neymş bakalım .merak eden varmı kanuni sultan...
  5. Kanuni'nin Vasiyeti Neymiş?

Kanuni'nin Vasiyeti Neymiş?

Bir yerden duymuştum Kanuninin vasiyeti varmış ama ne vasiyeti bilmiyorum.Acaba sitenizde bununla ilgili bir bilgi varmıdır?

Sayfayı Paylaş