gebe
  1. ÇűЯűк V¡Şηε

ÇűЯűк V¡Şηε Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Kapama gözlerini....

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında ÇűЯűк V¡Şηε tarafından paylaşıldı.

Çocukken geceleri yıldızlara bakardım… Başımı gökyüzüne kaldırır heyecanla yıldızları sayardım; kaçında aşk vardı, kaçından böyle görünürdü gökyüzü, kaçında denizler bu kadar güzel ve kaçında aşk maviydi…

Yıllar sonra senin gözlerinde gördüm yıldızları… Gözlerinde o çocukluk heyecanımı yaşadım yeniden. Mavi denizleri, mavi gökyüzünü, mavi aşkı gördüm… Belki de onun için sen gözlerini kapattığında sönüyor yıldızlarım…

Gözlerinden bir yol çizdim kendime, yıldızlara tutunarak ulaştım aşka… Aşk maviydi; gözlerinde aşka bulandım… Şimdi belki de bu yüzden; gözlerini kapadığında yolumu kaybedişim…
    Şiirler okurdum gökyüzüne bakarak; nefesimden cam buğulanırdı… Adımı yazardım
    o şiirli buğuya, yanında bir boşluk bırakarak… Sonra yanına eklenecek mavi aşkımı hayal ederdim saatlerce… Şöyle olmalı, böyle bakmalı, böyle konuşmalı…
    Şimdilerde gözlerine bakarak şiirler okuyorum içimden, sen duymuyorsun…
    Gözlerinin buğusuna adımı yazıyorum, yanına da mavi aşkımı; yani seni… Kapasan gözlerini, buğusu silinecek, adım silinecek gözlerinden, aşk silinecek…
    Bir şiir okuyorum soğuk cama yaslanıp;
    “Yokluğun cehennemin öbür adıdır
    Üşüyorum kapama gözlerini? diye biten…
    Şimdi gözlerini kaparsan; gözlerindeki yıldızlar sönecek…
    Şimdi gözlerini kaparsan; maviler çok üşüyecek…

2. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    yokluğun cehennemişn öbür adıdır .............. bencede harika bayıldım canım parmaklarına vede parmaklarına ulaştıran yüreğine sağlık :D

3. ÇűЯűк V¡Şηε

ÇűЯűк V¡Şηε Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    :D :Dseninde okuyan gözlerine sağlık gülüm...

Kapama gözlerini.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hindili Kapama

Hindili Kapama

Malzemeler : • 200 gr. hindi kuşbaşı • 2 adet taze soğan • 9 adet arpacık soğan • 5-6 adet taze fasulye • 1 adet havuç • 1 adet kabak • 1 adet patates • 1 çorba kaşığı un • 1 çorba kaşığı tereyağ Maydanoz • 2 su bardağı su • Tuz ve karabiber Hazırlanışı : Tencerede tereyağını eritip unla birlikte kavurun. Kuşbaşı şeklinde doğradığınız taze fasulyeleri, patatesleri, taze soğanları,...
  2. kapan

kapan

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Üşüyorum kapama gözlerini

Üşüyorum kapama gözlerini

Seni anlatabilmek seni İyi çocuklara, kahramanlara Seni anlatabilmek seni Namussuza, halden bilmeze Kahpe yalana Ard arda kaç zemheri Kurt uyur kuş uyur zindan uyurdu Dışarda gürül gürül akan bir dünya Bir ben uyumadım Kaç leylim bahar Hasretinden prangalar eskittim Saçlarına kan gülleri takayım Bir o yana Bir bu yana Seni bağırabilsem seni Dipsiz kuyulara Akan yıldıza Bir kibrit çöpüne...
  4. Ejder Kapanı

Ejder Kapanı

22 Ocak ta vizyona girecek filmlerden biride Ejder Kapanı. Son yıllarda yerli filmlerde oldukça kaliteli filmleri görmemiz mümkün Ejder Kapanı bana göre senenin en çok ses getirecek fimlerden olmaya şimdiden aday.Zengin ve deneyimli oyuncu kadrosunun yer aldığı fimlerden sizlere bazı bilgileri ve özeti vermek istiyorum Çocuk tecavüzcülerini öldüren bir katilin izinde adalet kavramının...
  5. Patlıcan Kapama

Patlıcan Kapama

Malzemeler 1 kg kuzu eti (ön kol) 1 kg patlıcan 1 büyük soğan 2 sivri biber 2 diş sarımsak 3 orta boy domates 2 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı tuz Hazırlanışı Düdüklü tenceremize etimizi kısık ateşte koyuyoruz arkalı önlü kızarırmış gibi suyu çekene kadar çeviriyoruz. Etin kendi suyu çektikten sonra etimize 3 su bardağı kadar soğuk su...

Sayfayı Paylaş