gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kapatılamayan kapı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir zamanlar valilik yapan birisinin çok güzel bir bahçesi vardı. Rengarenk çiçeklerle donatılmış, tam bir zevk ve sefa yeriydi. Bir gün vali, bu bahçeye geldi. Orada bahçıvanın hanımını gördü. Kadın çok güzeldi. Vali, bir bahane ile kadının kocası olan bahçıvanı, bir iş için dışarıya gönderdi. Kadına da dedi ki:
    - Bahçenin kapılarını kapat. Hiçbir kapı açık kalmasın!

Kadın, akıllı ve namuslu idi. Valinin kendisine kötü niyet taşıdığını anladı. Gidip bir ağacın arkasına saklandı ve biraz sonra gelip dedi ki:
    - Kapıları kapattım. Yalnız bir tanesi kaldı. Onu kapatmaya gücüm yetmiyor. Ne kadar uğraşsam da kapatamıyorum.
    -O, hangi kapıdır?
    -Bu kapı, Allahü teâlânın bizi gözetlediği kapıdır.

Vali, bu sözü duyunca, pişman olup tevbe etti. Kendisini ilme ve ibadete verdi. Allahü teâlânın sevgili kullarından biri oldu.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Kapatılamayan kapı
    emeğine sağlık

Kapatılamayan kapı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sürme Kabı

Sürme Kabı

Rüyada sürme kabi görmek, halkin islerinde din ve mallarini islaha çalisan bir kadina delalet eder. Çünkü göz dinin dayanagidir. Sürme kabi ise, gözü islah için konulmustur. Rüyada sürme çekilen aleti sürme çekmek için, sürme kabina biraktigini gören kimse bekarsa evlenir, fakirse mal kazanir, cahilse ilim ögrenir. Ancak sürme kabinin sürmesi, kül veya köpük yahut süt ya da insan pisligi...
  2. Toprak kap

Toprak kap

Helal para, helal mal, zevkle harcanacak paradır
  3. Kapı Tutacakları

Kapı Tutacakları

kapı tutacakları kapı tutacağı Acil bi işiniz çıktı ve odanın kapısının açık kalmasını istiyorsunuz. Kapının önüne koymak için bir minder ya da tabure almaya koşmayın. Eğer kapı tutacağınız varsa bu zorluklara katlanmanıza gerek yok meleklerim. :) Kapının arasına tutacağı sıkıştırın. Kapı kapanmaz bir daha :D Tutacakların hepsi birbirinden güzel. Eminim zamanla daha farklı tasarımlar...
  4. Kapı perdeleri

Kapı perdeleri

kapı perdesi kapı perdeleri mutfak perdesi mutfak kapısı perdeleri Özellikle mutfak kapılarına yada benim kullandığım gibi lavabo girişlerine bu tür perdeler oldukça şık duruyorlar rengi ve modeli tamamen size kalmış piyasada birçok desen ve çeşidini bulmanız mümkün
  5. Kapı kolları

Kapı kolları

Gerçektende ilginç modeller peki siz böyle kapı kolları olsun istermisiniz evinizde :minik:

Sayfayı Paylaş