gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kaplıca tedavisi kaç gün olmalı?

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bazı hastalıklara iyi geldiğinden dolayı tercih edilen kaplıca ve içmelerde en sağlıklı tedavi süresi kaç gündür?Sorunuza yanıt olarak sizlere merak ettiğiniz bilgileri aktarıyorum [​IMG]
    Kaplıca tedavisinin önemli konularından biri de, kaplıcada kaç gün kalınacağıdır. Bu süre 21 gün olmakla birlikte halkımız genellikle kaplıca tedavisini 15 gün olarak uygular. İçme tedavisi de öteden beri 3 gün olarak yapılır. Genellikle üç haftalık ve 21 banyoluk kürlerin tedavi edici etkisi olduğu, uzmanların ortak görüşüdür. Öte yandan, özel durumları dikkate alınırsa, her kişiyi 21 gün kaplıcada tutmanın mümkün olmadığı da düşünülmelidir.
    Kaplıca tedavisinin çok uzun süre devam etmesi de sakıncalıdır. Hastanın alıştığı bir çevreden ayrı, disiplinli ve yorucu tedavilerle geçen bir hayat tarzı, hastalarda ruhi bunalımlar yaratabilir. Hastalar, içme ve kaplıcalara karşı bir tiksinti ve isteksizlik duymaya başlar. Önemli görülen hastalıklarda, tedavi süresini, çoğunlukla kaplıca hekimi ayarlayabilir. Her hastanın durumu değişik olduğundan, tüm hastalara aynı süre ve aynı çeşit tedavinin uygulanamayacağı açıktır.

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    biz anca bayram tatilinde gidebiliriz

3. berennaz

berennaz Forum Okuru

21 gün dayanmak mümkün olmaz bayılır insan

Kaplıca tedavisi kaç gün olmalı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kaplıca tedavisi

kaplıca tedavisi

Sıcak, madensel yeraltı sularının tedavi edici etkilerden banyo veya kısmi banyo şeklinde yararlanılmasına Kaplıca Tedavisi veya BALNEOTERAPİ denir. Kaplıca Tedavisinin Amacı Nedir ? Vücut direncini artırmak, Genel durumu düzeltmek, Hastanın şikayetlerini azaltmak, Hastanın bulgularını ortadan kaldırmak, Kalıcı hasarları önlemek. Madensel Sular Nasıl Oluşur ? Madensel sular derinlere...
  2. 21. Gün progesteron değerleri kaç olmalı

21. Gün progesteron değerleri kaç olmalı

kızlar ben 10 aydır bebek için uğraşıyorum bu ay hormon testlerim yapıldı. Her şeyim de normal çıktı progesteron test sonucum ise 12.6 sevgyesinde haftaya gelecek ama işte ne bilim mrak ediyorum. Bu değerler normal mi ? Bu değerlerin kaç olması lazım teşekkür ediyorum.
  3. KAPLICA TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR ?

KAPLICA TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR ?

kaplıca tedavisi,kaplıca tedavisi nasıl uygulanır, kaplıca tedavisi nasıl yapılır,kaplıca tedavisinin uygulanması hakkında bilgiler Tedavi süresi ve şekli, hastanın ve hastalığın durumu ile suyun özelliklerine göre belirlenir. Tedavi süresi ortalama 2-3 haftadır. Toplam banyo sayısı 15-20 civarında tutulur. Kürler günlük veya günaşırı yapılır. Günlük kürlerde haftada bir gün ara verilir....
  4. Kan şekeri kaç olmalı?

Kan şekeri kaç olmalı?

Dünya çapında kronik hastalıklardaki artışın yanı sıra, diyabet de 21. yüzyılın artış gösteren hastalıklarından biri olmuştur. Şeker hastalığının ortaya çıkışında glikoz tolerans bozukluğunun, diğer bir ifadeyle gizli şekerin etkisi oldukça yüksektir. Bundan dolayı da kan şekerinin kabul edilen uluslar arası aralıkta olması büyük önem kazanmaktadır.Hastaya yemekten önce yapılan kan testinde...
  5. Gününde doğan bebek kaç kilo olur?

Gününde doğan bebek kaç kilo olur?

Gününde (miadında) doğan bir bebeğin ortalama doğum ağırlığı 2500-4000 gram arasında olmalıdır. Eğer miadında yeni doğan bebek 2500 gram'ın altında olursa " düşük doğum ağırlığı" , 4000 gram'ın üstünde olursa "iri bebek (Makrozomi)" durumundan bahsedilir. Ancak bu tanımlar gebelik haftalarına göre değişebilir. Örneğin; 33. haftada ultrasonda "tahmini fetal(bebek)...

Sayfayı Paylaş