gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Kar Körlüğü Hakkında Ne Biliyoruz?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Şahsen ben duymamıştım ve farklı geldi bana ama ne kadar garip bir hastalık..
    Kar Körlüğü

Kar körlüğü nedir?

Kar, buz ya da sudan yansıyan güneş ışığının gözün üst yüzeyindeki dokuya zarar vermesiyle sonuçlanan göz rahatsızlığına kar körlüğü denir.

Belirtileri;

Kar körlüğünün belirtileri 12 saat içerisinde kendisini gösterir. İlk olarak gözlerde rahatsızlık ve kuruluk görülür ve zamanla görüş bulanıklaşmaya başlar. göz kırpmak ve gözleri hareket ettirmek inanılmaz acı verir. Göz kapakları kızarır, şişer ve gözleri açmada zorluk yaşanır.

Tedavisi için ;

Hafif bir vaka birkaç gün içerisinde geçecektir. Ancak soğuk kompres uygulayabilir ve gözü ışıktan koruyacak bir bandaj koyabilirsiniz.
    Durum ciddi olduğu takdirde hemen doktora başvurulmalı, emin olmadan hiç bir ilaç kullanılmamalıdır.

Önlemek için neler yapılabilir?

Kar körlüğü güneş gözlüğü sayesinde önlenebilir. Ya da kayak yaparken kayak gözlüğü kullanılması önerilmektedir.
    Eğer kar körlüğü birkaç gün içerisinde geçmez ya da çok fazla acı vermeye başlarsa hemen bir doktora başvurulması gerekmektedir.

Kar Körlüğü Hakkında Ne Biliyoruz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuran Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Kuran Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Kuran'dan Genel Bilgiler Bu (Kur'an), insanlar için basiret (nuruyla Allah'a yönelten ayet)lerdir, kesin bilgiyle inanan bir kavim için de bir hidayet ve bir rahmettir. (Casiye Suresi, 20) Kuran Hakkında Ne Biliyorsunuz? Çoğu kişi bu soruya şöyle bir cevap verir: "Kuran, dinimizin mukaddes kitabıdır." Bu elbette doğrudur; ancak Kuran asıl olarak Allah'ın tüm insanlara...
  2. Cimrilik hakkında neler biliyoruz

Cimrilik hakkında neler biliyoruz

Cimrilik CİMRİLİĞİN BU KADARINA PES! Resûlüllüh (s.a.v.) bir adam gelerek: - Yâ Resûlüllüa! Falanca komşum, hurma saplarını benim bahçeme koyuyor. Bana eziyet veriyor, dedi. Allah Resûlü o zâtı çağırarak, ona: - Filancanın bahçesine koyduğun hurma saplarını bana sat, teklifini yaptı. Adam: - Olmaz dedi. Allah Resûlü: - Öyle ise bana hediye et onları, dedi. Adam bu teklife de: - Olmaz...
  3. Kordon kanı hakkında ne biliyorsunuz ?

Kordon kanı hakkında ne biliyorsunuz ?

KORDON KANI HAKKINDA NE BİLİYORUZ ? Son yıllarda çoğumuzun dilinden düşmeyen kordon kanı herkesin merak ettiği bir konu haline geldi. Kordun kanı, kök hücre çalışmalarının başlamasıyla birlikte gündeme geldi. Çünkü kordon kanı, "kök hücreler" bakımından oldukça zengin bir kaynak. İlk kordon kanı nakli 1988 yılında gerçekleştirildi. 1995 yılından beri de bu bağlamda kordon kanı...
  4. Yüz Körlüğü (Prosopagnosia) Nedir?

Yüz Körlüğü (Prosopagnosia) Nedir?

yüz körlüğü testi yüz körlüğü nedir yüz körlüğü, prosopagnosia, nedir, belirtileri, seyri, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Pek çoğumuzun ,Kurşun Bilal dizisinin ilk bölümünde adını duyduğu yüz körlüğü rahatsızlığıyla ilgili olarak Uzman Psikolog Asuman Güner'den bilgiler alıyoruz. Prosopagnosia, insan yüzlerini tanıyamama, ayıramama durumudur. Yüzün tanınması...
  5. Dünya Dinleri Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Dünya Dinleri Hakkında Neler Biliyorsunuz?

dünya dinleri dünya dinleri haritası din dağılımı ile ilgili bilgiler burada melekler. Din, ahlaki ve kutsal öğelere sahip, ibadet ve inanç bütünlüğüdür melekler :) Nüfusun büyük çoğunluğu müslümanlık dini mensubu olan ülkemizde çeşitli dinler mensubu binlerce gayrimüslüm yaşamaktadır. Arapça kökenli bir sözcük olan din sözcüğü, köken itibariyle "yol, hüküm, mükafat" gibi anlamlara...

Sayfayı Paylaş