gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Kara ismailin günlüğü

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Kara ismail bir hamamböceği....Onun günlüğünü okuyun...Çok güzel. Bir Hamam Böceğinin Günlüğü -Dün gece yine ölümle burun burunageldim. Kendime bir zarar geleceğinden değil ama karım Fatma neyapar sonra. Biz Akşam yemeğimizi saat 11-12 gibiyerdik ama evsahiplerimizin misafiri geldiğinden geç saatlerekadar oturup yatmadılar. Neyse ki konukların gitmesiylebirlikte uykuya daldılar.Bir süre ortalığın sakinleşmesini bekleyip yiyecek toplamaya başladım.Bugün misafirler geldiği için menü çok zengindi. Pasta ve börek kırıntılarınabayılırız. Her neyse ben nevaleyi toplarken birden mutfağın ışığıyandı ve "Aaaaaa! Karafatma" diye bir ses duydum. Salakadam ben bir erkeğim Fatma da nereden çıktı.Benim adım İsmail. Böyle şeyler delikanlıyı bozar.Hadi beni karımla karıştırdın diyelim. Sen ne korkak biradamsın. Benim kaçkatım büyüklüğünde olmana rağmen bu bağırışta ne böyle?
    O korkunç sesin kesilmesiyle birlikte,sanki ben onabir şey yapmışım gibi beni kovalamaya başladı. İnanın okadar da dikkat ediyorum tabak,çanak,bardak üzerinde dolaşmamaya çünkü bu dingilin karısı çok titiz.
    Bazen diyorum ki bu gıcıkların misafiri geldiğinde git ortalarda dolaş böylelikle utanılacak duruma düşsünler. Amayapamıyorum işte ne olursa olsun ekmek yediğin tekneye kötü gözle bakmamak gerekir.
    Ben eve geldiğim ilk yılları hatırlıyorum da negüzeldi ogünler.
    Rahmetli kayınbabam ve kayınvalidembenievlerine kabul etmişlerdi. O zamanlar rahattık çünkü ev sahibimiz Rıza amca kördü. Busebeple evin her yerinde rahatça dolaşabiliyorduk.Hatta Rıza amcayla aynı sofrada yemek yediğimiz günlerdeoldu.Gerçi bizleri görebilseydi nasıl davranırdı bilmem ama o hep yüreğimizde yaşayacak.
    Rıza amcanın durumu pekiyi sayılmazdı, memur emeklisiydi. Bu evde rahmetlik arısınınmış. Bu yüzden yiyecek konusunda pek fazla seçeneğimiz yoktu ama daha mutlu ve huzurluyduk.Rıza amca birgün görünmez kazaya kurban. Gerçi onun için bütün kazalar görünmezdi. Rıza amcanın toprağa verildiği gün bizde oradaydık.
    Karşı komşusuOsman Zeki bey bizegeldiğinde ceketini asmıştı. Bizde bunu fırsat bilip ceketin cebine girdik.Ardından Osman Zeki beyle birlikte mezarlığa doğru yola koyulduk.Rıza amcanın üç tane oğlu vardı ama şimdiye kadar sadece nüfusta gözüküyorlardı. Hayırsızlar daha ilk günden evi satışa çıkardılar. Evi şu anda oturanadam ve karısı satın aldı. Eve ayak basmalarıyla kayınbabam vekayınvalidemi öldürmeleri bir oldu. Adam sonra iğrenerek bedenleri kağıda sararak çöpe attı.Sanki kendisi çok temizmiş gibi. Halbuki tuvaletten çıktıktan sonra ellerine, yıkamadığına defalarca şahitoldum.Şimdilerde kendine rahmetli kayınvalidemin resmi olan bir ilaç almış,durmadan üzerimize sıkıp duruyor. KayınvalidemSultan hanım gençliğinde fotomodel olduğu için bu tür ilaçların üzerinde resmi bulunuyor. Hatta bir iki reklam filminde de oynamıştı ama evlenince mecburen bıraktı.Çünkü kayınbabam tam bir osmanlı erkeğiydi. Bu güne kadar rahmetli Rıza amcanın anısına bu evdeoturduk ama dahafazla dayanacak halimiz kalmadı. Eşe dosta haber saldık.Kendimize göre birev bulur bulmaz taşınacağız buradan.Belki de sizin evinize yerleşiriz hayat bu bell mi olur? Kara İsmail (Kara Fatma'nın eşi)

2. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    ay süperdi canim sagol..
    yazik ya, bu gözle bakmiyoruz hic kara fatmalara, sey pardon kara fatma ile kara ismail'e :D:D:D

3. orkide

orkide Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ayyy canım ya kız bunlara bu gözle bakınca insanın ewini weresi gelor ayol hahahay yazık gıı üzüldüm şimdi artık sadece atayım bari....

Kara ismailin günlüğü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İsmail GASPIRALI

İsmail GASPIRALI

Türk dünyasının büyük düşünce adamlarından ve reformistlerinden biri olan Gaspıralı İsmail Bey, Kırım Harbi (1853-1856) bütün şiddetiyle devam ederken, Bahçesaray'a iki saat mesafedeki Avcıköy'de dünyaya geldi. Babasının doğduğu köye nisbetle Gaspirinski (Gaspıralı) lâkabını alan İsmail Bey'in çocukluğu, Kırım Türk kültürünün beşiği olan Bahçesaray'da geçmiş ve bu şehir, onun ruhunda,...
  2. ismail a.s

ismail a.s

İnsanların dünya ve ahiret işlerini üstlenmek gayesiyle hakkı tutan bir siyaset izlemeye ve bu amaç için öne geçmeye, reislik ve etkili söz söylemeye; cami, mescid ve benzeri dini kurumların yapımına yardımcı olmaya, Allah'a -c.c.- güzel bir teslimiyetlee kulluk yapmaya, Onu görmek, babasına kefil ve yardımcı bir oğul evladına delalet eder.O'nu rüyada gören gören kimse Allah için cami ve...
  3. İsmail Ayaz

İsmail Ayaz

ismail ayaz Bilgiler Firma: İsmail Ayaz Firma Gerçek Adı: İsmail Ayaz Oto.İşletmesi Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: İsmail Ayaz Genel Müdür: Oktay İncesu Merkez Adresi: Oto.Terminali Kartal Kav. No:Z / 56 Eskişehir İletişim Bilgileri Tel 1: 444 26 26 Tel 2: (222) 227 89 39 Faks: (212) 658 01 56 Web: www.ismailayaz.com.tr Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi: Selim Aker...
  4. Bir karı-kocanın aynı gün günlüğe yazdıkları

Bir karı-kocanın aynı gün günlüğe yazdıkları

bir karı kocanın aynı gün günlüğe yazdıkları kocaya yazılan şiirler kocaya şiir şiirler günlüğe yazılan sözler Kadının Günlüğüne yazdıkları: Bugün üç yıl bitti. Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum. Tanrım, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir erkek,cazibeli, yakışıklı, anlayışlı,sevecen, her şey var. Bugün Cumartesi,bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. En sevdiği yemek...
  5. Kara ross günlük çantalar

Kara ross günlük çantalar

GÜNDELİK HAYATTA PAZARA BİLE GİTSEK ŞIK VE GÜZEL OLMAYA ÇALIŞMAK DOGAMIZDA VAR :parfüm: GERCİ BÜTÜN KADINLAR HERZAMAN GÜZEL AMA AKSESUARLARLA DA RENKLENDİRMEK LAZIM İŞTE GÜNLÜK HAYATTAKİ ŞIKLIGIN ADRESİ KARRA ROSS...... BU GÜZEL MODELLER VE FAZLASI İÇİN KARA ROSS...TIKLAYIN:)

Sayfayı Paylaş