gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Karabasan

Konu, 'Kader Rüya Kozmik Gizli İlimler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

karabasanın resmi al karısı karabasanın şapkası [​IMG]Halk arasında Karabasan yada Al Karısı şeklinde isimlendirilen olay cin yada cinlerin eseridir.
    Genelde uyku ile uyanıklık arası bir durumda olur. Çoğunlukla uykudan uyandığınızı sanırsınız. Ancak aslında uyku hali devam eder. Bu arada bir çeşit halüsinasyon görürsünüz. Herkes de ayrı bir senaryo söz konusudur.

Uyandığınız yada uyandığınızı sandığınız halde yataktan kalkamamanız, bir güç tarafından hareketlerinizin engellenmesi, kıpırdayamamanız yada konuşamamanız, bağırmaya çalıştığınız halde sesinizin tüm çabalamalarınıza rağmen çıkmaması, bu sure zarfında çeşitli sesler ve halüsinasyonlar görmeniz yani, halk arasında Karabasan diye tabir edilen olayları yaşayan bir çok insan vardır. Bu konuda yaşadıklarınızı bana yazabilirsiniz.
    Her derdin devası olduğu gibi bu sorununda bir çaresi var.

2. TugbaCiiq

TugbaCiiq Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Karabasan
    bende hic oyle birsey olmadi insllh da olmas ama dedeme karabasan cok gelirmis..bu arada >emege sayGI

3. makber

makber Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Karabasan

banada bi aralar geliyodu o kadarki uyunaya korkuyordum ama çok şükür daha sonra hiç bişeyim kalmadı yatarken hep 3 ihlas 1 fatiha ve felak nas surelerini okuyup avuç içime üfleyip ellerimi bütün vucuduma sürüyorum... peygamber efendimiz :(sav) böyle yaparmış..

4. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

karabasanın şapkası

bu arada karabasının bir kafasında takkersi olur onu bir yakalarsanız size istedikleinizi getirir veya getirirler..

5. salma

salma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bir ara bir aralar geliyordu.çok şükür artık böyle bir sıkıntım kalmadı.ayetel kürsi okuyorum

6. aslı198542

aslı198542 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uyku felci (Halk arasında "kara basan" olarak da bilinir), uyandıktan hemen sonra (hipnopompik felç olarak da bilinir) veya seyrek olarak, uykuya dalmadan hemen önce, bedenin geçici olarak hareket edememesi (felç olması) ile karakterize edilen bir durumdur.
    [​IMG] [​IMG]
    The Nightmare, Henry Fuseli (1781) uyku felcinin şeytani bir sebepten kaynaklandığını ifade eden klasik tarifidir

Fizyolojik olarak, REM atonia olarak da bilinen REM uykusu sırasında oluşan normal felç ile yakından ilgilidir. Buna göre bazı bilim adamları ve fizikçiler bunun uyku döngüsünün "doğal" bir etkisi olduğuna inanır. Uyku felci beyin REM durumundan tamamen uyanık duruma geçse de beden felcinin devam etmesi durumunda oluşur. Bu durum, kişinin bilincinin tamamen açık olmasına rağmen hareket edememesine sebep olur. Ayrıca bu durum ile birlikte hipnopompik sanrılar olabilir.
    Çoğu zaman, uyku felcine uğrayan kişi tarafından bunun bir rüya sebebiyle oluştuğuna inanılır. Bu yüzden, insanların hareket etmek istese de hareket edemediği rüya sayısı bu kadar fazladır. Uyku felcinin sebep olduğu sanrılar bazen durumun normal bir rüya olarak algılanmasına, bazen de oda içerisinde kurgusal şeyler görülmesine sebep olur.

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba ,bana karabasan olayi cokca oluyor,her defasindada felc gecirmis gibi uyaniyor bir tekrar uyumaya korkuyorum.bir keresinde gece yarisi pijamalarla evden ciktim iki sokak arkada oturan annemlere kostum.sanki pesimdeydi beni kovaliyordu.bir keresindede onu gördüm.inanmasi güc ama gördügüme inaniyorum.uzun boylu ,kasvetli,iri yapili,simsiyah,uzun mantosu vardi üzerinde.basinda yüzünü kapatmis sekilde siyah bere vardi.kapi arsinda duruyordu.beresini almaya gittim ,kayboldu.senelerdir bu kabusla yasiyorum.dualar okuyorum ama arada yine geliyor.yasli bir nine ,eski bir balikci filesi bul yastiginin altina koy öyle uyu demisti.ozaman karabasan gelmiyormus.

8. ErzaK

ErzaK Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karabasan dediğniz olay bnm tabirimce beynimizin bize oynadıgı bir oyundan başkabirşey değil
    uyku esnasında kaslar gevşek nefes alış verişi normalden yavaş olur
    ve bu arada nadir de olsa beyin uyanır ama vicudunuz uyur moddadır kaslar sinirler herşey ve tabi nadirrde olsa halislasyon gormeye müsait anlarımızdır hareket etmek ıstesende edemezssn
    nefes alıp verme tempon uykuya ayarlı oldugu ıcın nefes alamadıgını sanarsın panik yaparsın halbuki kendini rahat bırakıp sakin olmaya çalıştınmı geçip gidiyor ben hep böyle yapıyorum

uyanıyorum (karabasan) sakinleşiyorum kendi kendime uyanıyorum çok basit
    tek yanlış olan şey aşırı panik ve ondan yola çıkan halislasyonlardır
    sadece sakin olun

9. solenzara

solenzara Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar tamamen beynin kendi kendine yarattığı halüsinasyonlardır. Mistik şeylerle alakası olduğunu hiç sanmıyorum.

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bana geldi bir çok defa ama ben size bişey sormak istiyorum? sorum: karabasanın şapkasını alıp cinlerinde topuğuna toplu iğne batırınca 40 yıl kölemiz oluyolarmış. denemeyin zaten deneyemezsinizde. dinden çıkarsınız.

Karabasan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karabasan Nedİr?

Karabasan Nedİr?

Karabasan Nedir? Uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez,...
  2. buda karabasan

buda karabasan

Karabasan Ramazan ayinin ortalarindaydik. Ertesi gün oruç tutmak için sahura kalktim ve uykulu bir halde yemek yedikten sonra, henüz daha sogumayan sicak yatagima uzandim. Uykuya dalar gibi olmamla birlikte üzerimde bir agirlik hissettim. Gözümü açtim ve hareket etme çabalarim sonuçsuz kaldigini gördüm. Yatagimin bulundugu yerden yemek masasinda yemek yiyen annemi görmeme ragmen bir...
  3. Neden Karabasan ve Kabus Görürüz?

Neden Karabasan ve Kabus Görürüz?

karabasan neden olur gebelikte karabasan hamilelikte hamilelikte görülen rüyalar hamileyken görülen rüyalar Uyku ve rüyada, beynin çağrışımla ilgili işlevlerinin arttığı görülür, neden sonuç ilişkisi rüyalarda bazen korunabildiği halde, genellikle algısal değişimlerle bozulur. Bir kişi bir çok kişi olabilir; zaten rüyaların uyku sırasında görülen halüsinasyonlar (varsanılar) olduğu, ama bu...
  4. Karabasan için dua  var mı?

Karabasan için dua var mı?

Karabasana, tıpta uyku felci deniyor. Doktorlar, kan dolaşımındaki düzensizliklerden ve psikolojik gerginliklerden kaynaklandığını bildirip şöyle diyorlar: Uyku sırasında, fizyolojik bir felç durumu olur, kaslar çalışmaz. İnsan, uykudan uyanınca hareket edemez, ses çıkaramaz. Sanki üstümüzde bir ağırlık varmış gibi, üstümüze biri çullanmış gibi olur. Az sonra kendiliğinden geçer. Karabasandan...

Sayfayı Paylaş