Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? merak edenlere

Konu, 'Tüm Rüya Tabirleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.144
    Ödül Puanları:
    113
    tıpta karabasan gebelikte karabasan hamilelikte

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır​

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

metaryalistlerin uydurması

bu ve bunun gibi açıklamalar materyalis felsfe tarafından uydurlan sebep sonuş ilişki ile bağlı olup herşeyin yoktan vaar olmadığını ve sebeplerle var olduğunu kanıtlamak için yazılan metimlerdir. riyada beden %80 tüm fonksyonlarını kapatır ki buda yukarda bahsettiğiniz gibi bir felç durumu olduğu durumunu askıya alır felç beyin tarafında gönderilen sinyaleriri beden,in uygulammasıdır. yanı beyindne gelen komuları engellemesidir. ama rüyada ölüm yaşar insan beyin kapatır herşeyi. yukardaki durum olsa idi uyuyan bir insna bir daha kalkamazdırç kanatimce ve beyin zaten hiç uyumaz beyin uyursa isan ölür

3. defnee24

defnee24 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açıklama için tşkler. bende karabasanla karşılaştım üzerimdeydi fakat ağırlığını sadece ellerimde hissediyordum olaganca kuvvetiyle ellerimi sıkıyordu..agrı iki gün gecmemişti..çok korkunçtu umarım bir daha karşılaşmayız.

4. La Noyee

La Noyee Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herşeyin tıp karşılığını buldular..
    Astral seyahatin tıpdaki karşılığı ne acaba? :) :D

5. yasemin asu

yasemin asu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    ayy beni nerdeyse her gece basıyordu geçti artık çok şkür

6. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    valla bence iyi bir araştırma eline sağlık ama materyelist yaklaşıma karşı çıkılmasını anlayamadım Allah bence insan vücudunu öyle bir yaratmışki tamamen gerçeğe dayalı beynin hiçbir zaman uyumadığı kesin ama eğer uykuda ölüm olsaydı kalbimizin de çalışmaması gerekirdi e uyurken beyin çalışıp da kalp de çalışırsa bunada ölüm denemez yani buda geçici refleks uyarımını iptal etme bir deyişle kısa süreli felç de belki yakın bir açıklama olur kendi mantığımca.

7. AşkaimtisaL

AşkaimtisaL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    evet karabasnı bende yaşadım.. özellikle ihtiyacımdan çok fazla uyuduğum zamanlarda oluyo.. beynim uyuşmuş gibi hissediyordum.. buaralar uğramıyo çok şükür.. sıkıntılı olunan zamanlarda da çok olduğu oluyor...

8. elif_ecrin

elif_ecrin Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    (8 sene önce) ben loğusayken olmuştu çok korkmuştum bir daha doğum yapmam diyordum ne kötü brşeydi ya ondan sonra hiç olmadı diyordum ama su 1 ay içinde yaklaşık 3-4 defa daha oldu çok kötü birşey üstünde bir ağırlık nefesin gidiyor gibi oluyor uyanmak istiyorsun ama uyanamıyorsun ağzımda hep bir LA İLAHE İLLALAH diyerek uyanıyorum ya off herşeyin farkındasın ama bişey yapamıyorsun ah bir yakalasam elimle hurafe ama karabasanı yakalayan zengin olur derler :)

9. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    901
    Ödül Puanları:
    113
    Başlık güncellenmiş ve düzenlenmiştir.

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? merak edenlere konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? sorusunun cevabı burada

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık...
  2. Yıldızım ne dıye merak edenler

yıldızım ne yildizim ne Yıldızınız KOÇ: Mars: Cazibe, Savaş, ve Sex temsilcisi BOĞA: Venüs: Güzellik, Sevgi, ve Güzel Sanatlar temsilcisi İKİZLER: Merküri: Zeka, Hareket temsilcisi YENGEÇ: Ay: Hislerin temsilcisi ASLAN: Güneş: Üstün gücün temsilcisi BAŞAK: Merküri: Zeka, Hareket temsilcisi TERAZİ: Venüs:...
  3. Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses...
  4. Simya nedir merak edenler buraya

dünyanın en küçük insanı simyacı kaç sayfa Simya nedir simyacı kimdir gibi sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz bir makale arkadaşlarım... Simya, Alşimi (veya ars chemica) on ikinci asırdan itibaren Batıda, basit metalleri altına çevirmek, evrensel şifa ve ölümsüzlük iksiri gibi ortaçağı arayışlar olarak gözükmektedir. Kelimedeki Çem, (sim, kim) kökü halen tatmin edici bir şekilde...

Sayfayı Paylaş