gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? sorusunun cevabı burada

Konu, 'Kader Rüya Kozmik Gizli İlimler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?
    çevremde bunu yaşayan çok duydum..allaha şükür hiç yaşamadım ama bazen sanki bacaklarımda bu tip birşey oluyormuş gbi geliyor ve hemen yönümü değiştiriyorum..ay çok korkarım yaşamayım da:(anneeeee

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Başlık güncellenmiş ve düzenlenmiştir.

4. lilo123

lilo123 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bana da anlatıyorlardı bunu ama hiç başıma gelmediği için inanmazdım

5. tatlı bela

tatlı bela Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    314
    Ödül Puanları:
    0
    benim eşime bi ara çok oluyordu eşimin nefes alıp vermesinden anlayıp onu hemen uyandırıyordum bana üzerine bir ağırlık çöktüğünü vebana seslendiğini söylüyor barıyorum sen duymuyosun diyor ama aslında sesi hiç çıkmıyo bikaç sefer böyle oldu nefes alamadı sonra ben bişey duymuştum onu yaptım yattığı yastığın altına bir tesbih ve bıçak koydum ve şükür bidaha olmadı öyle bişey

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? sorusunun cevabı burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? merak edenlere

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir? merak edenlere

tıpta karabasan gebelikte karabasan hamilelikte Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın...
  2. Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses...
  3. Gebelik Hakkında Tüm Sorularınıza Cevaplar Burada HAMİŞ Melekler Buraya

Gebelik Hakkında Tüm Sorularınıza Cevaplar Burada HAMİŞ Melekler Buraya

gebelikle ilgili,gebelikle ilgili herşey,gebelikle ilgili sorular, Melekler gebelik hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevapları burada inş.sizlere bir faydası olur ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmanıza yardımcı olur..Aklınıza takılan 'acaba ' dediğiniz hamilelikle ilgili sorular ve cevapları; Vajinal akıntılarımın artması normal mi? Evet: Hormon salgıları ve...
  4. 2013 LYS-4 Soruları ve Cevapları Burada

2013 LYS-4 Soruları ve Cevapları Burada

2013 lys 4 lys 4 2013 2013 lys 4 soru ve cevapları Sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz, 15 Haziran Cumartesi günü 135 dakikalık bir oturumda gerçekleşen LYS-4 Sosyal Bilimler soru ve çözümlerini TRT'nin yayınıyla sizlerle paylaşıyoruz... http://www.youtube.com/watch?v=f2HMzJLidh8
  5. Uzmanlardan Orucu Neyle Açmalıyız Sorusunun Cevabı!

Uzmanlardan Orucu Neyle Açmalıyız Sorusunun Cevabı!

oruç neyle açılmalı oruç neyle açılır oruç nasıl açılmalı Sevgili melekler, ramazan ayının özellikle yaz aylarına denk gelmesi, hem uzun süre aç kalınmasına hem de çok daha fazla susuzluk hissedilmesine yol açıyor. İftar vakti geldiğinde iradeye sahip çıkılarak kendini kaybetmemek ve yemeklere saldırmamak, sağlık açısından son derece önemli. Belsnme uzmanları bu konuyla ilgili olarak...

Sayfayı Paylaş