gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Benzemez (İndim Seyran Ettim)

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İndim seyran ettim Frengistan'ı İlleri var bizim ile benzemez Levin tutmuş goncaları açılmış
    Gülleri var bizim güle benzemez

Göllerinde kuğuları yüzüşür
    Meşesinde sığırları böğrüşür
    Güzelleri türkü söyler çığrışır
    Dilleri var bizim dile benzemez

Seyr edüben gelir Karadeniz'i
    Kanları yok sarı sarı benizi
    Öğün etmiş kara domuz etini
    Dinleri var bizim dine benzemez

Akılları yoktur küfre uyarlar
    İmanları yoktur cana kıyarlar
    Başlarına siyah şapka giyerler
    Beyleri var bizim beye benzemez

Karac'oğlan eydür dosta darılmaz
    Hasta oldum hatırcığım sorulmaz
    Vatan tutup bu yerlerde kalınmaz
    Elleri var bizim ele benzemez

)

Karacaoğlan - Benzemez (İndim Seyran Ettim) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan

Karacaoğlan

Vara vara vardım ol kara taşa Hasret ettin beni kavim kardaşa Sebep ne gözden akan kanlı yaşa Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm Karac'oğlan der ki kondum göçülmez Acıdır ecel şerbeti içilmez Üç derdim var birbirinden seçilmez Bir...
  2. insan eti yemek

insan eti yemek

Rüyasinda bir insanin etinden yedi-gini gören, onun malindan yer. Rüyasinda kendi etini yedigini gö-ren büyük mala, servete kavusur. Bir insanin etini istahla yedigini ve kopardigi yerlerden kan aktigini gören, istemeden büyük ser-vete sahip olur. Asilmis, kesilmis, bogulmus gibi azaplara ugramis birinin etini yedigini görmek, onun malindan elde etmeye delildir. Diger bir ifadeye göre de...
  3. Karacaoğlan - Aştı Gitti (İneyim Gideyim)

Karacaoğlan - Aştı Gitti (İneyim Gideyim)

İneyim gideyim Osman iline Sevdaya düşenler yorulmaz imiş Herkes sevdiğini almış yanına Gariban hatırı sorulmaz imiş Aştı gitti göremedim boyunu Çene tutmuş kaşlarının yayını Yeni bildim güzellerin huyunu Gel denmeyen yere varılmaz imiş Yer değilim karış karış yarılam Su değilim bulanam da durulam Şu dünyada sevdiğine sarılan Ahirette sual sorulmaz imiş Karac'oğlan geldi güzel kervanı Ben...
  4. İnsanlar dünyayı birden terk etse ne olur?

İnsanlar dünyayı birden terk etse ne olur?

100 yıl sonra dünyamız İnsanlar birdenbire ortadan kaybolursa, Dünya nasıl bir yer olur. İşte Alan Weismann 'The World Without Us' (Bizsiz bir Dünya) adlı ktiabında bu konuya değinmiş. Arizona Üniversitesi profesörü olan Weismann, kitabı ile ilgili araştırmaları için Türkiye'ye de gelmiş. Weismann'ın Bizsiz bir Dünya adlı kitabı, Türkiye'de Altın Kitaplar Yayınevi tarafından satışa...
  5. Eti Browni İntense Hastası Kaç Kişiyiz_?

Eti Browni İntense Hastası Kaç Kişiyiz_?

browni intense Ayy ayy bayılıyorum kendisine... çıktığı günden beri asla başka bir kek veya başka bir çikolata yemedim... hayatıma ilk reklamıyla giren ve her aldığımda aklımda " ama ama kekk buuu" sloganıyla yer etmiş bu harika çikolada dolgulu ve kaplamalı keke hasta oldum... 2. reklamıda ilki kadar güzel... ama tabiki reklamı tadının yanından bile geçemez =))

Sayfayı Paylaş