gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Bir Adam Hasmını Utandırmaz

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir adam hasmını utandıramaz Elde külliyetli var olmayınca Pervane sem'ini uyandıramaz
    Başta sevda kalpte nar olmayınca

Nice mertler durur mert ülkesinde
    Adam heveslenir eğlenmesinde
    Diyar-ı gurbetin car köşesinde
    Eğleşilmez kisb-u kar olmayınca

Karacaoğlan der ki sözün bilmişi
    Tedbirle görülür dünyanın işi
    Ne etsin neylesin alemde kişi
    Felek Mustafa'ya yar olmadıkça

Karacaoğlan - Bir Adam Hasmını Utandırmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan

Karacaoğlan

Vara vara vardım ol kara taşa Hasret ettin beni kavim kardaşa Sebep ne gözden akan kanlı yaşa Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm Karac'oğlan der ki kondum göçülmez Acıdır ecel şerbeti içilmez Üç derdim var birbirinden seçilmez Bir...
  2. Adam

Adam

rüyada kardan adam görmek melek gören falda kardan Bakınız; Erkek.Rüyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı, öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın çevrede bir...
  3. Karacaoğlan - Ben Kendi Halimde

Karacaoğlan - Ben Kendi Halimde

Ben kendi halimde gezip tozarken Bak gözümden akan yaşıma benim Sevgili yarimden imdat umarken Bak neler getirdi başıma benim Bülbül gibi dalda ötemez oldum Dürüldü her dengim satamaz oldum Geceler halinde yatamaz oldum Sevdiğim görünür düşüme benim Nideyim hey ağalar ben nideyim Şikayet halimi kime arzedeyim Başım alıp şu yerkerden gideyim Sevdiğim düşerse peşime benim Karac'oğlan eydür...
  4. Karacaoğlan - Ağlamanın Vakti Geçti

Karacaoğlan - Ağlamanın Vakti Geçti

Esti Bahar Yeli Söküldü Seller Gidiyorum Kömür Gözlüm Ağlama Ayrılığın Derdi Yaktı Sinemi Kemend Atıp Yollarımı Bağlama Suna Boylum Bağlama Ayrılığın Derdi Yaktı Sinemi Kemend Atıp Yollarımı Bağlama Ben Ölürüm Ağlama Sevdiğim Sılada Gezer Salınır Bir Of Çeksem Karşı Dağlar Delinir Mezarımız Gurbet Elde Bulunur Ağlamanın Vakti Geçti Ağlama Suna Boylum Ağlama Ciğerlerim Bölük Bölük Bölünür...
  5. Karacaoğlan Efsanesi

Karacaoğlan Efsanesi

karacaoğlan efsanesi karacaoğlu efsanesi Asıl adı Hasan’mış. Daha bir yaşına basmadan anadan öksüz kalmış. Beş yaşına varmadan da babası Kara İlyas, Kozan derebeyi tarafından askere alınmış. Bir daha da dönmemiş. Böylece küçük Hasan ortalıkta kalakalmış ! Anasının “Karaca” diye sevip doyamadığı Hasan’a köyden Serdengeçti Osman Ağa sahip çıkmış. Ona babalık etmiş, büyütmüş. Yaşı on sekize...

Sayfayı Paylaş