gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Bir Yiğit Düşmesin Elin Diline

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir yiğit düşmesin elin diline Söyleyi söyleyi destan ederler Nice Yavuz olsa yiğidin adı
    Anı gurbet ile mihman ederler

Sevdiceğim bunun ile dört oldu
    Saramadım yüreğime dert oldu
    Öpmedim koçmadım adım sevd'oldu
    Billahi sevmedim bühtan ederler

Karac'oğlan der ki namı alemde
    Kudretten çekilmiş kaşlar kalemde
    Vadem yetip gurbet elde ölende
    Duyar düşmanlarım bayram ederler

Karacaoğlan - Bir Yiğit Düşmesin Elin Diline konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan - Felek Senin Elinden

Karacaoğlan - Felek Senin Elinden

Be felek senin elinden Hem yanarım hem ağlarım Gece gündüz ağlar gözüm Başımı döğer ağlarım Çağırırım gani deyi Gel ağlatma beni deyi Kimi görsem seni deyi Yüzüne sakar ağlarım Lutfeyle beyim urandır Gözümün yaşı barandır Kaygılı gönlüm virandır Hicrimi çeker ağlarım Karacaoğlan düştü derde Gece gündüz yanar narda Hak kadı olduğu yerde Kabrimden çıkar ağlarım
  2. Karacaoğlan - Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem

Karacaoğlan - Ela Gözlüm Ben Bu Elden Gidersem

ela gözlüm ben bu elden gidersem hikayesi ela gözlüm ben bu elden gidersem akor notaları el ala hikayesi Ela gözlüm ben bu elden gidersem Zülfü perişanım kal melül melül Kerem et aklından çıkarma beni Ağla gözyaşını sil melül melül Elvan çiçekleri takma başına Kudret kalemini çekme kaşına Beni unutursan doyma yaşına Gez benim aşkımla yol melül melül Yiğit ey sevdiğim sen seni gözet Karayı...
  3. Karacaoğlan - Ak Ellerin Sala Sala Yürüyen

Karacaoğlan - Ak Ellerin Sala Sala Yürüyen

Ak ellerin sala sala yürüyen Nasıl getireyim seni ele ben Ben şahan olsam da sen bir balaban Alsam çırnağıma çıksam yola ben İlinizde yok mu idi kadılar Ak ellerin altın tasta yudular Seni bana yeşil ördek dediler Onun için dolaşırım göle ben Hemene de Karacaoğlan hemene Çanlı kervan indirmişim Yemene Sevdim ise ben yarimi kime ne Nettim ola şu koğlaşan ile ben
  4. Karacaoğlan - Ağ Elleri Sala Sala Gelen Yar

Karacaoğlan - Ağ Elleri Sala Sala Gelen Yar

Ağ elleri sala sala gelen yar Nasıl geçireyim seni ele ben Ben bir şahin olsam sen bir balaban Taksam cırnağımı gitsem çöle ben Koyunları kuzu ile karışık Yüze küskün ama kalbi barışık Siyah perçemi zülfü dolaşık Yeni düştüm düzen tutmaz tele ben
  5. Karacaoğlan - Aciz Kaldım Şu Gönlümün Elinden

Karacaoğlan - Aciz Kaldım Şu Gönlümün Elinden

Aciz kaldım şu gönlümün elinden Benim gitmediğim yollarım kaldı Cevr idi ki yüz döndürüp serime Başıma gelmedik hallar mı kaldı Taşkın sular gibi akıp çağlarım Didarın görüben gönül eğlerim Dünyaya geleli her dem ağlarım Çeşmim karışmadık seller mi kaldı Alları çıkarıp karalar geyip Sen varıp illerin sözüne uyup Bir gün ben kendime kıyarım deyip Urgan atmadığım dallar mı kaldı Karacaoğlan...

Sayfayı Paylaş