gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Bre Ağalar Bre Beyler

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bre ağalar bre beyler Ölmeden bir dem sürelim Gözümüze kara toprak
    Girmeden bir dem sürelim

Aman ey Allahım aman
    Ne aman bilir ne zaman
    Üstümüze çayır çimen
    Bitmeden bir dem sürelim

Buna felek derler felek
    Ne aman bilir ne dilek
    Ahır ömrümüzü helak
    Etmeden bir dem sürelim

Karacaoğlan der ki canan
    Güzelim sözüme inan
    Bu ayrılık bize hemen
    Ermeden bir dem sürelim

Karacaoğlan - Bre Ağalar Bre Beyler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan

Karacaoğlan

Vara vara vardım ol kara taşa Hasret ettin beni kavim kardaşa Sebep ne gözden akan kanlı yaşa Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm Karac'oğlan der ki kondum göçülmez Acıdır ecel şerbeti içilmez Üç derdim var birbirinden seçilmez Bir...
  2. Grup Gökçen - Dinleyin Ağalar

Grup Gökçen - Dinleyin Ağalar

Dinleyin Ağalar, dinleyin beyler Bacılar, kızanlar Bir destan anlatacağız size Hikaye değildir bunlar Bir musibet, bin nasihatten İyi demiş atalar Kaç musibet geçirdik Oyuk oyuk oldu aldığımız yaralar TÜRK! En büyük, en kutlu sevdalarla doğdular TÜRK! Tanrı'nın yeryüzündeki askerleri oldular TÜRK! Yıldırımlarla, kasırgalarla, boralarla yarıştılar TÜRK! Yiğittiler, merhametliydiler, en...
  3. Karacaoğlan - Dinleyin Ağalar Zamane Azgın

Karacaoğlan - Dinleyin Ağalar Zamane Azgın

Dinleyin ağalar zamane azgın Yiğidin başında döner bin kuzgun Tohumu almış da tarlası bozgun Yiğit de ne desin day'olmayınca Söylerim söylerim sözümden almaz Nideyim cahildir halimden bilmez Bu dostluğun senin boyuna sürmez Anadan atadan soy olmayınca Amana da deli gönül amana Kalmadı eyi gün devr-i zamana Cevheri de denk ettiler samana Yük masnıtı bulmaz tay olmayınca Karac'oğlan der ki...
  4. Sakıp Ağanın 48 Öğüdü

Sakıp Ağanın 48 Öğüdü

sakıp sabancının hayat haritası ağalık ile ilgili sözler Sakıp Ağanın 48 Öğüdü 1.Nasıl bir “Güç” arıyorsunuz? Onu Bilin. Güce sahip olduktan sonra ise onu iyi kullanın. 2.Başkasından, özellikle politikacıdan medet, ummayın. 3.Birlik ve beraberlik arayışını her işte ve her fırsatta sürdürün. 4.Karşınızdakilerin “İnsan” olduğunu hiçbirzaman unutmayın! 5.İnsanların birer “Makina” olmadıklarını...
  5. Karacaoğlan Efsanesi

Karacaoğlan Efsanesi

karacaoğlan efsanesi karacaoğlu efsanesi Asıl adı Hasan’mış. Daha bir yaşına basmadan anadan öksüz kalmış. Beş yaşına varmadan da babası Kara İlyas, Kozan derebeyi tarafından askere alınmış. Bir daha da dönmemiş. Böylece küçük Hasan ortalıkta kalakalmış ! Anasının “Karaca” diye sevip doyamadığı Hasan’a köyden Serdengeçti Osman Ağa sahip çıkmış. Ona babalık etmiş, büyütmüş. Yaşı on sekize...

Sayfayı Paylaş