gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Ela Gözlerine Kurban Olduğum

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ela gözlerine kurban olduğum Şayedip aleme bildirme beni Açıp ak gerdanı durma karşımda
    Ecelimden evvel öldürme beni

Dilber at kolların dola boynuma
    Ölüm endişesi gelmez aynıma
    Bir gece misafir eyle koynuna
    Sabah oldu deyi kaldırma beni

Karac'oğlan tutma beni el gibi
    Akıttım gözümden yaşı sel gibi
    Bahçende açılan gonca gül gibi
    Dizip al yanağa soldurma beni

Karacaoğlan - Ela Gözlerine Kurban Olduğum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karacaoğlan

Karacaoğlan

Vara vara vardım ol kara taşa Hasret ettin beni kavim kardaşa Sebep ne gözden akan kanlı yaşa Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm Karac'oğlan der ki kondum göçülmez Acıdır ecel şerbeti içilmez Üç derdim var birbirinden seçilmez Bir...
  2. kurban

kurban

Kurban Rüya yorumcusu için tabirinde hata yapmaya; diğer kimseler için adağını yerine getirmeye, rızka, hastalık ve şiddetten kurtulmaya; kişiyi Allah'a -c.c.- yaklaştıran amellere, Kurban, mal taksimiyle ilgili bir memuriyete girmeye; bütün gam ve kederlerden kurtulmaya, müjdeye, sevinç ve berekete; hamile kadın için erkek çocuğa, Kişinin kendini kurban etmesi borçtan kurtulmaya, zenginliğe...
  3. Karacaoğlan - Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber

Karacaoğlan - Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber

Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber Sevgini Sevdamdan Ayıramıyorum Gündüz Hayalimde, Gece Düşümde Bana Bir Hal Oldu Bilemiyorum Yaylanın Hası Da Şu Nazlı Pınar Aynası Olanlar Yolları Dener Duramaz Dillerim, Nazlımı Arar Dilim Tutup Da Duramıyorum Nerde Güzel Görsem Artıyor Gamım Genç Yaşımda Sağır Oldu Kulağım Her Gün Önümüzden Geçer Yolağım Şimdi Nerd'olduğum Bilemiyorum Karac'oglan Da Gördüğün...
  4. Karacaoğlan - Ahu Gözlerini Sevdiğim Dilber 1

Karacaoğlan - Ahu Gözlerini Sevdiğim Dilber 1

Ahu gözlerini sevdiğim dilber Sana bir sözüm var diyemiyorum Bilmem deli miyim Mecnun gezerim Sırrımı yadlara veremiyorum Ak memenden emdiceğim azıktır Tarama zülfünü gönlüm bozuktur Öksüzüm garibim bana yazıktır Destursuz yanına giremiyorum Helal olsun al yanaktan emdiğim El uzatıp gonca gülün derdiğim İnce belin usul boyunu sardığım Kırılsın kollarım duramıyorum Karac'oğlan der ki...
  5. Karacaoğlan Efsanesi

Karacaoğlan Efsanesi

karacaoğlan efsanesi karacaoğlu efsanesi Asıl adı Hasan’mış. Daha bir yaşına basmadan anadan öksüz kalmış. Beş yaşına varmadan da babası Kara İlyas, Kozan derebeyi tarafından askere alınmış. Bir daha da dönmemiş. Böylece küçük Hasan ortalıkta kalakalmış ! Anasının “Karaca” diye sevip doyamadığı Hasan’a köyden Serdengeçti Osman Ağa sahip çıkmış. Ona babalık etmiş, büyütmüş. Yaşı on sekize...

Sayfayı Paylaş