gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Karacaoğlan - Elif'in Türküsü

Konu, 'J-K Harfli Şarkılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

karacaoğlan elif türküsü elif türküsünün hikayesi türküsü hikayesi notaları karacaoğlan İncecikten bir kar yağar Tozar elif elif diye
    Deli gönül abdal olmuş
    Gezer elif elif diye

Elifin uğru nakışlı
    Yavru balaban bakışlı
    Yayla çiçeği kokuşlu
    Kokar elif elif diye

Elif kaşlarını çatar
    Gamzesi sineme batar
    Ak elleri kalem tutar
    Yazar elif elif diye

Karacaoğlan emelerim
    Gönül sevmez değmelerin
    İliklenmiş düğmelerin
    Çözer elif elif diye

Karacaoğlan - Elif'in Türküsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ayran türküsü

ayran türküsü

Gurbet ellerinde eğlendim kaldım Güzel cemalini görünce durdum Gelin bu ayranı taze mi yaydın Hüdanın aşkına doldur ayranı Canım ayranı, güzel ayranı İyi hoş doldursun ayranı ya, sen kimsin? Köylük yerde bir genç kız her isteyene bir tas ayranı uzatırsa ne olur, adı nereye çıkar? Demezler mi; falancanın kızını gördüm, bir yabancıya tası doldurup ayran verdi. Aralarında bir şey var, elin...
  2. Karacaoğlan

Karacaoğlan

Vara vara vardım ol kara taşa Hasret ettin beni kavim kardaşa Sebep ne gözden akan kanlı yaşa Bir ayrılık bir yoksulluk bir ölüm Karac'oğlan der ki kondum göçülmez Acıdır ecel şerbeti içilmez Üç derdim var birbirinden seçilmez Bir...
  3. windows türküsü

windows türküsü

Hepsi de RAR oldu gitti Programların DEMOsu bitti İllegal kullandım, kar oldu gitti İnternet saygı göstermiyor dilime Polisler neylesin bu halime Web'den mail attım da köyüme Virüsleri alıp içine de gitti Web masterlar izin vermez geçeyim Login olup, mp3'ler seçeyim. Zor geldi Q klavye bana Bırakın da ben de F'ye geçeyim. Anket yapmış, sormuşlar Aşkı Ben aşığım,tercihim de...
  4. Karacaoğlan Efsanesi

Karacaoğlan Efsanesi

karacaoğlan efsanesi karacaoğlu efsanesi Asıl adı Hasan’mış. Daha bir yaşına basmadan anadan öksüz kalmış. Beş yaşına varmadan da babası Kara İlyas, Kozan derebeyi tarafından askere alınmış. Bir daha da dönmemiş. Böylece küçük Hasan ortalıkta kalakalmış ! Anasının “Karaca” diye sevip doyamadığı Hasan’a köyden Serdengeçti Osman Ağa sahip çıkmış. Ona babalık etmiş, büyütmüş. Yaşı on sekize...
  5. Şafak Türküsü

Şafak Türküsü

ahmet kaya, şarkı sözü, parçaları, nevzat çelik, eserleri, şafak türküsü hakkında bilgi burada bulabilirsiniz Çok severim bu parçayı kimden olursa olsun.. yeter ki olsun. Şarkının Şairi Nevzat Çelik ŞAFAK TÜRKÜSÜ Beni burada arama Arama anne Kapıda adımı sorma Saçlarına yıldız düşmüş Koparma anne ağlama. ”Kaç zamandır yüzüm tıraşlı Gözlerim şafak bekledim Uzarken ellerim kulağım...

Sayfayı Paylaş