gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Karadağ hükümeti Kosova'yı tanıdığını açıkladı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Yugoslavya'dan ayrılan Karadağ hükümeti Kosova'yı tanıdığını açıkladı.
    Eski Yugoslavya'dan ayrılan ülkelerden Karadağ hükümeti, Kosova'nın bağımsızlığını tanıdığını açıkladı.

Sırbistan-Karadağ birliğinden geçen şubat ayında ayrılan Karadağ'ın Devlet Başkanı Filip Vuyanoviç, ülkesinin AB ve NATO üyesi olma isteği nedeniyle Kosova'nın bağımsızlığını tanıma kararının kısa sürede alınmasının gerekli olduğunu söylemişti.

Karadağ'ın geleneksel müttefiki Sırbistan'ın Dışişleri Bakanı Vuk Jeremiç, 2 gün önce yaptığı açıklamada Karadağ'ı, Kosova'yı tanımaması konusunda uyarmıştı.

SIRBİSTAN KOSOVA BÜYÜKELÇİSİNİ SINIRDIŞI EDİYOR
    Sırbistan, en yakın müttefiklerinden Karadağ'ın, Kosova'nın bağımsızlığını tanıması üzerine bu ülkenin Belgrad Büyükelçisi'ni sınırdışı edeceğini bildirdi.

Karadağ'ın geleneksel müttefiki Sırbistan'ın Dışişleri Bakanı Jeremiç, daha önce yaptığı açıklamada, Karadağ'ı, Kosova'yı tanımaması konusunda uyarmıştı.

Sırbistan-Karadağ birliğinden geçen şubat ayında ayrılan Karadağ'ın Devlet Başkanı Filip Vuyanoviç, ülkesinin AB ve NATO üyesi olma isteği nedeniyle Kosova'nın bağımsızlığını tanıma kararının kısa sürede alınmasının gerekli olduğunu söylemişti. Vuyanoviç'in açıklamasından 2 gün sonra bugün Karadağ hükümeti, Kosova'nın bağımsızlığını tanıma kararı almıştı.

Karadağ ile birlikte, 17 Şubat'ta bağımsızlığını ilan eden Kosova'yı tanıyan ülkelerin sayısı 49'a yükseldi. AB üyesi 27 ülkeden 22'si, Kosova'nın bağımsızlığını tanıdı.

Karadağ hükümeti Kosova'yı tanıdığını açıkladı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tanıdığım en muhteşem kadınlara

Tanıdığım en muhteşem kadınlara

Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı . Annem, 'Geç oldu,'dedi, zaten yorgunum, ben yatıyorum.' Dedi. Annem kalktı, mutfağa gitti. Çerez-meyve tabaklarını çalkaladı kaldırdı. Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliğe çay koydu. Şekerliğe baktı, dibinde az kalmış, üstüne ekledi. Kahvaltı için buzluktan ekmek çıkardı, akşam yemeğiiçin çözülsün diye de eti aşağıya...
  2. Hükümet konağı

Hükümet konağı

Resmi dairelere işinin düşmesine, zorluk ve zahmetten sonra işlerin düzene girmesine, Hükemet konağında görülen olumlu ve güzel şeyler vali ve yöneticilerin iyi iş ve icraatlarına, bu tür binalarda görülen olumsuzluklar da, yönetim kademesinde görevyapannların menfi uygulamalarına delalet eder.
  3. hükümet

hükümet

Bakanlar kurulunu topluca yahut bakanların bir kısmını bir arada görmek, işleri organizeli yürütmeye, rekabet ve göz boyamaya delalet eder
  4. seni tanıdıktan sonra...

seni tanıdıktan sonra...

Seni tanıdıktan sonra hep kızmışımdır zamana,ne çabuk geçiyor diye...Oysa şimdi ben seni sensizlikle yaşamaya mahkumum. Ne de zor seni sadece rüyalarımda yaşatmak...Benim olmayacağını biliyorum. Anlatsam sevgimi ,aşkımı karşılıksız kalacağından korkuyorum .Ağzından çıkacak bir “Hayır”cevabı inan ruhumu bedenimden ayıracak. Yanında gölge olmuştum,sen hiç farkıma varmamıştın. Her sabah...
  5. Tanıdığım Gün Sevdim Seni

Tanıdığım Gün Sevdim Seni

seni tanıdığım gün seni tanidigim gün Tanıdığım Gün Sevdim Seni Tanıdığım Gün Sevdim Seni, İçimi Kıpırdatan Birşeydi, GözLerim GözLerine Bakıyordu, O An Ne hissettim BiLiyormusun, Sonsuz Bir Huzur, Hiç TadıLmamış Bir Duygu, Ölümün En GüzeL Sesi, Yaşamanın TEk Bir Kişi Olduğunu, SöyLemek İstediğim Tüm KeLimeLeri Unuttum, Yüreğim Durdu, GözLerim GözLerine...

Sayfayı Paylaş