gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Karadayı'ya görevsizlik kararı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı hakkında yürütülen soruşturmada görevsizlik kararı verildi. Terör ve organize suçlara ilişkin soruşturmalara bakmakla görevli Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği, MAZLUMDER ve Özgür Eğitim-Sen'in suç duyurusu üzerine, Karadayı hakkında başlattığı soruşturmayı tamamladı.
    Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Şemsettin Özcan, "görevsizlik" kararı vererek, dosyanın Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'na gönderilmesini kararlaştırdı.

Kararda, eski Genelkurmay Başkanı Karadayı hakkında, TCK'nın 309.maddesinde yer alan "Anayasa'yı ihlal", 311. maddesinde yer verilen "yasama organına karşı suç" ve 312. maddesinde düzenlenen "Hükümete karşı suç" başlıklarıyla hüküm altına alınan suçlardan cezalandırılmasının talep edildiği hatırlatıldı.

"Karadayı'nın eylemlerinin, 1632 Sayılı Askeri Ceza Yasası'nın 94, 95.ve 100. maddelerinde yazılı suçları oluşturabileceğine" işaret edilen kararda, "İsmail Hakkı Karadayı'nın, 30 Ağustos 1994 ile 30 Ağustos 1998 tarihleriarasında Genelkurmay Başkanlığı yaptığı, şikayete konu konuşmaların içerikitibari ile Genelkurmay Başkanı olarak görev yaptığı dönemi kapsadığı" ifade edildi.

Karadayı'ya görevsizlik kararı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kararlar kibrittir..

kararlar kibrittir..

Adamin biri bilge bir kral olmakla un salmis olan kralin yanina gider. Krala sunu sorar 'Efendim soyleyin bana hayatta ozgurluk var midir? 'Kral 'Elbette' der,'Kac bacagin var senin? 'Adam soruya sasirarak 'Iki efendim' der. Kral 'Pekala, tek bacaginin ustunde durabilir misin? ''Elbette' diye cevap verir adam. Kral 'O halde hangi bacagin ustunde duracagina karar ver'. Adam biraz dusunur ve...
  2. Kahreden karar

Kahreden karar

İkizleriyle bindiği kano devrildi. Baba sadece birini kurtarabileceğini anladı ve kahreden seçimi yaptı. İngiliz Ian Clayton ikizleriyle bindiği kano devrilince birini kurtarmak için seçim yapmak zorunda kaldı. Talihsiz baba oğlunu kurtardı, ancak kızı akıntıya kapılarak kayboldu. İngiltere'de Edward ve Billie adlı ikiz çocuklarıyla eğlence için nehirde bindiği kano alabora olan...
  3. Veli Küçük'ten Karadayı'ya mektup

Veli Küçük'ten Karadayı'ya mektup

Eski Genelkurmay Başkanı Karadayı'nın 'Veli Küçük denen o adamı tanımam' sözlerine Küçük'ten yanıt geldi. Veli Küçük'ün kızı ve avukatı Zeynep Küçük, eski Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın bir gazetede yayımlanan ''Veli Küçük denen o adamı tanımam'' şeklindeki beyanına ilişkin müvekkili Veli Küçük'ün kendisine bir mektup yazdığını açıkladı. Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün...
  4. koruma kararı

koruma kararı

merhaba ben 2 aylık evliyim evliliğimin 1. ayında eşimden şiddet görmem, eşimin beni zorla yanında tutması ve tehdit gerekçeleriyle eşim hakkında suç duyurusunda bbulundum ve o tarihten sonra ayrı yaşamaya başladık .ben şikayet dilekçemden 2 gün sonra pişman olup şikayetimi geri çekmek istedim ancak şikayette bulunduğum savcılık dilekçeyi merkeze gönderdiğini söyledi ve ben dilekçe yazıp...
  5. Karadayı'ya uluslararası ödül

Karadayı'ya uluslararası ödül

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Pazartesi akşamları yayınlanan dizi Karadayı, uluslararası ödül kazandı...Karadayı’nın görsel tasarım ajansı Aurora tarafından tasarlanan jeneriği, BassAwards 2012’de Bronz Ödül’e layık görüldü. Görsel iletişim tasarımı alanında, dünya çapında en iyi işleri değerlendirmek amacını taşıyan BassAwards ( International Awards of Broadcast Design), 2012 yılının...

Sayfayı Paylaş