gebe
  1. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

Karadelik yıldızı böyle yuttu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SaBıR MeLeĞi tarafından paylaşıldı.

:ah::ah: 25 Ağustos 2011 / 14:50 NASA’nın dünya yörüngesindeki Swift adlı teleskopunun tespit ettiği X-ray ışınlarının, bir karadelik tarafından yutulan bir yıldızdan geldiği anlaşıldı.
    Nature dergisinde yer alan habere göre NASA’nın dünya yörüngesindeki Swift adlı teleskopu 25 Mart’ta, bir yıldızdan yayılan X-ray ışınlarını tespit etti. Yapılan detaylı incelemede bu ışınların Güneş’ten milyonlarca kat daha büyük bir kütlesi olan bir karadelik tarafından yutulan bir yıldızdan geldiği anlaşıldı. Bu denli büyük kara delikler genellikle galaksilerin orta kesimlerinde bulunuyor.

Son anlarında dünyaya doğru radyoaktif ışınlar yayan yıldızın uzayda bıraktığı iz, karadelik tarafından yutulmasından iki buçuk ay sonra hâlâ teleskopla görülebiliyor.

Araştırmacılar Swift adlı uzay aracıyla yapılan gözlemlerin, önce içe doğru patlayan bir yıldızın yaydığı ışınlar olarak değerlendirildiğini ancak sonrasında çok nadir bir uzay olayıyla karşı karşıya olduğunun anlaşıldığını söylüyor.

Gözlenen patlamanın içe doğru patlayan bir güneşte gereken özellikleri sergilemediği ve tek bir patlama yerine dört saat boyunca dört kez patlama yaşandığının tespit edildiği belirtildi.

Warwick Üniversitesi'nden Astrofizikçi Dr Andrew Levan ve çalışma arkadaşları, kendi yörüngesinde giden bir yıldızın kara delik tarafından yutulmasının çok nadir bir olay olduğunu söyledi.

nilyesilim bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Evrenin sonu geliyor gibi, haberi okuyunca insan tırsıyor biraz :) Kıyamete doğru mu gidiyoruz diye ki, hoş gidiyoruz da her geçen gün ömürden gidiyor. Sonumuz hayrolsun ne diyelim.
    Paylaşımın için tşkler tatlım:)

nilyesilim bunu beğendi.
  3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    bişey değil ***** ben teşekkür ederim cnm:D

nilyesilim bunu beğendi.
  4. nilyesilim

nilyesilim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    dünayanında sonu boyle olcak en sonunda. belkıde maya takvımı doğru çıkacak son 1 yılımızı yaşıyoruz. guzel paylaşım sağol cicim

5. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Dünya bir "tesasüf" değildir, rastlantıyla ya da bir karadelikle yok olmaz. :) "İdrak" her olayın sonucundan Allah'a ulaşmaktır. Karadelik tarafından yutulan yıldız, Yaratıcı'nın ne kadar kudretli olduğunu yeniden yeniden akıl sahiplerine hatırlatıyor. : )
    Paylaşım için teşekkürler, astronomiyi çok severim...

Karadelik yıldızı böyle yuttu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evrenİn Kaderİnİ Gİzleyen "karadelİkler"

Evrenİn Kaderİnİ Gİzleyen "karadelİkler"

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Yıldız Tilbe - Kural Böyle

Yıldız Tilbe - Kural Böyle

Bana vereceğin bi şey kalmadı Küle döndüm bi kere yanmadı Beni kendine layık bulmadı Alacağını aldı gitti ve şimdi Bir sürü sevgiliye sahip olmuş ama beni arıyormuş Kahrını küfrünü kibirli aşkını kimse çekemiyormuş Kural böyle aldatan aldanır İnsan en çok kendini kandırır Zaman geçer hatıralar kalır Kalbim en çok unuturken acır Allahın tokatı olsaydı yokmu? Var var var var var...
  3. Yıldız Tilbe - Gel Ha Böyle

Yıldız Tilbe - Gel Ha Böyle

Kaç kere dedim sana ifteriye gül olmaz Bu dünyanın içinde benden dertli kul olmaz Gel ha böyle gel ha böyle bu yana, bişey diyeyim sana Sevdan öldürdü beni, kül oldum yana yana Gel sarıl boğazıma arzun yerine gelsin Dünyalara değişmem sen herkesten(her şeyden) güzelsin Suyu verdim çayıra, çayırım mamurlansın Sevdiğim bizim eve, ellerin hamurlansın __________________
  4. Sevinirken dilini yuttu

Sevinirken dilini yuttu

Galibiyete sevinen kulüp başkanı gözünü hastanede açtı. TFF 3. Lig 5 Grup takımlarından Ceyhanspor'un 1-0 kazandığı Kahramanmaraşspor maçının ardından sahadaki sevinç gösterilerinde dilini yutan kulüp başkanı Mustafa Aydar, hastaneye kaldırıldı. Alınan bilgiye göre, Ceyhan Şehir Stadı'nda bugün yapılan maçta hakemin bitiş düdüğüyle birlikte sahaya inerek sevinç...
  5. Yıldız Tilbe'den E Peki Niye Böyle Şarkısının Sözleri Buyrun

Yıldız Tilbe'den E Peki Niye Böyle Şarkısının Sözleri Buyrun

Yıldız Tilbe E Peki Niye Böyle Şarkı Sözü Yıldız Tilbe e Peki Niye Böyle Sevgili melekler, sevilen sanatçı Yıldız Tilbe 'nin bir şarkısıyla sizlerleyiz. İşte Yıldız Tilbe E Peki Niye Böyle Şarkı Sözü bu sayfamızda... Yalvarır sanma zavallı gönlüm Arayışlara geçti ömrüm Beklerim sanma canın isterse Kapı ardında boş odalara Senin aşkın yalan bunu gösterdin Herşeyin bi hesap bunu...

Sayfayı Paylaş