gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

karadeniz bölgesinde hangi el sanatları gelişmiştir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar melekler, ben karadeniz bölgesi el sanatlşarı hakkında araştırma yapıyorum ve hangi el sanatları bu bölgede gelişmiş öğrenmek istiyorum.Teşekkür ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Trabzon ilimiz ve çevresinde geleneksel el sanatı olarak, taş ve ahşap işçiliği, dokumacılık, hasır bilezik yapımı, bakırcılık, bıçakçılık, yorgancılık
    bölgenin el sanatlarındandır.

karadeniz bölgesinde hangi el sanatları gelişmiştir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğu Karadeniz Bölgesinde Türk Yerleşiminin Tarihi

Doğu Karadeniz Bölgesinde Türk Yerleşiminin Tarihi

karadeniz türkmenleri gümüşhaneliler laz mı Orta Asya'dan batıya doğru göçlerin tarihi çok eskidir. M.Ö. 2000'lerde atlı-göçebe hayat süren, at eti yiyen, kısrak sütü içen KIMMERLER göç ederek Kafkas sıradağları ile Karadeniz'in kuzeyine yerleşmişlerdir. Soydaşları Kımmerler gibi yaşayan ve sonraki Oğuzlar (Türkmenler)'ın ataları olan SAKALAR, M.Ö. 720 yıllarında Hazar Denizi kuzeyinden...
  2. el sanatları

el sanatları

Özellikle gümüş işlemeciliği (Telkâri) yaygındır. İnce, yorucu el işçiliğiyle, zarafetiyle tanınan gümüş işlemeciliği benimsenmekte, gittikçe yaygınlaşmaktadır. Gümüş işleme sanatı Beypazarı'na ahilik yoluyla kazandırılmıştır. Ahilik 13. yy. da Anadolu'da görülmeye başlanan esnaf ve sanatkarlar birliklerine verilen addır. Beypazarı halkı bu sanatı bir iş olarak kabul etmiş ve zaman içinde...
  3. Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır

Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır

Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır bilen var mı? Arkadaşlar Karadeniz bölgesinin nüfusu kaçtır bilen varsa lütfen bu konuda yazsın bildiklerini :)
  4. Karadeniz bölgesinde bulunan iller

Karadeniz bölgesinde bulunan iller

Karadeniz bölgesinde bulunan iller hangileridir lütfen Karadeniz bölgesinde bulunan illerin isimlerini yazın bana

Sayfayı Paylaş