gebe
  1. sementha

sementha Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

karadeniz sofrasından KUYMAK....

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında sementha tarafından paylaşıldı.

kuymak kuymak tarifi tarifi resimli karadeniz karadeniz yemekleri Malzeme 2 kaşık trabzon tereyağı
    2 kaşık zeytinyağı
    bir miktar mısır unu-kişi başı 1 kaşık-
    aynı miktar beyaz un
    1-2 bardak kadar soguk su
    erimeye uygun bir peynir-karadenizde bunun için satılan özel peynirler var,şu anda istanbulda pek çok markette satılıyor ama arkadaşımın yaptığı kuymakta trabzondan getirdigi yayla peyniri kullanmış-
    ayrıca evde kalmış peynirler
    YAPILIŞ
    Yağları tavaya koyarak biraz kızdırın,içine mısır ununu katıp bir miktar kavurun.Mısır unu tahta kaşığın tersi ile iyice ezilir.İyice kavrulunca içine suyu ekleyin.Su miktarı aslında göz kararı,suyu eklediginiz zaman rahatça kaynaması lazım,sonra koyulaşıyor.Kaynamaya başlayınca yayla peynirini ilave edin,biraz karıştırın,kenarları kızarana kadar hızlı ateşte tutun,sonra ateşin altını kısabilrsiniz , bir müddet daha bekleyip,peynirler tavanın dibinde bir katman oluşturup hafif karamelize olana kadar bekleyin.Son olarak evde kalmış peynirlerinizi içine atıp onlar da erisin.Sıcak olarak servis yapın.Siz yine de benim tarifle yetinmeyip bir karadenizli arkadaş bulup onu yaparken izlerseniz daha iyi olur.
    AFİYET OLSUN..

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: karadeniz sofrasından KUYMAK....
    canım ben bunu biliyorum tadı çokk güzeldir bayılırımm

karadeniz sofrasından KUYMAK.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sofra

Sofra

Nimete, davete icabet etmeye, refah ve mutlulğa, cömert kimseye, Sofra bezi büyük bir ülkeye yolculuk yapmaya, bu yolculuktan feyiz ve bereket meydana gelmesine yahut genişliğe ve rahatlığa delalet eder.Rüyasında sofra gören, sevinecek ve neşelenecek demektir. Sofra bezi büyük bir sefere, yolculuğa, rahata işarettir. Rüyada sofra görmek, sevinmek ve mutlu olmak anlamındadır. Sofra bezi görmek...
  2. Kuymak(mıhlama)

Kuymak(mıhlama)

yumurtalı mıhlama kuymak tarifi video kuymak nasıl yapılır video mıhlama nasıl yapılır yapımı Malzemeler 2 su bardağı su 1 çay bardağı mısır unu 1 su bardağı Aho peyniri, dil peyniri (didilmiş) veya taze kaşar peyniri (rendelenmiş) 125 gr tereyağı Yapılışı Derin bir tavada yağı eritin, mısır ununu ekleyerek 5 dakika kadar çevirin. Peynirini katın. Peynir hafifçe eriyince...
  3. Karadeniz Sirön

Karadeniz Sirön

Malzemeler: Uygun bir tencereyi dolduracak miktarda kuru silor 1 kaşık salça 3 kaşık sıvı yağ Tuz 1 l. su Üzeri için 2 kaşık tereyağ Pul biber, kırmızı toz biber veya nane 1 kase sarmısaklı yoğurt Yapılışı Silorları kırmadan bir tencereye dizin. Ayrı bir tencerede sıvı yağda salçayı biraz kavurup, 1 litre kadar su ve tuz ekleyip kaynatın. Kaynayan salçalı suyu...
  4. kuymak nasıl yapılır

kuymak nasıl yapılır

Kuymak nasıl yapılır kuymak tarifi.Sevgili melekler az önce alt kattaki komşumuza gittim kuymak yapmıştı ilk defa yedim ve tadı hoşuma gitti bende bu ilk defa tattığım lezzetli yemeği sizlerle paylaşmak istedim şimdiden afiyet olsun MALZEMELER 1 su bardagi misir unu 100 gr. Trabzon tereyagi 150 gr. Trabzon Imansiz peynir 1 su bardagi sicak su YAPILIŞ TARİFİ Tereyagini tencereye...
  5. Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

Karadenizin güzellikleri hepinizin malumu. Sizlerinde ilgisini çekebileceğini düşündüğüm güzel bir karedeniz turu var arkadaşlar. 11 Haziran'da başlıyor. Köstence, Yalta, Odessa Limanlarında duraksıyor. Yaz tatiliniz için uygun olabilir. Ocean Majesty ile Karadeniz 5 Gece 6 Gün İstanbul-İstanbul 2012 | Tur Detayı | apextour.com.tr

Sayfayı Paylaş