gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

kararları kim veriyor

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Çocuğun hangi okula gideceğineve hangi mesleği seçeceğine çoğunlukla aileler karar veriyor.Ergenler,güvenceli ve kazançlı işler peşindeler.Herkesin iyi bir ücret alma hakkı olduğunu düşünüyorlar.Yani kazancın,çalışma[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ve değer katmayla ilgili bağlantısının büyük çoğunluk farkında bile değil.[/FONT] [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bilgiye ulaşmak için interneti kullanıyorlar,ama oradan ulaştıkları ilk bilgiyle yetiniyorlar.[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Araştırmak,kitap karıştırmak,sorgulamak çok düşük oaranlarda görülüyor.Ve belki de tüm bunların sonucu olarak,akıl yürütme,neden-sonuç ilişkisi kurma,düşünme becerileri çok düşük.[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Projeler,tüm bunları geliştirmeye yönelik.Eğer biraz olsun başarılırsa,bir sonraki nesil,yazgısını başkasının ellerine bırakıp,sonra yakınan bir toplum olmaktan kurtulabilir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Erişkinleri eğitmek zordur.Bunu yapabilmek için güç ve direnç gereklidir.Bu projelerde benim umudum,ergenlerden çok erişkinler için.Çünkü onları etkileyebilecek güç ve direnç[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Ergenlerde var.Onlar değişirse,büyükleri de değiştirebilirler.Araştıma sonunda ergenlerin yaklaşık yüzde 80’i gelecekten ümitli olduklarını söylemiş.Ben de ergenlerden ümitliyim.[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hiç çalışmadan para kazanmayı,kolayca ünlü olmayı zeka sayan,okumaya üşenip,hap şeklinde bilgi isteyen ve başkalarının söylediklerine inanan,kendi kimlikleriyle değil ulaştıkları koltuklarıyla kendilerine değer biçen,mesleki saygınlıkları,başkalarının hakları,hatta ülkelerinin temelleri gasp edilirken,emeksiz kazandıkları yerden vazgeçemeyen,[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Özgürlüklerini ve doğru bildiklerini savunmalarını engelleyenlerle çıkar uğruna işbirliği yapan,sonra da saygınlık ve başarıdan bahseden büyüklerini örnek almayacaklarından ümitliyim.Onlar”Renkli ufukların”,benlik değerlerini kaybederek,çalışmadan ya da mesleklerini kötüye kullanarak kazanılan şöhret ve para olmadığını bilecek,kendi kararlarını alıp,gerekirse bedelini ödeyebilecek kadar donanımlı olacaklar.[/FONT]
    [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Yeter ki destekleyelim,yeter ki doğru örnek olalım,yeter ki onlara olanak sunalım.O zaman ufuklar gerçekten aklın,bilginin ve saygınlığın renklerine boyanır.[/FONT]

2. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: kararları kim veriyor
    paylaşım için sağol canım

kararları kim veriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Garanti Bankası Genel Müdürü: "MB doğru kararlar veriyor"

Garanti Bankası Genel Müdürü: "MB doğru kararlar veriyor"

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Turgay Gönensin, Türk bankacılığının sağlam şekilde rotasına devam ettiğini belirterek, “Bankacılık sektöründe bunun (dövizdeki düşüş) bir artısı yok, açık pozisyon olmadığı için bankaların bundan herhangi bir menfaati söz konusu değil” dedi. Gönensin, 'faizlerin patronunun' Merkez Bankası olduğunu ve faizleri değiştirirken de bir çoğu geleceğe dönük...
  2. Söz Veriyorum

Söz Veriyorum

Bugün,Yarın,Öbür Gün Kalbimdeki Yerinin Değişmeyeceğine... Seni Hep Seveceğime... Seni Hiçbir Zaman Üzmeyeceğime... Her Anımı Seninle Yaşayacağıma... Her Zaman Yanında Olacağıma... Her Sabah Uyandığında Benim Mesajımı Göreceğine... Her Sıkınıtılı Döneminde Yanında Olacağıma... Her Dakika Gülmen İçin Elimden Geleni Yapacağıma... Yanlızlıktan ve Özlemden Korkmaman İçin Elimden...
  3. Söz veriyorum

Söz veriyorum

*Bugün olduğu gibi yarında,yarından sonrada gözlerimdeki yerinin değişmeyeceğine... *Bugünüm gibi yarınımda hep sevginle yaşayacağıma... *Her bakışında okuduğun o gözleri herzaman yanında göreceğine... *En yakın arkadaşın,en yakın sırdaşın,en yakın dostun olacağıma... *Sıkıntının sıkıntım,üzüntünün üzüntüm olacağına... *Her kızgın anını mutluluğa dönüştüreceğime... *Her üzgün...
  4. Doğum şekli Konusundaki Son Kararı Kim Vermelidir?

Doğum şekli Konusundaki Son Kararı Kim Vermelidir?

doğum şekli ne zaman belli olur Gebelik süresince anne adaylarını en çok endişelendiren ve kafalarını en çok karıştıran durum, doğumun ne şekilde gerçekleşeceği konusudur. Günümüzde anne adaylarının internet gibi platformlarda çok daha fazla bilgiye kolayca ulaşabilmesi, bu soruyu cevaplanması daha da zor bir duruma sokmaktadır. Ancak bu bilgi yoğunluğunda en önemli konu, yeterli ve doğru...
  5. öyle bir geçer zamanki dizisinden bakalım bu sefer kim ayrılma kararı almış..

öyle bir geçer zamanki dizisinden bakalım bu sefer kim ayrılma kararı almış..

yıldız çağrı atiksoy haberleri öyle bir geçer zamanki berrin geçtiğimiz günlerde öyle bir geçer zamanki dizisinden ayrılacağını söyleyen ali kaptan.şimdilerde ise aldığım haberlere göre bir kişi daha diziden ayrılma kararı almış.dizide ali kaptanın büyük kızı berrini canlandıran yıldız çağrı atiksoy diziden ayrılmak istediğine dair duyumlar alınmış.umarım dizi finaline kadar kimse...

Sayfayı Paylaş