gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Karbonhidrat rejimi hafıza kaybı yapıyor

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Karbonhidratların beyin için çok önemli bir enerji kaynağı olduğunu hatırlatan bilim adamları, Atkins türü rejimlerin yapılmaya başlanmasından sadece bir hafta sonra zihni performansın düştüğünü belirttiler.
    Araştırmanın başkanı Holly Taylor, moda olan düşük karbonhidratlı veya karbonhidratsız rejimlerin düşünce ve idrak üzerinde çok güçlü olumsuz etkisi bulunduğunun yapılan bu araştırmayla görüldüğünü söyledi.

Araştırma, 22 ile 55 yaş arasındaki kadınlar arasında yapıldı. Araştırmaya katılanlardan bir kısmı düşük kalori, bir kısmı ise düşük karbonhidrat rejimine girdi.

Bir hafta sonra yapılan hafıza testlerinde, düşük karbonhidrat rejimine girenlerin düşük kalori rejimine girenlerden daha kötü performans gösterdikleri belirlendi.

alıntı

Karbonhidrat rejimi hafıza kaybı yapıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karbonhidrat Rejimi

Karbonhidrat Rejimi

karbonhidrat rejimi 1. GÜN Sabah : şekersiz çay, beyaz peynir, salatalık, domates, ince dilim ekmek Öğle : 2 yemek kaşığı pirinçli ıspanak yemeği, 1 kase yağsız domates çorbası Akşam : 3 adet zeytinyağlı enginar , 3 yemek kaşığı haşlanmış pirinç 2. GÜN Sabah : 1 bardak greyfurt suyu, 1 dilim kepek ekmeği Öğle : 1 kase yağsız et suyu çorbası, yoğurtlu karnıbahar, salata Akşam : 200 gr. tavuk...
  2. hafıza kaybı(amnezi) nedir

hafıza kaybı(amnezi) nedir

geçici hafıza kaybı ani hafıza kaybının nedenleri geçici kaybının nedenleri kaybı belirtileri sebepleri Amnezi nedir? Amnezi hafıza kaybıdır. Ancak unutkanlık gibi değilidir. Amnezi olduğu zaman, belirli bir zaman dilimine ait hiç bir şeyi hatırlayamazsınız. Fakat geçmişi tamamen de unutmazsınız. Amnezinin iki ana çeşidi • Retrograd amnezi. Bir olaydan önceki hafıza kaybı. Örneğin,...
  3. Karbonhidrat Rejimi-2

Karbonhidrat Rejimi-2

yoğurt rejimi tost rejimi karışık tost kaç kalori 1 karışık kaç kalori Hedef: 7 günde ortalama 2 kilo. Günlük kalori: 1300 Kcal Yiyerek kilo verebileceğiniz bu rejimde karbonhidrat alımı sınırlı tutuluyor. Şekerden ve yağdan kaçınacağınız bir rejim. 7 gün uygulanabilir. 1. GÜN Sabah : 1/2 bardak greyfurt suyu, çay, kahve (şekersiz), 1 tost, 20 gr tereyağı. Öğle : 1 porsiyon et suyu, 1...
  4. Hafıza Kaybı Nasıl Meydana Gelir?

Hafıza Kaybı Nasıl Meydana Gelir?

hafıza nasıl kaybedilir kalp krizi sonrası hafıza kaybı Hafıza kaybı da menopoz belirtilerinden biridir. Eskiden okuduklarımın hemen hepsi aklımda kalırdı; artık bir sayfayı birkaç kez okumak zorunda kalıyorum. Özellikle de, araştırma amacıyla okurken bir türlü dikkatimi okuduğum şeye veremiyorum. İncelediğim bir metni tam olarak anlamak için üst üste birkaç kez okumak zorunda kalıyorum....
  5. geçici hafıza kaybı

geçici hafıza kaybı

ben dün gece birden aylar önce gördügüm rüyaları hatırlamaya başladım bu hayataki yaşadıklarımı unutum

Sayfayı Paylaş