gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kardeşler İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Gelin ey kardeşler gelin Bu menzil uzağa benzer Nazar kıldım şu dünyaya
    Heman bir tuzağa benzer
    Bir pirin eteğin tuttum
    Ara beni deyüp gitti
    Nice yüzbin günah ettim
    Her biri bir dağa benzer
    Ağla derviş Yunus ağla
    Sen özünü Hakk�a bağla
    Ağlar isen başına ağla
    Elden vefa yoğa benzer

Kardeşler İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kardeş geliyorsa ?

Kardeş geliyorsa ?

rüyada yeni doğmuş kardeş görmek rüyada yeni kardeş görmek kardeşinin doğduğunu İkinci çocuğun doğumuyla ailede dengeler büyük ölçüde değişir. Şimdiye kadar evin tek gözbebeği olan ilk çocuğa bir "rakip" gelmiştir. Artık bebeklik çağını çoktan geçmiş olan çocuğunuzun yeni gelen ile beraber tekrar bebekleştiğini bile görebilirsiniz. Çocuklarınız büyüdükçe aralarında çekişmeler,...
  2. Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Kardeş Kardeş Zirveye Doğru

Türk basketbolunun yetmişli ve seksenli yıllardaki efsane guardlarından Necati Güler'in oğulları Muratcan ve Sinan Güler, Basketbol Ligi'nde iki farklı takımda ancak "aynı hedefe", şampiyonluğa doğru koşuyorlar. 26 yaşında olmasına karşın 10 yıldır Türkiye Ligi'nde boy gösteren Muratcan, Türk Telekom forması altında zirve yarışını sürdürürken, kardeşi 23 yaşındaki Sinan da Beşiktaş...
  3. Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin ey kardeşler gelin Bu menzil uzağa benzer Nazar kıldım şu dünyaya Heman bir tuzağa benzer Bir pirin eteğin tuttum Ara beni deyüp gitti Nice yüzbin günah ettim Her biri bir dağa benzer Ağla derviş Yunus ağla Sen özünü Hakk’a bağla Ağlar isen başına ağla Elden vefa yoğa benzer
  4. Ey Kardeş İlahisi

Ey Kardeş İlahisi

kardeş ilahisi ey kardeş ilahisi ilahileri Gelin ey kardeşler gelin Bu menzil uzağa benzer Nazar kıldım şu dünyaya Heman bir tuzağa benzer Bir pirin eteğin tuttum Ara beni deyüp gitti Nice yüzbin günah ettim Her biri bir dağa benzer Ağla derviş Yunus ağla Sen özünü Hakk�a bağla Ağlar isen başına ağla Elden vefa yoğa benzer
  5. 4 kardeş

4 kardeş

Bu dünyada 4 kardeş varmış. Bu kardeşlerin üçü doğru yolu seçmişler namazını niyazını orucunu tutup Allah için hayırlı işler yapmışlar. Diğer bir kardeşleri ise kendini şaraba vermiş, hergün içip günah defterini rekorlar kitabına doğru sokmaya çalışıyormuş. Uzun süre sonra bu 4 kardeş ecelleri gelip ölmüşler. Kardeşler bir arada toplanıp sorguya çekilmişler. Doğru yolu seçen kardeşlerden...

Sayfayı Paylaş