gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

karidesli makarna

Konu, 'Uzakdoğu Mutfağı' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

karidesli makarna sosu karidesli makarna karides soslu öncelikle makarnayı çok seven biriyim ama karidesli hiç denemedim şahsen denemeyi ben düşünmüyorum çünkü domates soslu makarnanın üstüne tanımam :D Ama yok ben değişik tatları seviyorum ve karidesede bayılırım diyorsanız bu karidesli makarna tarifi tam size göre [​IMG]

Malzeme
    - 1 paket spagetti veya Çin makarnası
    - 1 paket dondurulmuş
    - Karides
    - 4 yemek kaşığı Sana
    - 5-6 adet taze soğan
    - 2 adet sivribiber
    - 3 yemek kaşığı soya sos
    - 1 tatlı kaşığı zencefil
    - 1 yemek kaşığı bal
    - 2-3 diş sarmısak
    - Tuz-karabiber
    - 1 tatlı kaşığı kırmızıbiber
    Hazırlanışı
    Makarnayı haşlayıp, süzünüz. Yapışmaması için soğuk sudan geçiriniz.

Sivribiber, taze soğan ve sarmısakları kıyınız.

Wok’da 2 yemek kaşığı Sana’yı kızdırıp, köri, zencefil ve kırmızı biberi kavurunuz.

Karidesleri ekleyip, sote ediniz.

Renkleri değişince balı ekleyip biraz daha pişirip ayrı bir tabağa alınız.

Wok’da kalan 2 yemek kaşığı Sana’yı koyup, kızdırınız.

Sivribiber, taze soğan ve sarmısakları ekleyip, kızartınız.

Sote ettiğiniz karidesleri ve soya sosunu ilave edip, bir taşım pişiriniz.

Haşladığınız makarnaya karıştırıp, sıcak olarak servis yapınız.

karidesli makarna konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karidesli pilav

karidesli pilav

Gereçler: 200 gr. karides 1 su bardağı pilavlık pirinç 1 fincan tereyağ 1/2 su bardağı zeytinyağı 1 baş soğan 2 adet domates 2 adet yeşil biber (acı olmayan) 1 çay kaşığı toz şeker Tuz Karabiber Yapılışı: Haşlanmış ve ayıklanmış karidesleri (bakınız Karides-Genel Hazırlanış) büyüklüklerine göre iki veya üç parçaya bölün. Tereyağında kavurun. Kavurmaya doğranmış bir baş soğanı ilave...
  2. Karidesli - Peynirili Sandviç

Karidesli - Peynirili Sandviç

MALZEMELER 2 yumurta 8 dilim tost ekmeği 100 gr dondurulmuş karides 200 gr mozzarella (veya peyniri) 2 çorbakaşığı kıyılmış taze soğan 1 çorbakaşığından biraz fazla tereyağı (veya margarin) 6 çorbakaşığı zeytinyağı süt karabiber, tuz 4 Kişilik HAZIRLANIŞI Dondurulmuş karidesi oda sıcaklığında çözüp, irice doğrayın. İki çorbakaşığı zeytinyağında, 2-3 dakika kadar sık sık karıştırarak...
  3. Karidesli Salata

Karidesli Salata

karidesli salata Gereçler: 200 gram karides (daha önce haşlanmış ve ayıklanmış. Yaklaşık 15 adet cimcime karides) 100 gram mayonez 100 gram süt kreması (arzuya tabi) 2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı 1 yemek kaşığı Tabasco (acı biber sosu) 1 küçük kuru soğan 2 çorba kaşığı sirke 2 çorba kaşığı limon suyu 5 adet marul yaprağı tuz Yapılışı: Mayonez, krema, zeytinyağı ve acı biber...
  4. Karidesli Salata[Amerikan Mutfağı]

Karidesli Salata[Amerikan Mutfağı]

150 gr. karides ( haşlanmış, ayıklanmış) 20 gr. kapari 3 adet kırmızı turp ½ adet soğan 1 adet avokado 1 adet marulun göbeği ½ demet dereotu 1 tatlı kaşığı bal 4 yemek kaşığı hardal 1 tatlı kaşığı mayonez Tuz Karabiber Turpları ayıklayın, ince ince dilimleyin. Soğanı yarım ay şeklinde doğrayın. Kaparinin suyunu süzün. Avokadoyu soyun, ikiye bölün ve çekirdeğini çıkartın....
  5. Makarna

Makarna

Rüyada makarna görmek , o rüyayı görenin, felaket bir şekilde obur olduğuna işarettir. Rüyada makarna ufak zararlara uğrayacaksınız demektir. Rüya sahibi bir kadınsa, yakında bir erkekle ilişkiye gireceğine yorumlanır. Ufak zararlara uğrayacaksınız. Rüya sahibi bir kadınsa yakında hayatına yabancı bir erkeğin gireceği anlamına gelir. Hayırlı iş ve kısmettir.Rüyada makarna görmek, o rüyayi...

Sayfayı Paylaş