gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Karidesli - Peynirili Sandviç

Konu, 'Sandviç - Kanepeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 2 yumurta 8 dilim tost ekmeği
    100 gr dondurulmuş karides
    200 gr mozzarella (veya peyniri)
    2 çorbakaşığı kıyılmış taze soğan
    1 çorbakaşığından biraz fazla tereyağı (veya margarin)
    6 çorbakaşığı zeytinyağı
    süt
    karabiber, tuz
    4 Kişilik

HAZIRLANIŞI
    Dondurulmuş karidesi oda sıcaklığında çözüp, irice doğrayın. İki çorbakaşığı zeytinyağında, 2-3 dakika
    kadar sık sık karıştırarak karidesleri sote etin. Taze soğan ve zar şeklinde kesilmiş mozzarella ya da dil peyniriyle karıştırın.
    Tost ekmeği dilimlerinin kabuklarını bıçakla kesin, her bir dilimi ikiye bölün ve biraz süte yatırıp yumuşamaya bırakın.
    Tost ekmeklerinin yarısının üstüne karidesli ve peynirli karışımı sürün. Arta kalan tost ekmeklerini de üstüne kapatıp iyice sıkıştırın. Yumurtaları iyice çırpın, biraz tuz ve karabiber ilave edin. Sandöviçleri yumurtaya bulayın.
    Teflon bir tavadaki dört çorbakaşığı zeytinyağı ve 20 gr tereyağı veya margarinde, her iki yüzünüde kızartın.
    Sandöviçlerin fazla yağını kağıt havluyla aldıktan sonra, sıcak bir servis tabağında servis yapın.

Karidesli - Peynirili Sandviç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karidesli pilav

karidesli pilav

Gereçler: 200 gr. karides 1 su bardağı pilavlık pirinç 1 fincan tereyağ 1/2 su bardağı zeytinyağı 1 baş soğan 2 adet domates 2 adet yeşil biber (acı olmayan) 1 çay kaşığı toz şeker Tuz Karabiber Yapılışı: Haşlanmış ve ayıklanmış karidesleri (bakınız Karides-Genel Hazırlanış) büyüklüklerine göre iki veya üç parçaya bölün. Tereyağında kavurun. Kavurmaya doğranmış bir baş soğanı ilave...
  2. sandviç hamuru

sandviç hamuru

mayalı sandviç sandviç hamuru hamuru nasıl yapılır tarifi tarifleri Malzemeler 1 tatlı kaşığı şeker (1 fincan ballı su) 500 gr un 1 çorba kaşığı sirke 2 yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı mahlep 2 yemek kaşıgı sıvı yağ 1 çorba kaşığı kuru maya (7 gr) 2 yumurta çırpılmış 1 tatli kasığı tuz Hazırlanma Şekli Bir kapta ılık su, maya, şeker karıştırın ve 5-10 dakika bekletin. *Un ile mayayı, iki...
  3. Klüp Sandviç

Klüp Sandviç

MALZEMELER ince dilimlenmiş çedar peyniri hardal 1 adet soyulmuş ince dilimlenmiş domates 1-2 dilim kızartılmış jambon ya da pastırma marul krema 2 adet yuvarlak sandviç ekmeği HAZIRLANIŞI Sandviç ekmeklerini ikiye bölün ve her iki tarafını da kızartın. Bir parçasının üzerine peynir ve hardal sürün. en üste domates dilimleri koyun. Üstüne sandviç ekmeğinin ikinci parçasını koyun. Bunun da...
  4. Karidesli Salata

Karidesli Salata

karidesli salata Gereçler: 200 gram karides (daha önce haşlanmış ve ayıklanmış. Yaklaşık 15 adet cimcime karides) 100 gram mayonez 100 gram süt kreması (arzuya tabi) 2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı 1 yemek kaşığı Tabasco (acı biber sosu) 1 küçük kuru soğan 2 çorba kaşığı sirke 2 çorba kaşığı limon suyu 5 adet marul yaprağı tuz Yapılışı: Mayonez, krema, zeytinyağı ve acı biber...
  5. karidesli makarna

karidesli makarna

karidesli makarna sosu karidesli makarna karides soslu öncelikle makarnayı çok seven biriyim ama karidesli hiç denemedim şahsen denemeyi ben düşünmüyorum çünkü domates soslu makarnanın üstüne tanımam :D Ama yok ben değişik tatları seviyorum ve karidesede bayılırım diyorsanız bu karidesli makarna tarifi tam size göre Malzeme - 1 paket spagetti veya Çin makarnası - 1 paket dondurulmuş -...

Sayfayı Paylaş