gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Karın Ağrısı Ve İshal Nedenleri

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Karın Ağrısı Ve ishal Sebepleri, Karın Ağrısı Ve ishal Nedenleri,
    Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda bizden sabahları ishal ve karın ağrısı sebepleri hakkında bilgi isteyen misafirimiz için karın ağrısı ve ishal nedenlerini konu alıyoruz arkadaşlarım.

'Karın ağrısı genellikle hastalarımızda sıkça karşılaştığımız bir bulgudur. Mutlaka önemsenmesi gerekir ve ciddiye alınmalıdır. Niye? Karın ağrısının pek çoğu çeşitli yaş gruplarında farklı sıklıklarda olmak üzere çok basit sebeplerle de olabilir. Üşütme ve ishal kaynaklı olabilir. Çok farklı yüzeysel sebeplerden olabilir ama karın ağrılarının 1/3'ü ameliyatlıktır. Bu, çok ciddi bir rakamdır. Özellikle 6 saat içinde kendiliğinden iyileşmeyen karın ağrısı çekenlerin mutlaka hekimlere başvurmaları gerekiyor. Karın ağrısının nedenleri arasında ciddi hastalık belirtileri olabilir. Kalp hastalarının yüzde 10'u karın ağrısı şikayetiyle hekimlere müracaat eder. Yani karnınız ağrıyorsa nadir de olsa kalbinize bağlı enfarktüs geçiriyor olabilirsiniz. Karın ağrısı geçirdiğiniz enfarktüsün habercisi bile olabilir. 'Karnım ağrıyor' diyerek ağrı kesici içebilirler ama aslında sorun kalptedir. Bu durumda ölüm riski de artar.''

Karın ağrılarının çok çeşitli nedenleri olabileceği gibi, karın ağrılarının büyük çoğunluğunun karın içinde bulunan organlara ait hastalıklardan kaynaklandığı da Olabilir, ''Karın ağrıları ülser, ishal ve su kaybı gibi basit nedenlerden kaynaklanabileceği gibi, organ delinmeleri, barsak tıkanmaları, bağırsakların karın içindeki boşluklara girerek fıtık oluşturarak boğulmaları, bağırsakların yapışması, bağırsakların kendi etrafında dönmesi, ürolojik hastalıklar, kadın hastalıklarına ait patolojiler, tümörler ve safra kesesi taşları nedeniyle de olabilir. 60 yaşını aşan her iki kadından birinde safra kesesi taşı olduğunu düşünürsek, bu ciddi bir rakamdır''

Mutlaka Doktora Başvurmalı Ve Gerekli Görülen Tetkiklerinizi Yaptırmalısınız..

Karın Ağrısı Ve İshal Nedenleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. baş ağrısı ve nedenleri

baş ağrısı ve nedenleri

baş ağrısı ewet meleklerim baş ağrısı hemen hemen hepimizin ortak sorunu bazen nedenini öğrenmeden ağrı kesici ilaçlarla geçiştiriyoruz...bende sizler için baş ağrısının neden olabileceğini araştırdım bilinçli olmak her zaman iyidir.... Her migren hastası gibi, siz de migren belirtilerini gayet iyi tanırsınız. Fakat ya baş ağrısı ataklarınız günlerce süren devamlı bir ağrıya dönüşürse?...
  2. Erken gebelik belirtileri bulantı ishal karın ağrısı yaşayanlar

Erken gebelik belirtileri bulantı ishal karın ağrısı yaşayanlar

Kızlar yaklaşık 6 aydır bebek istiyoruz ve korunmuyoruz bende karın ağrısı ishan ve bulantı durumu söz konusu. Gebelik yaşayan meleklerimize sormak istiyrum bu erken gebeliğin tam belirtileri nelerdir benim bu yaşadıklarımda gebelik olması söz konusu mu ? Tam belirtileri istiyorum. Hangi testi öneriyorsunuz? not: reglimin üzerinden 8 gün geçti daha test yaptırmadım. HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN...
  3. Sabahları Karın Ağrısı Ve Ishal

Sabahları Karın Ağrısı Ve Ishal

Sabahları Karın Ağrısı Ve Ishal sebebi nedir ve nasıl tedavi edilmelidir bıktım artık bu sorundan kızlar:S
  4. Çocuklarda karın ağrısı nedenleri ve tedavisi

Çocuklarda karın ağrısı nedenleri ve tedavisi

Karın ağrısı çocuklarda en sık görülen, anne babayı endişelendiren yakınmalardan biridir. Ani başlangıçlı ( akut ) veya uzun süreli ( kronik ) olabilir. Genellikle masum nedenlere bağlıysa da, bazen de zaman kaybetmeden müdahale edilmesi gereken ciddi hastalıklarla ortaya çıkabilir. Karın Ağrısına Neden Olan Hastalıklar Nelerdir? Akut Gastroenterit : Çocukta en sık karın ağrısı...
  5. Hamilelikte karın ağrısı ve ishal hakkında yardım istiyorum

Hamilelikte karın ağrısı ve ishal hakkında yardım istiyorum

Yaklaşık iki ay kadar önce hamile olduğumu öğrendim çok şükür iyi geçiyordu ama bu aralar sıklıkla karnımda ağrılar ishal durumu oluyor. Daha doktora gitmedim bu durumda bana neler tavsiye ediyorsunuz arkadaşlarım. Acı ve ya başka şey mi yememem gerekiyor yahu girince 15 dk wc de kalıyorum baya rahatsızım bu durumdan bu aralarda biraz bulantılarım başladı bana yardımcı olabilir misiniz ?

Sayfayı Paylaş