gebe
  1. gülgüzeli

gülgüzeli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

karınca ile hz.süleyman [a.s]

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gülgüzeli tarafından paylaşıldı.

ıÜüKARINCAİLE HZ. SÜLEYMAN (a.s) Bir gün Süleyman Peygamber (a.s) bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar. Karınca da,
    "Bir buğday tanesi yerim" diye cevap verir.

Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyen Süleyman Peygamber (a.s) karıncayı bir şişeye koyar. Yanına da bir buğday tanesi koyarak hava alacak şekilde şişeyi kapatır. Ondan sonra da bir yıl bekler. Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısını da bırakmıştır. Kendi kendine meraklanır. Acaba neden yemedi?
    Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s) karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar.
    Karınca da,
    "Daha önce benim yiyeceğimi yüce Allah (c.c) verirdi. Ben de O'na güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak yerdim. Çünkü O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi. Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenemedim. Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin. O yüzden de bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek, diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım" diye cevap verdi.

Yüce Allah (c.c) cümlemizi kul kapısına baktırmaktan korusun, amin... (2)

2. lonely35

lonely35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: karınca ile hz.süleyman [a.s]
    güzel paylaşım ama yanlış yere koymuşun sanırım:)

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

konu ilgili yere taşınmıştır.

4. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

tüğlerim kalktı valla çok güzel emeğine sağlık arkadaşım bnden sana rep:)

5. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    amin emeğine sağlık

6. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

karınca

bence çok güzel olmuş ellerine sağlık

7. dilara naz

dilara naz Forum Okuru

bence çok güzel olmuş elinize sağlık çok açıklayıcı

karınca ile hz.süleyman [a.s] konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. Adem ile Cebrail a.s arasında geçen bir olay...

Hz. Adem ile Cebrail a.s arasında geçen bir olay...

hz adem ile ilgili kıssalar Hz. Adem bir gun bakti ki sag elinin bas parmaginda bir beyaz buyuyecek nokta zahir olmus. Bu bana bir itab olmasin? dedi. Bu anda Cebrail indi. Hemen Cibril'e sordu: -Ya kardes Cebrail, ben ne gunah isledim ki bu bende hasil oldu? Buna bir ilac soyle. Benim bu yuzden hatirim bulanmistir. Cebrail a.s: -Hak teala buyuruyor ki bu bes kelimeyi desin, sifa ondadir....
  2. OECD ile Kara Paraya Karşı

OECD ile Kara Paraya Karşı

Şimşek: Kara paraya karşı OECD ile birlikte çalışacağız Uğur ERGAN FRANKFURT DEVLET Bakanı Mehmet Şimşek, yurtdışındaki Türklerin parasını çekmek için gösterilecek kolaylıklar nedeniyle, Türkiye’ye kara para transferi riski olmadığını söyledi. Şimşek, "Eğer bu proje gerçekleşirse, OECD kara para aklama mücadele merkezi ile birlikte çalışacağız" dedi. Şimşek,...
  3. Kar ile ilgili resimler

Kar ile ilgili resimler

kar ile ilgili bilgiler kar ile ilgili resimler resim resımlerı Kar bence sadece camdan izlendiğinde güzel çünkü (ufffff ) dışarısı çok soğuk .... 2 gün önce kaöydeydim ve kar yağıyodu Allah ım biraz dolaşıp geziniyim die geldiğim köyde eve tıkandım kaldım.... Ewet bu günden sonra kardan nefret ediyorum :dil:
  4. Burcu Kara ile Buğra Gülsoy nişanlandı

Burcu Kara ile Buğra Gülsoy nişanlandı

burcu kara buğra gülsoy buğra gülsoy biyografi burcu kara, buğra gülsoy, nişanlandı, resimleri, haberleri hakkında detaylı bilgiler arkadaşlar Güzel oyuncu Burcu Kara ve sevgilisi Buğra Gülsoy nişanlanmış melekler...Allah tamamına erdirsin diyor ve haberin detaylarına geçiyorum.. Bursa'da aile arası bir nişanla evliliğe adım atan Burcu Kara, Twitter'da şu mesajı yazdı: "İnsan her...
  5. Kar Tanelerinin Mucizevi Yaratılışı İle İlgili Bilgiler

Kar Tanelerinin Mucizevi Yaratılışı İle İlgili Bilgiler

Bu konu; kar tanelerinin mucizevi yaratılışı hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, bilim adamları tarafından araştırılan ve kaynağına erişilemeyen, sebebi bulunamayan öyle çok soru var ki yeryüzünde. Bilhassa doğa olayları, bilim adamlarının sürekli araştırdığı ve cevapsız kalan yüzlerce soruyla muhatap kaldıkları bir konu. Bu sorulardan biri de kar tanelerinin nasıl oluştuğu .....

Sayfayı Paylaş