gebe
  1. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18

Karıncadan üretilen tüy dökücü kremde skandal!

Konu, 'Karınca Yağı' kısmında Moss tarafından paylaşıldı.

nora hamam otu
    Tüy dökücü kremler kolay ama bunun da bir yan etkisi bulundu!

Ünlü sanatçıların kişisel internet sitelerinde reklamını yaptığı ve kadınların büyük ilgi gösterdiği tüy dökücü kremlerle ilgili polise ulaşan ihbar, uluslararası bir sağlık skandalını ortaya çıkardı.
    Polisin yaptığı incelemelere göre, kremlerin içinde karınca yumurtası yağı yerine yağmur ormanlarında yaşayan 'Termit' isimli bir böceğin larvalarının bulunduğu öğrenildi. Kremlerin üzerindeki Sağlık Bakanlığı onayı da sahte çıkarken, bazı ürünlere Almanya'daki bir test merkezinden de 'sahte belge' alındığı belirlendi

GÜMRÜKTEN HAVYAR DİYE GEÇTİ
    Üstelik Türkiye'ye kaçak yollarla getirilen larvaların balık yumurtası yağı olarak gümrükten geçirildiği tespit edildi. Skandallar zincirinin patlak vermesi üzerine İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul'da Ümraniye, Kadıköy, Bahçelievler ve Pendik'te bulunan 10 ayrı adrese yapılan baskınlarda 7 kişiyi yakaladı. G.K. LTD isimli firmanın yetkilileri sorgularında, kremlerde kullanılan maddeleri Ankara'daki bir firmadan aldıklarını söyleyince Ankara'daki ilgili firma ile irtibat kuruldu. Ancak firma görevlileri İstanbul'daki firmaya bu içerikte mal satmadıklarını söyleyince baskın yapılan adreslerdeki şüpheliler kaçakçılık suçlamasıyla gözaltına alındı. Tüm bunların yanı sıra uzmanlar, 'tüy dökücü özelliği' olduğu iddia edilen karınca yumurtası yağının bu tür etkisinin olduğuna dair bilimsel veri olmadığı belirtti. Baskın yapılan adreslerde bulunan 35 bin adet krem tüpüne el konuldu.
    Yapılan inceler sonucu ise kremlerin yağmur ormanlarında yaşayan bir böcek olan Termit'in larvalarının zeytinyağı ve hamam otu ile karıştırılarak elde edildiği belirlendi.

ÜNLÜ İSİMLER REKLAMINI YAPTI
    Hazırlanan sözde tüy dökücü kremlerin maliyetinin 1 lira seviyesinde bulunduğunu belirten polis ürünlerin internet ve eczanelerde 30-40 liraya satıldığını ifade etti. Baskınlarda gözaltına alınan 7 kişi ise sevk edildikleri adliyeden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
    Hülya Avşar, Seda Sayan Helin Avşar gibi ünlüisimlerin internet sitelerinde bu ürünlerin reklamını yaptıkları belirlendi.

Bakanlık onayı da sahte sağlık testi de
    Ayrıca ambalajların üzerinde bulunan 'Sağlık Bakanlığı onaylıdır' ibaresinin de sahte olduğu ortaya çıktı. Bakanlığın kozmetik ürün üreticisi bu firmalara onay vermediği, satışlardan kaynaklanabilecek olumsuzluklara karşın firmaları sorumlu tuttuğu belirlendi. Aynı operasyon kapsamında inceleme yapılan diğer firma S.LTD'in tüy dökücü kremlerin üzerinde bulunan ve Almanya'daki bir test merkezinin onayını gösteren belge ile ilgili polis Alman makamları ile irtibata geçti. Dermatest Research Company isimli şirketin Başkanı Dr. Werner Voss, bu firma ile direkt olarak hiçbir çalışmaları olmadığı belirtti. Açıklamada ayrıca Dermatest merkezinin internet sitesinde iddia edildiği gibi Münih'te olmadığı da ifade edilerek Türkiye'deki firmaya dava açılacağı belirtildi.

Star Gazetesi

2. zaga

zaga Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
  3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Ben zaten inanmiyorum boyle kremle bu kil,tuy islerinin olacagina.Sadece tesadufen baska bir hastaligi arastiran doktorlar tuy azaltici bir krem bulmuslardi adini yazmayayim Almanya da jinekolog yaziyordu kremi test yaparak onu kullanmistim bir ara fakat sadece iki tup kullandim ve basarisi kanitlanmis bir krem fakat bildigim kadariyla Turkiye de yok.Suan kullanmiyorum tabiki cunku bu kreme ulasamiyorum.Zaten onunda basari sansi yuzde 70-80 civariydi ve cok kucuk 50 ml olmali tupleri.Kisacasi keske oyle bir krem ciksada bizimde bu sorunumuz bitse cok iyi olur.

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ben kullandım etkisinide gördüm çok iyi

5. tubitt

tubitt Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    off iğrenç yaa, saol canım paylaşım için :)

6. gurbet_kusu

gurbet_kusu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hiç kullanmadım ama yanetkisi olması ihtimali elbette vardır. her ilacın yanetkisi vr bununmu olmucak...

7. pelin_m

pelin_m Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  8. Saharalı

Saharalı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım faydalı bilgiler için gerçekten teşekkürler

Karıncadan üretilen tüy dökücü kremde skandal! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüy dökücü nora

Tüy dökücü nora

nora hamam otu hamam otu nasıl kullanılır nora tüy dökücü tüy dökücü NORA HAMAM OTU İSTENMEYEN TÜYLERE KESİN ÇÖZÜM !!!!! SADECE 5 DAKİKA'NIZI AYIRARAK İSTEMEDİĞİNİZ TÜYLERDEN KURTULUN. HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ YOKTUR. NOT:KULLANMA TALİMATI ALT KISIMDA YAZILIDIR. Sağlık Bakanlığı İlaç&Eczacılık Genel Müdürlüğü 5324 Kozmetik kanununa Göre 10 Agustos 2005 Tarihli izni ile üretilmiştir....
  2. Gutto tüy dökücü

Gutto tüy dökücü

gutto tüy dökücü nora tüy dökücü gutto forum azaltıcı krem azaltıcı Gutto tüy dökücünün, geçmişten bugüne kadar, istenmeyen tüylere ağrısız , iğnesiz kullanımı ile orta doğuda ve uzak doğuda kadınların ve erkeklerin gözbebeği haline gelmiş bir üründür. Yeni doğmuş bebeklerin koltuk altı ve diğer bölgelerine sürülerek ileride tüylenmememesine...
  3. nasıl tüy dökücü krem almalıyım

nasıl tüy dökücü krem almalıyım

planta pura tüy dökücü kullananlar Tüy dökücü krem fiyatları piyasada değişkenlik göstermektedir.Bunun nedenleri almak istediğinizin marka politikası yada bu markaları satan firmaların oluşturdukları kar marjlarıdır.Piyasada yüzlerce tüy dökücü krem olduğu için size en çok satılanlan ve en iyi olanların fiyatları hakkında bilgi vereceğim.Bu ürünler farklı üç markanın heryerde bulabileceğiniz...
  4. tüy dökücü kremm kullananlarr

tüy dökücü kremm kullananlarr

tüy dökücü kremler nasıl kullanılır etkileri nasıl tüylerimden nasıl kurtulabilirim hakkında genel bilgiler burda melekler Güzelliğin ve estetiğin vazgeçilmez ön koşulu olarak görülen pürüzsüz bir teni gölgeleyen aşırı tüylenmeyi ağrısız ve sızısız olarak nasıl önleyebilirz benim aklıma gelenn tüy dökücü kremlerr siz meleklerden yardım istiyorummm lütfen bu tüy dökücü kremleri...
  5. TÜY DÖKÜCÜ KREM

TÜY DÖKÜCÜ KREM

meraba ben vajina bölgemdeki tüyleri tüy dökücüyle alıyorum sonra yanma kızarıklık oluyor bir zararı olurmu ?

Sayfayı Paylaş