gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

karıncalardan kurtulmanın yolları!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

karıncalardan kurtulmanın yolları [​IMG] Karıncalar belkide evimizdeki zararlı böceklerin en zararsızıdır. Zararsız olmalarına karşın tek kötü tarafları ise genelde evinizde bir kaç değil binlerce karınca olmasıdır.
    Karıncalar yiyeceklerinizi yerler ve bozarlar, duvarlarınızda yürürler ve cinslerine göre sizi ısırırlar. Bunlara ilaveten etrafta görünmeleri canınızı fazlasıyla sıkar. Karıncalardan kurtulmayı zorlaştıran en büyük sebep, binlercesinin bir arada olmasıdır.

Mücadeleye başlarken önce kaynaklarını bilmeniz gerek; yuvalar evinizin içinde mi yoksa dışarda mı? Karınca gördüğünüz zaman takip edip nereye doğru gittiklerine bakın.

Nasıl kurtulunur;
    Her zaman engelleyici tedbirlerden işe başlayabilirsiniz. Önce yiyeceklerin ağzını (özellikle tatlıların) sıkıca kapayınız. Eğer meyva suyu ya da kola türü bir meşrubatı yere dökerseniz hemen siliniz. Şekeri görünce karıncalar çılgına döner.

Evinizin çevresini toz yada sprey ilaçlarla ilaçlayın. Kalorifer böceklerine etkili olan borik asit evin içinde yuva yapmış karıncalara da etkili olur.

Marketlerde ve tarım ilaçı bayilerinde satılan çeşitli tür ilaçlarda etkili olur. Ama en önemlisi kaynağın doğru tespitidir.

karıncalardan kurtulmanın yolları! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karıncadan Kurtulma Yolları !!

Karıncadan Kurtulma Yolları !!

karıncadan kurtulma yolları karıncalardan kurtulma yolları karıncalardan kurtulmanın kurtulmak Karıncadan yana benim bir derdim olmadı ama annem çok çekti, keşke bu bilgiye daha önce sahip olsaydım.. Annem aylarca karıncalarla sözleşmeye yapmaya çalıştı ama karıncaların annemi taktıkları yoktu ve sonunda evi ilaçladık ve üzülerek sölüyorum yok oldular.... İnşallah bu bilgi sizlere yardımcı...
  2. Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları

Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları nelerdir evimi karıncalar basıyor ne yapabilirim bana ne önerirsiniz?
  3. Gebelik Stresinden Kurtulmanın Yolları

Gebelik Stresinden Kurtulmanın Yolları

gebelik stresi, hamilelik stresi, gebelik stresinden korunma Sevgili melekler, gebelik süreci hiç de kolay bir süreç değildir. Bu süreç boyunca endişe etmenizi gerektirecek pek çok durumla karşılaşabilirsiniz. Beslenmeniz, bebeğinizin sağlığı, doğumu, doğum sonrası gibi pek çok konu endişe kaynağınız olabilir. Eğer bu ilk gebeliğinizse bu endişeler sizi strese sokabilir. Gebelik stresi...
  4. Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Bir kaç karınca belki sıkıntı yaratmayabilir, fakat karınca istilası sizi yiyecek yapmaktan, mutfağınızı gerçek düzgün kullanmaktan alıkoyabilir. Evinizde başı edemeyeceğiniz civarı karınca varsa hanesi ilaçlatmak problemi kısa zamanda çözecektir. Şayet karınca problemi kritik boyutlarda değilse bir takım naturel yöntemleri faydalanarak onları mutfağınızdan ve yemeklerden uzak tutabilirsiniz....
  5. Haşerelerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Haşerelerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

Böcekler tüm sene boyunca yaşayan varlıklardır. Yazın yavruları ortaya çıktıkları için daha çok onlarla karşılaşıyoruz.Evlerin başı sık sık haşereler, sinekler, karıncalar vs. böceklerle beladadır.. Haşeratın eve girişini önlemenin ve eve dadanan böcekleri yok etmenin doğal yollarını bilmenizde yarar var. Evinize dadanan böceklerden kurtulmak ve eve başka haşerat girmesin istiyorsanız,...

Sayfayı Paylaş