gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Kariyer degistirmek isteyen bunlari okusun

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

1. İşe kendinizle başlayın. Kendinize ve hayatınıza objektif olarak bakın. Kariyerinizde ilerlemek istediğiniz yola doğru ilerliyor musunuz? Hayatınız yolunda gidiyor mu? Kişisel ve kariyerinizle ilgili gelişiminize devam ediyor musunuz? Sevdiğiniz işi mi yapıyorsunuz?

2. Özkaynağınızı iş ortamında değerlendirin.

Güçlü olduğunuz yanlar ve değerleriniz neler? İş yetenekleriniz, uzmanlık alanınız, ilişkileriniz, çevreniz, imajınız ve başarılarınızı gözden geçirin.

3. Kariyeriniz ve yaşamınıza dair bir plan yapın.

Hayattan beklentileriniz konusunda yeterince kesin ve açık mısınız? Uzun vadede hayalleriniz neler? Hayat içindeki değerleriniz neler? Önümüzdeki 5-10 yıl süresi içinde neler yapmak istiyorsunuz? Tüme dayalı bir yaklaşım geliştirin, yaşam/kariyer, finans, sağlık, ruhsal gelişim, boş zamanları değerlendirme, ilişkiler, ev hayatı, kişisel ve profesyonel gelişim konularını gözden geçirin. Ne istediğiniz ve neye değer verdiğiniz konusunda açık olursanız daha akıllıca adımlar atabilirsiniz.

4. Başarılarınızı takip edin.

Bilginizi ve becerilerinizi geliştirecek yeni fırsatlara açık olun. Tüm başarılarınızı, performansınızdaki yükselişi, katıldığınız çalışmaları, sunumlarınızın kaydını tutup takip edin.

5. Her şeyin düzenli gitmesi için çalışın.

Duygusal ve fiziksel tüm alanlarda tam bir temizliğe girişin. Geçmişte öğrendiğiniz hatalardan ders alarak bugünü yaşayın. İhtiyacınız olmayan ya da sevmediğiniz şeyleri hayatınızdan çıkarın. Hayatınız her alanında mümkün olduğunda her şeyi sadeleştirin.

6. Saygı duyduğunuz ve hayranı olduğunuz insanların hayatlarını kendinize örnek alabilirsiniz.

Özel yaşamında ve kariyerinde başarılı insanlardan öğrenecek çok şeyiniz olabilir. Bağlantı kurabileceğiniz örnek alınacak kimseler ya da mentor bulun.

7. Yeni seçeneklere ve fırsatlara açık olun.

Yeni olasılıklara her zaman açık olun. Yeni bilgi, kaynak ve deneyimlerden yararlanın.

8. Üretici olun, harekete geçin.

Kariyeriniz ve hayatınızla ilgili ne yapmak istediğiniz konusunda eminseniz, harekete geçebilirsiniz. Tüm seçeneklerinizi gözden geçirin, çevre edinin, yeni insanlarla tanışın, yeni kaynaklar araştırın.

9. Bilinçli bir şekilde çevre yapın.

Mevcut tanıdıklarınızla irtibata geçin ve yeni insanlarla tanışarak çevrenizi genişletin. İlgi alanlarınıza ve kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlara odaklanın ve bu alanlardaki insanlara ulaşmak için yollar deneyin.

10. Sezgilerinize güvenin.

Sezgilerinize ve içinizden gelen ses kulak verin. Kendinize güvenin ve inanın. Ne yapmanız gerektiğini size söyleyecektir.
    Yazan : Berna Çetin

alinti

Kariyer degistirmek isteyen bunlari okusun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bütün Peygamberlerin Sefaatina nail olmak isteyen okusun!

Bütün Peygamberlerin Sefaatina nail olmak isteyen okusun!

Selamün Aleyküm Din Kardeslerim yukardaki Salvati okuyan yukardaki yazdigi gibi bütün Peygamberler Sefaat ediceklermis okuyana ben scan yaptim Tam Dua Kitabindan, bir cümleyi almadi yazinin sonunda söyle devam ediyordu Bunu Okurken 3 kere okumalidir. Kudreti dahilinde olursa. Zira 3 kere okumak 1 defa okumaktan daha eftaldir.
  2. tarot baktırmak isteyen arkadaşlar lütfen okusun.

tarot baktırmak isteyen arkadaşlar lütfen okusun.

tarot baktır tarot baktırmak istiyorum bedava bak canlı fal baktırmak istiyorum canlı falı baktırma Arkadaşlar,uzun süredir başka bir forumda tarot bakıyor idim.Beni tanıyanlarınız olmuştur.Gördüğüm lüzum üzerine bundan sonra meleklermekanı'nda bakmaya başlayacağım.Tabi forum yöneticileri izin verirse.Aslında yönetici olmak gibi bir isteğim de var ama tabi yine izin verilirse.Neyse,herşeyin...
  3. Ok

Ok

Düşmana galip gelmeye, bir görev için gönderilen elçiye, bir kimseye yazılan mektuba, Attığı oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğun erkek olmasına; diğerlerini için iştediği şeyin gerçekleşmesine, Elinde ok görmek gücee, mal yahut memuriyete, elinden çıkan okun kırılması, üzerine aldığı işlerde acze düşmeye, Kadının ok görmesi kocasına, Bir kadının kendine...
  4. Evinizde neyi degistirmek isterdiniz?

Evinizde neyi degistirmek isterdiniz?

Evet,melekler evinizde neyi degistirmek isterdiniz.? Once ben baslayayim,ben perdelerimi degistirmek isterdim,aslinda yeni aldim yinede icime pek yatmadi.Sira sizde....
  5. Bunlari biliyormusunuz?

Bunlari biliyormusunuz?

yararli bilgiler, bunlari biliyormusunuz, sorular, cevaplar, beslenme, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz Hepimizin beslenme ve sağlık hakkında kulaktan dolma bilgileri vardır. Bazıları yanlış olsa da, çocukluktan beri aklımızdan kalanları uygulamaya devam ederiz. İşte size beslenmeyle ilgili birkaç işe yarar bilgi: Kahve sanıldığı kadar korkutucu bir besin...

Sayfayı Paylaş