gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

kariyer kadınları

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Savaşıyorum her gün. Savaşıyoruz her gün. Amazon kadınları gibi. Ne kadar da ağır geliyor rimellerimizle farlarımız. Bir de tabii uykusuzluk... Kapanmak üzere göz kapaklarımız. Daracık, yüksek topuklu ayakkabılarımızın içinde büzüşmüş, sızlıyor ayaklarımız. Saçlarımız kendince özgür işte. Her gün fönlü filan... Dipleri de gelmiş ama, idare eder bir hafta onbeş gün daha.

İncecik olacağız diye açlıktan gözlerimiz kararıyor; morarmış göz altlarımızı kapatıcılarla rötuşlayıp, solgun yanaklarımızı allıklarla renklendiriyoruz. Kışkırtıcı ve rahatsız giysilerimiz içinde "aklımızca" baş döndürüyoruz.

Belki doğduğumuz andan itibaren aramızda gelişen ya da başkaları tarafından geliştirilmiş olan rekabet duygusundan; belki asırlardır bütün dillerin, dinlerin, kültürlerin geri planda tuttuğu cins olmamızdan; belki kadından önce "insan" olabilmek için, varolabilmek ve ayakta durabilmek için....

Kimbilir başka şansımız olmadığını düşündüğümüzden belkide sadece, bütün bunlar yüzünden belki de, kariyerimiz, sanki bizim tek şansımızmış gibi düşünüyoruz. Tek güvencemiz, hayat sigortamız, sadık sevgilimiz o bizim.

Çalıştıkça bize kimse ilişmiyor, akşam eve kaçta döndüğümüze kimse karışmıyor, hatta bazen eve dönmesek de sorun çıkmıyor, cüzdanımızda kaç parayla dolaştığımızı kimse merak etmiyor, ay sonunda ismimize gelen ekstreleri kimse kurcalamıyor.

Bunun tek nedeni para kazanmamız değil. Biz çalışarak, "kadın olmaktan başka meziyetlerimizin de olduğunu" anlatmış oluyoruz ailelerimize, sevgililerimize, kocalarımıza. Kendilerinin dahil olamayacakları başka hayatlar yaşadığımızı fark ettikleri zaman bir adım geride duruyorlar.

İşte bu yüzden, kimsenin bize karışmadığı hayatlar yaşayabilelim diye gece yarılarına kadar çalışıyoruz. Elimizden hep "en iyisi" çıksın istiyoruz. Sahip olduklarımızla yetinmeyip daha fazlasını istiyoruz. Çünkü "daha fazlasına" sahip oldukça, "daha özgür" oluyoruz.

Verdiğimiz "dişice" mücadele bizi yorsa da, ara sıra "ben ne yapıyorum böyle?" desek de işte sadece bu yüzden bildiğimizi yapmaya devam ediyoruz.

Her birimiz en zeki kendisi gözüksün, en iyi raporları kendisi hazırlasın, en iyi sunumu kendisi yapsın ve tabii bir basamak daha yukarı çıkan kendisi olsun...İşte bu yüzden istiyor.

Kurallarını biraz bizim, biraz içinde bulunduğumuz çarkın belirlediği, "finish"i olmayan bir yarış bu.

"Çocuk da yaparım, kariyer de..." diyen neşeli reklam şarkısı aklıma gelince gülüyorum. Diğerlerini bilmiyorum ama benim değil çocuk, tatil günümde evde kek yapacak halim bile olmuyor.

Ama sorun değil. Hesap vermiyorum ya kimseye, bu bana yetiyor. Diğer kariyer kadınları da galiba temelde bu yüzden bu kadar "yıpranıyor". Mutlu olup olmadığını bile pek düşünmüyor. Çünkü özgür olmadan mutlu da olunmuyor galiba. Savaşıyorum her gün. Savaşıyoruz her gün. Amazon kadınları gibi.

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kariyer kadınları
    teşekkürlerrr paylasımm içinn :)

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: kariyer kadınları

Nekadar dogru zor isimiz valla.
    Paylasim icin tsk.

kariyer kadınları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kariyer sahibi kadınlar ve yalnızlıkları

Kariyer sahibi kadınlar ve yalnızlıkları

kariyer sahibi kadınlar kariyersahibi Çevreme baktığımda bir dolu yalnız kadın görüyorum. Hepsi akıllı, iş güç sahibi, ne istediğini bilen kadınlar, ama buna rağmen ne yazık ki mutsuzlar. Aradıklarını bulamamanın hayal kırıklığını yaşıyorlar. Kim bu kadınlar? Bu kadınlar şehirde yaşar ve eğitimlidirler. Çoğunlukla ailelerinden uzakta eğitim görmüş olduklarından ayaklarının üzerinde durmasını...
  2. Kadınlara kariyer öğütleri

Kadınlara kariyer öğütleri

Kadınlar kariyer yaparken erkeklere göre farklı adımlar atmak, hedef seçiminde daha belirgin çizgiler çizmek, daha titiz davranmak durumunda kalıyor. Öncelikle meslek seçiminde doğru hedeflere yönelmek önemli. Kariyer yapmak isteyen bir kadın, “Kariyer yol haritası” nda ilgi ve yetenek analizini ihmal etmemeli. Gerekirse bir kariyer koçuna başvurmalı. Başarılı olabilmek için önce “istediği...
  3. Kadınlar kariyer yüzünden erkeksiz kalıyormuş

Kadınlar kariyer yüzünden erkeksiz kalıyormuş

Bence en iyisini yapıyorlar.Evlenince dert bitmiyor.Kendi dertlerimiz yetmiyor gibi bide eşin ve ailesi dert oluyor.Bence en iyisini yapıyorlar.Önce kariyer sonra evlilik....Buyrunuz arkadaşlarım:) Günümüzde birçok başarılı iş kadını böyle düşünüyor çünkü onlar iş hayatı ile özel hayatın birlikte yürüyeceğine nedense pek inanmıyor ve bu yüzden önce kariyer diyor. Nasıl olsa aşk...
  4. kariyer testi

kariyer testi

Kariyerinizi öğrenmek ister misiniz? İş başvurusu yaptınız ve sizi bi odaya aldılar. Bir odada, 100 kadar tuğla belli bir şekilde dizili bırakılmış. Daha sonra odaya 2 veya 3 aday gönderilip kapı kapatılıyo. Sizi kendi halinizde bırakıp 6 saat sonra odaya girerek durumunuzu analiz edicekler. aşağıdakiLerden hangisini yapıyo oLursunuz? 1-tuğLaları sayıyosanız 2-tuğlaları tekrar...
  5. kadınlara kariyer öğütleri

kadınlara kariyer öğütleri

Kadın olmak, her konuda zor! Çocuklukta, gençlikte, işte, evlilikte, annelikte.. Her şeyi kadınlar yapıyor, her şey onlardan bekleniyor ama hiç birşey yaşamalarına izin verilmiyor. Çocukken de bu böylee, gençken de.. Zaten anne olunca insan artık çocuğuna odaklanıyor, başka birşey yaşamak istemiyor. Kadinlar kariyer yaparken erkeklere göre farkli adimlar atmak, hedef seçiminde daha...

Sayfayı Paylaş