gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Karne Not Ortalaması nasıl Hesaplanır

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Lise 1.Sınıf Not Ortalaması hesaplama Karne Not Ortalaması nasıl Hesaplanır

Merhaba Melek'ler ve lise karne notunu hesaplamak isteyen tüm öğrenci misafirler, bu yazımızda sizlere karne notu nasıl hesaplanır diye bilgiler aktarıyor ve karne notunuzu hesaplamanızı sağlıyoruz.

Ortalama nasıl hesaplanır..??

- Dersleri alt alt yazıp sıralayınız, karşılarına haftalık ders saatlerini yazınız.

- Her dersin 5 üzerinden karneye düşen 1. ve 2. dönem notlarını toplayıp ve 2'ye bölerek yılsonu ortalamasını bulunuz.

- Her ders için haftalık ders saati ile yılsonu ortalamalarını çarpıp o dersin size getirdiği krediyi hesaplayınız.

-Sonra bu kredileri toplayıp ve sonucu haftalık ders saatine (rehberlik ders saatini düştükten sonra) bölünüz.

Çıkan sonuç 0.00 ile 5.00 arasında bir sonuç çıkmalı.

Eğer 2,50'nin üzerinde ise,

Dil ve Anlatım dersi dışında zayıf düşen derslerinizden ORTALAMA İLE GEÇERsiniz,
    Şayet Dil ve Anlatım dersiniz de zayıf gelirse o dersten SORUMLU GEÇERsiniz

Örnek;

Ortalamanız 2,50'nin üzerinde ve Matematik, Türk Edebiyatı ile Dil ve Anlatım derslerinden başarısızsınız.
    Bu 3 dersten Matematik ve Türk Edebiyatı'ndan ORTALAMA İLE GEÇERsiniz, Dil ve Anlatım baraj dersin olduğu için bir üst sınıfa SORUMLU GEÇERsiniz...

Eğer 2,50'nin üzerinde değil ise,

9.Sınıflar için yılsonunda karneye Dil ve Anlatım dersi dahil en fazla 3 dersin zayıf gelmesi gerekir.
    4 ders ve üstünde karnede SINIF TEKRARI yazacaktır.
    3 ders ve altında zayıfınız gelirse, bu derslerden bir üst sınıfa SORUMLU GEÇERsiniz.

Sorumlu derslerinizden de en az GEÇER not (2-iki) alana kadar başarılı sayılmazsınız.
    Bu notu alana kadar her yılın HAZİRAN ve ŞUBAT aylarında sınavlara girmeniz gerekir.

yada aşağıdaki bağlantıya notlarınızı girerek durumunuza bakabilirsiniz.

Karne notunuzu hesaplamak için BURAYA TIKLAYIN lütfen.

Karne Not Ortalaması nasıl Hesaplanır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bakın bakalım karneniz nasıl ??

Bakın bakalım karneniz nasıl ??

karne şekilleri Hem çocukların karnesi nasıl olacak heyecanı. Hem de tatilde ne yapacağız; nasıl eğleyeceğiz çocukları düşüncesi… Tatilde yapılabileceklerle ilgili birçok şey yazılıp çiziliyor. Çocuklarla yakından çalışan uzmanlar özetle hem dinlensinler, eğlensinler hem de öğrendiklerini tekrar etsinler diyor. Buna benim ekleyebileceğim çok birşey yok. Sadece bir anne olarak, artık sabahları...
  2. Lise Not Ortalaması Hesaplama

Lise Not Ortalaması Hesaplama

Lise Not Ortalaması Hesaplama nasıl yapılır. Arkadaşlar lisede not ortalaması nasıl hesaplanır bilen var mı?
  3. Lise Not Ortalaması Hesaplama  hakkında bilgi

Lise Not Ortalaması Hesaplama hakkında bilgi

Lise Not Ortalaması Hesaplama hakkında lütfen acil olarak bilgi verin ortalamasını öğrenmem lazım notlarım ne olacak bakalım:S
  4. Lise Not Ortalaması Hesaplama Nasıl Yapılır...

Lise Not Ortalaması Hesaplama Nasıl Yapılır...

Lise Not Ortalaması Hesaplama Lise Not Ortalama Hesaplama Nasıl Yapılır Yıl sonu yaklaşırken derslerini geçmeye çalışan arkadaşlarımızın son zamanlarda sık sık yaptığı hesaplamalardandır karne notunu hesaplama. Bu konuda sizlere kısaca ve öz olarak anlayabileceğiniz dilde not ortalamasını hesaplattırmaya çalışacağız. - Elinize bir kağıt alıp bütün derslerinizi yukarıda aşağıya yazın -...
  5. Liselerde Sınıf Geçme Notu Ortalaması En Az Kaç Olmalıdır?

Liselerde Sınıf Geçme Notu Ortalaması En Az Kaç Olmalıdır?

sınıf geçme ortalaması kaçtır sınıf geçme notu sınıf geçme notu hesaplama lise Sevgili melekler, okulların kapanmasına birkaç gün kala, lisede çocuğu olan meleklerimiz ya da lise öğrencisi genç meleklerimiz liselerde bir dersten başarılı olailmek için ortalamalarının en az kaç gelmesi gerektiği konusunda tam olarak bilgi sahibi olamayabiliyorlar. Gerçekten de sınıf geçme yönetmeliğine göre...

Sayfayı Paylaş