gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Karnın büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

karnım çok şiş bebeğim kilolumu olucak,karnım çok küçük bebeğim zayıfmı olucak,karnın büyüklüğü bebeğin kilosuylamı alakalı,karnım çok şiş bebeğim şişmanmı olucak,karın büyüklüğü ve bebeğin kilosu hakkında bilgiler ki.jpg

Merhaba 5 aylık hamileyim karnım 9 aylık gibi duruyor acaba karnımın çok büyük olması bebeğimin kilolu olduğunumu gösterir?

Her zaman karnın (göbeğin) büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosunu tahmin etmek mümkün değildir. Bu yöntem çok yanıltıcı olabilir. Eski yıllarda rahmin en üst noktasının yüksekliği mezura ile ölçülerek bebeğin kilosu tahmin edilmeye çalışışırdı ancak günümüzde ultrasonografinin yaygınlaşması ile bu yöntem pek kullanılmamaktadır. Karnı çok iri olan bir anne adayı bebeğin iriliği konusunda şüphe yaratır ve ultrason ile tahmini kilo ölçülerek gerekirse doğumun sezaryenle yapılmasına karar verilir. Ancak karnı iri görünen bir anne adayının her zaman bebeği iri olmaz, bebeğin kilosu düşük de olabilir. Özellikle kilosu ve karnında yağ tabakası olan annelerin bebekleri küçük olduğu halde dışarıdan iri gibi görülebilir.

Karnın büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır

Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır

bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır anne karnındaki bebeğin cinsiyeti anne karnında karnında bebegin bebek nasıl anlaşılır Elbette ki, evladın kızı, erkeği fark etmez. Evlat can yoncasıdır:) Zira gönül ister ki, kızın da, erkeğin de, sevgisini tatsın :) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda anne karnında ki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılıyor, öğreniyoruz :) Anne ve babalar gebelikte cinsiyet...
  2. Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır?

Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır?

Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır? Merhaba hanımlar hamileyim ve bebeğimin cinsiyeti konusunda emin olmak istiyorum. Acaba Anne karnındaki bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır? Bu konuda tecrübeli arkadaşlarımdan bilgi bekliyorum.
  3. Göbeğe bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

Göbeğe bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

bebek ay gelişimi bebek kilosu Selam kızlar Bence de sanılanın tersine annenin göbeği ne kadarsa bebekte ona göre büyüme gösterir tezine inanmıyorum Çünkü benim göbeğim pek olmadığı halde bebeğim 3.5 kilo doğdu tamamen beslenme ile ilgili olduğunu düşünüyorum Sizler için bir makale buldum Her zaman karnın (göbeğin) büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosunu tahmin etmek mümkün değildir. Bu...
  4. Göbeğin şekline  bakarak cinsiyet anlaşılır mı?

Göbeğin şekline bakarak cinsiyet anlaşılır mı?

Cinsiyet belirleme kız erkek isimleri Selam kızlar benim bebeğim doğana kadar herkes bu erkek dedi :) göbeğim top gibi olduğu için erkek olur dediler ama ilk başından beri kız olduğu belliydi öylede oldu )Karın şişliğinin ve göbeğin şekline bakarak bebeğin kız veya erkek cinsiyeti anlaşılabilir mi? Halk arasında karnın şekline, yuvarlak veya sivri olmasına bakarak bebeğin cinsiyetini tahmin...
  5. Anne Karnında Bebeğin Öldüğü Nasıl Anlaşılır ?

Anne Karnında Bebeğin Öldüğü Nasıl Anlaşılır ?

bebeğin öldüğü anne karnında nasıl anlaşılır,anne karnında bebeğin ölmesinin belirtileri,anne karnında bebek ölürse nasıl belirti verir,anne karnında bebeğin ölümü hakkında bilgiler Bebeğin anne karnında ölmesi 5,5 hafta gibi erken bir dönemde olabileceği gibi, 9 ay 10 günün sonunda da gerçekleşebilir. Bu nedenle anne adayının bebeğin ölüp ölmediğini anlaması, bebeğin hareketlenip...

Sayfayı Paylaş