gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

karnıyarık börek nasıl yapılır

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

karnıyarık börek karnıyarık börek kıymalı karnıyarık böreği kıymalı börek böreği
    Malzemeler:
    5 yufka
    500gr. kıyma
    3 kuru soğan
    2 domates
    1 bardak süt
    tuz
    karabiber
    kırmızı biber
    yapılışı
    Kıymayı,soğan ve baharatlarla kavuralım.Pişince küçük doğranmış küp domatesleri karıştırıp 10 dk. daha pişirelim.Yufkayı serelim, 5-6 kaşık sütle ıslatıp 8 parçaya bölelim.Kıymadan bir parça koyup sigara böreği gibi çok sıkı yapmadan saralım.Yağlanmış tepsiye dizelim.Orta kısımlarını bıçakla yarıp bir dilim domates ve biber yerleştirelim.200C fırında kızarana kadar pişirelim.Afiyet olsun.

karnıyarık börek nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karnıyarık börek tarifi

karnıyarık börek tarifi

karnıyarık börek yufkalı karnıyarık böreği yufkadan karnıyarık böreği hazır yufkadan börek ben bunun içine garnitür koyarım öylede güzel oluyo MALZEMELER: * 3 tane yufka * 3 yemek kaşığı yoğurt * 1/3 su bardağı sıvıyağ * 3 tane yumurta (birinin sarısını ayırın) * 1 paket kabartma tozu İçine: * 1 kase beyaz peynir rendesi * 1 demet maydanoz...
  2. Kol böreği nasıl yapılır?

Kol böreği nasıl yapılır?

Kızlar eşim çok seviyor ama ben yapmayı pek bilmiyorum acaba Kol böreği nasıl yapılır? yardım edin bana
  3. Samosa börek nasıl yapılır

Samosa börek nasıl yapılır

Samosa börek tarifi verebilirmisiniz, yeni eevliyim eşime yapmak istiyorum da :)
  4. Sütlü Yufka Böreği Nasıl Yapılır İşte Tarifi

Sütlü Yufka Böreği Nasıl Yapılır İşte Tarifi

Sütlü Yufka Böreği Sütlü Yufka Böreği Tarifi Sevgili melekler, harika davet sofraları için yapabileceğiniz güzel bir börek tarifi ile karşınızdayız. Bu yazımızda sütlü yufka böreği nasıl yapılır sizlerle paylaşacağız :) MALZEMELER 1 paket yufka 1 litre süt 2-3 yemek kaşığı tereyağ ( 50 gr ) 250 gr beyaz peynir Bir demet maydanoz 1 adet yumurta sarısı 2 tatlı kaşığı çöreotu HAZIRLANIŞI...
  5. Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır ya

Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır ya

Kızlar kocam çarşaf böreği yapmamı istiyor ya ben ne bilim çarşaf böreğini de diyemiyorum normal börek yapmayı zaten zor biliyorum:) Sizden bu konuda bana yardım etmenizi de istiyorum lütfen Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır tarifini verin.

Sayfayı Paylaş