Karnıyarık Yapmak İçin Patlıcanın Saklanması

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye

patlıcan nasıl saklanır bpatlıcanı dolapta nasıl saklamalıyız karnıyarık için patlıcan nasıl saklanır hakkında bilgi için meleklermekani.com Ben bu ara kendimi kışlık yiyecekler yapmak için pek bi hevesli olduğumu fark ettim yaptıkça yapasım,koydukça koyasım geliyor ::D:D bide bana çok zevk veriyor arkadaşlar :D:D Geçtiğimiz gün domates konservesi yaptım .
    dünde Marketten patlıcan alıp kışın çıkarırda yeriz yaparız diye karnıyarıklık için buzluğa patlıcan attım nasılmı yaptım ? çok basit :D:D

muhakkak bilenler vardır ama benim gibi yeni evli olupta yeni yeni öğrenenler için sizlerle paylaşıyorum melekler :D:D

4 adet patlcan
    yağ

patlıcanları alacalı olarak yıkayıp soyuyoruz temiz bir bez ile kuruluyoruz. yağı tencereye alıp patlıcanlarımızı kızartıyoruz ama dikkat edin çok kırtmayacağız :D:D
    ılıdıktan sonra buzdolabı poşetlerine koyup hava kalmayacak şekilde ağzını sıkıca bağlayıp buzluğumuza atıyoruz :D:D

çok zevkili yaaaaaa:deli:
    dünde fasulye koydum buzluğuma ama onun resmini çekmedim çekeiyim onuda paylaşmak istiyorum melekler:deli:

2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye

güle güle yiyin cnm ellerine sağlık :D

Karnıyarık Yapmak İçin Patlıcanın Saklanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bebeksi bir ten için ne yapmak gerekir ?

bebeksi bir ten için bebeksi ten İşte size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yolları. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek farkı görebilirsiniz. Yüz için nemlendirici maske Malzemeler: Yumurta sarısı + süt Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş...
  2. Spor yapmak icin 100 neden

• Kalp krizi riskini azaltır. • Hormonlarınızın daha düzenli ve etkin çalışmasını sağlar. • Adet döneminizdeki bazı semptomları azaltır. • Daha kolay uyumanızı sağlar. • Vücudunuzun üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı direncini artırır. • Pek çok çeşit baş ağrınızı hafifletir. • Sırt ağrısı, mide yanması, kabızlık gibi hamileliğe özgü rahatsızlıklarınızı hafifletir. • Oksijen...
  3. Patlıcanın yararları

patlıcanın yararları gebelikte patlıcan hamilelikte patlican patlicanin yararlari hamilelikte patlıcan Patlıcanın birçok kişi sevmez ve tabi bu yüzden yemez ama bakın burda acı patlıcanın tatlı gerçekleri var bu yazıyı okuyup bir daha düşünün:) Antosiyaninler bitkilerde bulunan suda çözünen pigmentlerin en geniş grubudur. Araştırmalar antosiyaninlerin bazı kanser türlerinde hücre...
  4. Spor Yapmak İçin 99 Neden

Meleklerim yaz geldi tiril tiril kıyafetlerin içinde incecik olmak değilmi bunun içinde sadece diyet yapmak yetmiyor aynı zamanda sporda yapmak gerek peki sporun vücudumuza yararlarını biliyormuyuz bilmiyoruz :tik: Uzmanlar, spor yapmanın insanın beden ve ruh sağlığı için hayati önemi taşıdığını bildirdi. Spor yapmak için insanın birçok nedeni bulunduğunu ifade eden uzmanlar, spor yapmak için...
  5. Kolay ütü yapmak için püf noktalar

kolay ütü yapmak kolay ütü saça maşa yapmanın püf noktaları saça yapmak maşa yapmanın püf noktaları Birçok kadının derdi ütüdür heleki oturarak ütüleyemiyor ve bel ağrılarınız gibi şikayetlerinizde varsa o zaman ütü çekilmez oluyor sizlere ütü yapmanın incelikleri ve püf noktaları hakkında bilgiler vermek istiyorum • Kusursuz Fransız Kol ve Omuzlar için: Fransız kollu giysiler bluz ve...
  6. Kas yapmak için whey

whey whey protein Gerçi erkeklere daha cok hitap etsede ee kocişinmi , abinmi , kardeşinmi yok canım... KAS YAPMAK İÇİN WHEY PROTEİNİ KULLANIN KAS YAPMAK iÇiN Hücrelerin temel yapı taşı olan proteinler vücut tarafından dokuların tamiri, daha fazla enerji sağlamak ve kas yapmak için kullanılır. Vücudun ihtiyacı olan minimum günlük protein miktarı kilo basına 0,8 gramdır. Sağlıklı 70 kilo...
  7. Ütü Parlaklığı için Ne yapmak Gerekir?

Ütü nasıl yapılır ütü yapmanın püf noktaları ütü parlakşığı nasıl giderilir hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar şu ütü icat olmasaydı biz nasıl kırşık buruşuk dışarı çıkacaktık demi ama :D:D valla iyikide icat olmuş zor olsada ütüsüzde olmuyor. Ütü nasıl mı icat oldu kim mi icat etti hepsinin cevabı Ütüyü kim icat etti başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz :D:D ütü yapmayı sevmeyenler...
  8. Patlıcanın Yararları

Patlıcanın Faydaları Patlıcanın Yararları Patlıcanda Hangi Vitaminler Var Şöyle mis gibi bir patlıcan kebabına kim hayır diyebilir melekler ? Ya da bir patlıcan salatası, karnıyarık, imambayıldı ? Yeme de yanında yat misali :D:D Bu leziz sebzenin en az lezzeti kadar da faydaları var sağlığımıza. İşte patlıcanın faydaları ..:tik: Patlıcan içeriğinde A vitamini , B vitamini ve C vitamini,...
  9. Kilo Almamak İçin Ne Yapmak Gerek ?

kilo almamak için kilo almamak için ne yapılmalı kilo almamak için yapılması gerekenler Büyük bir irade örneği gösterdiniz ve uzun zamandır verme hayalini kurduğunuz kilolarınızdan kurtuldunuz diyelim melekler :) Elbette ki çok mutlusunuz, aynada ki görüntü 10 numara. Peki ya bundan sonrası ? Aslına bakarsanız, kilo vermek değil, o kiloyu korumak çok zor. Ama imkansız değil. Üstelik o...
  10. Salamworld Üye Ol mak için ne yapmak lazım

arkadaşlar ben Salamworld Üye Olmak istiyorum nerden ve nasıl üye olabilirim bu konuda bilgisi olan varsa bana yazsın lütfen!

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. difrize karnıyarık nasıl konur

,
  2. dondurucuda saklamalik karni yarik patlican

,
  3. karnıyarık patlıcan konservesi

,
  4. karniyarik nasıl saklanır,
  5. karnıyarıklık patlıcan dondurucuya nasıl konur,
  6. karniyarik patlicani nasil dondurucuya konur,
  7. karniyarik buzluga nasil konur,