Karnıyarık Yapmak İçin Patlıcanın Saklanması | Melekler Mekanı FORUM - 27 Ağustos 2016

Karnıyarık Yapmak İçin Patlıcanın Saklanması

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    patlıcan nasıl saklanır bpatlıcanı dolapta nasıl saklamalıyız karnıyarık için patlıcan nasıl saklanır hakkında bilgi için meleklermekani.com Ben bu ara kendimi kışlık yiyecekler yapmak için pek bi hevesli olduğumu fark ettim yaptıkça yapasım,koydukça koyasım geliyor ::D:D bide bana çok zevk veriyor arkadaşlar :D:D Geçtiğimiz gün domates konservesi yaptım .
    dünde Marketten patlıcan alıp kışın çıkarırda yeriz yaparız diye karnıyarıklık için buzluğa patlıcan attım nasılmı yaptım ? çok basit :D:D

muhakkak bilenler vardır ama benim gibi yeni evli olupta yeni yeni öğrenenler için sizlerle paylaşıyorum melekler :D:D
    4 adet patlcan
    yağ

patlıcanları alacalı olarak yıkayıp soyuyoruz temiz bir bez ile kuruluyoruz.
    yağı tencereye alıp patlıcanlarımızı kızartıyoruz ama dikkat edin çok kırtmayacağız :D:D
    ılıdıktan sonra buzdolabı poşetlerine koyup hava kalmayacak şekilde ağzını sıkıca bağlayıp buzluğumuza atıyoruz :D:D

çok zevkili yaaaaaa:deli:
    dünde fasulye koydum buzluğuma ama onun resmini çekmedim çekeiyim onuda paylaşmak istiyorum melekler:deli:

2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    güle güle yiyin cnm ellerine sağlık :D

Karnıyarık Yapmak İçin Patlıcanın Saklanması konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Patlıcan

Patlıcan yemek ruhsatlı bir işyapmaya, kin ve kıskançlığa, iki yüzlülüğe ve yahut yaltaklığa, Avcının patlıcan yemesi avının iyi gitmesine, Mevsiminde patlıcan görmek küçük bir üzüntüyle birlikte rızka, mevsini dışında görmek kerih görülen ve sevilmeyen şeylere, Patlıcan yemeği rızık ve afiyete delalet eder.Çevrenizde itibarınızın sarsılmasına işarettir. Patlıcan kızartması yemek, acı bir...
  2. patlıcan

(Aubergine / Aubergine / Aubergine / Eggplant / Solanum melongena) Sebze olarak yenilen, mor renkli, uzunca silindirik veya yuvarlak bir yaz sebzesidir. Vatani tropik Hindistan’dir. Sicak memleketlerde yetistirilir. Orta ve kuzey Avrupa’da çok az taninmis olmasina ragmen, memleketimizde yazin çok yaygin yenen bir sebzedir. Patlicanin uzunca olanlarina daha çok kemer patlicani, yuvarlak olanina...
  3. Patlıcan

(Aubergine / Aubergine / Aubergine / Eggplant / Solanum melongena) Sebze olarak yenilen, mor renkli, uzunca silindirik veya yuvarlak bir yaz sebzesidir. Vatani tropik Hindistan’dir. Sicak memleketlerde yetistirilir. Orta ve kuzey Avrupa’da çok az taninmis olmasina ragmen, memleketimizde yazin çok yaygin yenen bir sebzedir. Patlicanin uzunca olanlarina daha çok kemer patlicani, yuvarlak olanina...
  4. (kurutulmuş patlıcan)iç patlıcan kavurması

kuru patlıcan kavurması patlıcan nasıl kurutulur kuru patlican kavurmasi biber kavurması kurutulmuş Kurutulmuş Patlıcan ve İç Patlıcan Kavurması Geçen yaz Osmancık'ta anneannemi patlıcan kuruturken resimlemiştim. Sofralarımızda beğenerek yediğimiz kuru patlıcan dolması'nın ana malzemesi... Öncelikle patlıcanların kurutulması için en iyi zaman Temmuz - Ağustos ayları; ve en uygun mekan...
  5. Kas yapmak için whey

whey whey protein Gerçi erkeklere daha cok hitap etsede ee kocişinmi , abinmi , kardeşinmi yok canım... KAS YAPMAK İÇİN WHEY PROTEİNİ KULLANIN KAS YAPMAK iÇiN Hücrelerin temel yapı taşı olan proteinler vücut tarafından dokuların tamiri, daha fazla enerji sağlamak ve kas yapmak için kullanılır. Vücudun ihtiyacı olan minimum günlük protein miktarı kilo basına 0,8 gramdır. Sağlıklı 70 kilo...

Sayfayı Paylaş