gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

karyağdı tatlısı

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kar yağdı tatlısı kar yagdi tatlisi karyağdı tatlısı karyagdi tatlisi
    Şimdi bir paket etimeki borcama dizin..Bir tencerede yarım litre(ben göz kararı yapıyorum) suya 1 su bardağı şekeri ilave edip kaynatın.Ocaktan alıp, etimekleri bi güzel ıslatın ve yumşayan etimekleri birbirine yaklaştırın..

Yine bir tencereye yarım kilo süt,7 yemek kaşığı irmik ve 7 yemek kaşığı toz şeker ekleyerek pişirin,ocaktan almadan bir paket vanilini ekleyin.Koyulaşınca ıslattığınız etimeklerin üzerine yayın..Bu da tamam.

Sonra sade krem şantiyi sütle karıştırıp,mikserle kıvamına getirin..Bunu da en üste yayın amaaaa etimekle, sütle pişirdiğimiz irmik soğumuş olacak yoksa krem şantinın kıvamı cıvıklaşır..Diziliş şu oldu;ıslanan etimek,pişen irmik,krem şanti.

En üstede bolca hindistan cevizi serpin,atın dolaba..1 saat bekletin ve ıslattığınız bıçakla kareler kesip servis yapın..

karyağdı tatlısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kurdela Tatlısı

Kurdela Tatlısı

kurdele tatlısı 5 çay fincanı un 2 yumurta 1 çay fincanı süt 1 çay fincanı nişasta 1 çorba kaşığı sıvıyağ 1 çorba kaşığı sirke 100 gram çekilmiş antepfıstığı 2 su bardağı sıvıyağ 1 tutam tuz şerbeti için 2,5 su bardağı tozşeker 2 su bardağı su 2 damla limon suyu Yapılışı Unun ortasını havuz gibi açın. Süt, yumurta, yağ, tuz ve sirkeyi ekleyip sert olmayan bir...
  2. Bıçak Tatlısı

Bıçak Tatlısı

Bıçak Tatlısı (8 Kişilik) Malzemeler 1 Paket Margarin 2 Su Bardağı Süt 3 Su Barağı Un 1 Adet Yumurta Şerbet İçin: 500 gr Şeker 1,5 Su Bardağı Su 1/2 Limonun Suyu Tarifi Önce şerbeti hazırlayın.Bunun için şeker ve 1.5 su bardağı suyu kaynatın.Limon suyunu ilave edin. Derin bir kapta margarini eritin.Sütü ekleyin.Kaynadıktan sonra altını kapatın.Unu azar azar ekleyin.Sürekli karıştırarak...
  3. Revani Tatlısı

Revani Tatlısı

revanitatlısı revani tatlisi revani tatlısı revane tatlısı revane tatlisi 3 yumurta 1 nescafe fincanı irmik 1 nescafe fincanı un 1 nescafe fincanı tozşeker 1 nescafe fincanı yoğurt (veya süt) Yarım nescafe fincanı sıvıyağ 1 paket kabartma tozu Şerbeti :3 nescafe fincanı tozşeker,3 nescafe fincanı su ve vanilya -Yapılışı- Yumurta ve şekeri beyazlaşana dek çırpın.Diğer malzemeleri...
  4. Midye Tatlısı

Midye Tatlısı

midye tatlısı midye tatlisi tatlısı yapılışı tatlısının yapılışı video Malzemeler 1 yumurta yarım p. yaşmaya 1 çay b. sıvıyağ 1 çay b. süt 1 fiske tuz alabildiği kadar un iç harcı için: 1 su b. iri çekilmiş ceviz şerbeti için: 3,5 su b. su 3,5 su b. tozşeker yarım limon suyu Yapılışı İlk olarak karıştırma kabına süt, yağ ve yumurta alınarak...
  5. Karyağdı Karışık Meyve Brüle Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Karyağdı Karışık Meyve Brüle Tarifi Resimli yapılışını istiyorum

Merhaba hanımlar sizden yaz mevsiminde oldukça ideal olan Karyağdı Karışık Meyve Brüle Tarifini istiyorum bir de mümkünse bir adet de resim ekleyin :)

Sayfayı Paylaş