gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kas gücüyle 13 yılda dünyayı dolaştı

Konu, 'Çöplük' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Kas gücüyle 13 yılda dünyayı dolaştı

Motorlu taşıt olmaksızın sadece kas gücüyle dünyayı dolaşan ilk insan olmak için 13 yıl önce yola çıkan İngiliz maceracı Jason Lewis, pedallı kayığıyla Londra'nın doğusundaki Thames nehrindeki Greenwich'te bir iskeleye yanaşarak, inanılması güç serüvenini tamamladı. Kıtalar, iki okyanus ve bir denizi kano, bisiklet, paten ve pedallı kayık ile geçmeyi başaran eski temizlik şirketi sahibi 41 yaşındaki Lewis, 13 yıl önce yola çıktığı 0 dereceli boylamın geçtiği Greenwich Meridyeni'ne ulaşarak dünya turunu tamamlamış oldu.
    13 yıllık serüveni sırasında hırsızlar, korsanlar, timsahlar, yılanlar ile mücadele etmek zorunda kalan, Mısır'da casusluktan tutuklanan, Atlas Okyanusu'nda kayığı batan, ABD'de kendisine çarpan bir otomobil yüzünden iki bacağı kırılan ve hastanede 9 ay yatmak zorunda kalan Lewis, en çok bir İngiliz pubına oturup bir bardak bira içmeyi özlediğini söyledi.
    2 hafta önce 3219 km'lik bir dağ bisikleti yolculuğundan sonra İstanbul'a ulaşan İngiliz maceracı, 12 Temmuz 1994'te Greenwich'ten başladığı seyahatinde 74 bin km katetti.

Kas gücüyle 13 yılda dünyayı dolaştı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 13 Işık Yılı Uzunluğunda Kuyruk

13 Işık Yılı Uzunluğunda Kuyruk

Uzayın derinliklerinde görüntülenen bir yıldız bilim adamlarını şaşırttı NASA’nın GALEX telekopu tarafından uzayın derinliklerinde görüntülenen bir yıldız 13 ışık yolu uzunluğundaki kuyruğuyla bilim adamlarını şaşırttı. NASA’nın 2003 yılında başlayan ultraviole projesi çerçevesinde yürütülen çalışmalarda GATEX telekopunun elde ettiği bu görüntüyle bir yıldızın ilk kez kuyruğuyla...
  2. Dünyayı Sarsan 10 Büyük Güç!!

Dünyayı Sarsan 10 Büyük Güç!!

Thomas Friedman, ABD’nin önde gelen yazarlarından… Son dönemde yazdığı “The World is Flat” (Dünya Düzleşti) adlı kitabı müthiş bir ilgi gördü. Bu ilginin arkasında, dünyadaki değişimi çok iyi analiz etmesi, yeni düzeni her sektörü yakından ilgilendirecek şekilde ortaya koyması var. Şirket CEO’larından dünyanın dört bir yanındaki ülkenin liderlerine kadar herkesin baş ucu kitabı haline gelen...
  3. **60 yıl süren aşkınnn gücü**

**60 yıl süren aşkınnn gücü**

Buz gibi bir günde hızlı hızlı yürürken, birden ayağımın ucunda bir cüzdan gördüm… Hemen aldım. Sahibini gösteren bir kimlik vardır diye acele acele açtım.. Üç dolar çıktı.. Bir de buruşmuş, sararmış, eskimiş mektup… Belli ki yıllardır, o cüzdanın içinde duruyordu. Zarf öylesine harap olmuştu ki. Sadece tepedeki “İade” adresi okunabiliyordu. Mektuba bir göz attım. Bir ipucu bulma ümidi...
  4. Öğrenci affı 13 yılı kapsıyor

Öğrenci affı 13 yılı kapsıyor

Öğrenci affı Meclis Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu'nda iktidar ve muhalefetin oylarıyla kabul edildi. İktidar ve muhalefetin ortak önergesiyle, tasarıda yer alan 28 Haziran 2000 tarihi, 7 Haziran 1995'e çekilirken, 1980'den sonra çıkarılan öğrenci aflarından yararlanmayanların da kapsama alınması sağlandı. KİMLER YARARLANACAK Af kapsamına GATA, sağlık meslek yüksekokulları,...
  5. Bugün (13 Kasım) Doğanlar

Bugün (13 Kasım) Doğanlar

13 kasım burcu 13 kasım burç hangi burç doğanlar kasımda doğanlar Bugün yani 13 Kasım Doğanların genel özellikleri nelermiş arkadaşlarım hep beraber bakalım :tik: Kararlı ve mantıklı kişilerdir. Düşüncelerinde daima belli bir disiplin vardır. Araştırmacı yönlerini ortaya çıkaran çalışmalardan hoşlanırlar. Evlik konusunda çekimser ve zor kişilerdir. Geleneksel gibi görünebilirler fakat...

Sayfayı Paylaş