gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kaşgarlı Mahmutun en önemli eserinin adı nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kaşgarlı Mahmutun en önemli eserinin adı nedir kızlar eserin adını merak ediyorum bilen varsa yazsın lütfen.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Dîvânü Lugati’t-Türk, Türk dilinde ilk ansiklopedi ve sözlüktür.
    Kaşgarlı Mahmutun Diğer eseri

Kitabu Cevahirü’n – Nahv fi Lugati’t-Türkî (Türk Dili’nin Nahiv Cevherleri), Türk dilinin ilk gramer kitabı. Bu eseri daha kaleme aldığı biliniyor. Nerede-nasıl kaybolduğu belirlenemeyen bu eser, günümüze ulaşmamıştır

Kaşgarlı Mahmutun en önemli eserinin adı nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Türkiye’deki En Önemli Çocuk Sağlığı Problemi Ne?

Türkiye’deki En Önemli Çocuk Sağlığı Problemi Ne?

Dünya Sağlık Teşkilatı 2003 istatistiklerine göre Türkiye’de her 1000 canlı doğumdan 39’u ölüm ile sonuçlanıyor.. Bu oran ABD’de binde 8 olarak kaydediliyor. Yenidoğan bebek ölümlerinin nedenleri arasında, ilk sırada erken doğumlar (Yüzde 39), ardından doğum asfiksisi (Yüzde 23) ve ciddi enfeksiyon (Yüzde 19) geliyor... 5 yaş altı ölümlerde yenidoğan bebek ölümleri yüzde 49 ile ilk sırada...
  2. Dünya'daki En Büyük Elmasın Adı Nedir?

Dünya'daki En Büyük Elmasın Adı Nedir?

Dünyanın en büyük elması olarak bilinen 191 karatlık Işık Dağı ya da Kuh-i Nur adıyla tanınan elmas Hindistan'da bulunmuştur ve bugün, İngiltere Krallık Hazinesi'ndedir. Adı Farsçada Işık Denizi anlamında olan, uçuk pembe renkli, yassı bir taş olan Derya-i Nur elması ise, yaklaşık 185 kırat ağırlığındadır ve bugün İran Milli Bankası'nda saklanmaktadır. Bunlara ilaveten, 1853 yılında...
  3. Kaşgarlı Mahmut kimdir - Kaşgarlı Mahmutun çalışma alanları

Kaşgarlı Mahmut kimdir - Kaşgarlı Mahmutun çalışma alanları

kaşgarlı mahmut kimdir, hayatı, eserleri, çalışma alanları, biyografisi, yaşam öyküsü, kişisel özellikleri, yaşamının dönüm noktaları hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda Türk Dil Bilgini, Kaşkarlı Mahmut ve hayatı hakkında sizlere geniş kapsamlı bilgiler sunacağız. XI. yüzyılda yaşayan Türk dil bilginidir. Dîvânü Lûgati’t-Türk adlı eseriyle ünlüdür....
  4. ankaranın en önemli özelliği nedir

ankaranın en önemli özelliği nedir

ankaranın en önemli özelliği yada özellikleri var mı teşekkür ediyorum. ( tarihsel olarak soruyorum )
  5. Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba

Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir acaba

Arkadaşlar oruç ayı da geldi yaklaştı yani şimdiden hepinize hayırlı oruçlar diliyor ve size bir soru soruyorum acaba Ramazan Ayının En Önemli Özelliği nedir bu konuda bilgi verebilir misiniz bana?

Sayfayı Paylaş