gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Kasık Biti

Konu, 'İntaniye' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Kasık bitini taşıyan biriyle birlikte olma yoluyla veya çok ender olarak giysiler ve yatak çarşaflarından geçer. Bit bazen (aynı zamanda saçlarda veya vücudun başka bir yerinde de bulunabilir) hiçbir belirti vermez. Bazen de kaşıntı ve hafif mavimsi lekeler ortaya çıkabilir. Kasık bitine Yengeç de denir, çünkü Yengeç gibi tutunmasını sağlayan kıskaçları vardır. Bu rahatsızlık pediculosis pubis diye de bilinir. (Yunanca bit = pediculus). Belirtiler
    - Kasık tüyleri arasında toplu iğne başı büyüklüğünde grimsi renkte böcekler;
    - Tüylere bağlı küçük beyaz noktalar (bitin yumurtaları);
    - şiddetli kaşıntı.
    İlaç Tedavisi
    Piperonil butoksidli pirentrin gibi bir ilaç veya Kwell: gamma benzen hekzaklorid verilebilir. Kwell daha güçlüdür ve bazen alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Hamile kadınların veya küçük çocukların kullanması sakıncalıdır. Bu ilaçların bir hafta sonra tekrar kullanılması gerekir. Eşinizin de aynı zamanda tedavi edilmesi şarttır. Eğer kirpikleriniz ve kaşlarınızda bit varsa, bu ilaçları kullanmayın, çünkü gözlerinize zarar verebilirler. Bunlar yerine bir göz pomadı (Phisostigmin) kullanın. Yeniden bitlenmeyi önlemek için elbiselerinizi, çarşaflarınızı, battaniye ve havlularınızı ya kuru temizleyiciye verin veya kaynar suda yıkayın. Günlük kullanımınıza yetecek kadar eşyanızı yıkayın geri kalanları iki haftalığına hiç kimsenin dokunmayacağı bir yere kaldırın. Bu süre bit yumurtalarının kuluçka devresini tamamlaması ve çıkan bitlerin açlıktan ölmesine yeterlidir. Bitlenmiş yataklarınıza da aynı yöntemi uygulayın.

Kasık Biti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bitti

Bitti

ne yaptım biliyormusun? daha çok şarkı söyledim. sigaraya yeniden başladım, alışveriş yaptım gereksiz. ne yaptım biliyormusun? bol bol seyahat ettim, hatta yalnızlık çektim, pişman oldum kimseye söylemedim. yani sustum genelde, bazende gülümsedim nazikçe dinlemediğim belli olmasın diye. BİTTİ!buraya kadarmış dedim, unuttum bile dedim, avuttum kendimi sözde. ama yinede akıyor...
  2. bittim

bittim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. Bitti....

Bitti....

ayrılık resimleri ayrılık resmi ayrilik ğğğğğğğ sevgiler mi sahte yoksa biz mi sahteyiz...herşeyin yalan oldugu bu dünya ne kadar bu kadar acımsız birini verdin ki bana :(( özür dilerim seni sevdiğim için .... Hangi Ayrılık? Hangi sevgili var ki, senin kadar duyarsız ve kalpsiz? Ve hangi sevgili var ki, benim kadar çarEsiz? Hangi ayrılık var ki, böyle kanasın ve böyle...
  4. bit

bit

bit nedir ve nereden gelir veya geçer

Sayfayı Paylaş