Kaşıntı sebepleri nasıl geçer

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. vücut kaşıntısı nasıl giderilir vücutta kaşıntı nasıl geçer burun kaşıntısı geçer alerjik kaşıntı
  kaşıntı, sebepleri, nedenleri, neden olur, ilacı, tedavisi, kremi, nasıl geçer, ilaçları, hastalıkları,
  Kaşıntı hastalıklarının aslında bir çok nedeni vardır Melek'ler. Kimi zaman bu hastalığa sebep olan nedenlere göre ilaçlar kremler verilir, tedavisi oldukça kolay olur. Peki kaşıntı neden olur; buyrun öğrenelim Melek'ler:)


  [​IMG]

  Kaşıntı Nedenleri Vücutta Deride Ciltte Kaşınma
  Anasayfaya Dön
  29 Ağustos, Pazar, 2010
  Karakter Boyutu

  Kaşıntı Nedenleri, Vücutta ve Deride Kaşıntı

  Kaşıntı Nedir; Kaşıntı, gerçekte, bir tür ağrıdır. O denli şiddetli olabilir ki, en şiddetli ağrılardaki gibi dayanılması güç olabilir. Alerjiye bağlı deri ya da kulak kaşıntısı çekmiş olanlar, buna hemen tanıklık edebilirler.

  Öyle görünüyor ki, dış kulağınızda ve hemen altında*ki derinin üzerinde bir mantar enfeksiyonu vardır. Bura*sı, mantarın üremesi için mükemmel bir yerdir. Herhangi bir kronik akıntı ya da kulak kiri birikmesi, bu rutubetli, sıcak, karanlık yerde evine yerleşen mantar için çok güzel bir beslenme yeridir. Deri iltihaplanıp tahriş edildiğinde başka bakterilerin de saldırısına uğrar ve oldukça ağrılı bir enfeksiyon doğurur.

  Kaşıntının tedavisi, mantara karşı güçlü bir saldırıy*la olur. Hassas kulak dokusunu daha çok zedelememek için yıkama aygıtıyla doğrudan görerek kulak yıkanmalı*dır. Mantar o denli hızlı ürer ki, doktor onu yıpratmak için sürekli kontrol altında tutmalı ve kulağı yeni kortizon ve antibiyotik ilaçlarıyla tedavi etmelidir.

  Sürekli Kaşınma Alerji Neden olabilir? Ciltte Kaşıntı Tedavisi

  Kaşınma Sebepleri: Dermatit gibi iltihaplar. Uyuz, bitlenme gi*bi hastalıktır. Sıkıntı ve üzüntü. Müzmin kaşıntı.
  Belirtiler: Gittikçe daha fazla kaşıntıya yol açan ka*şınma. Kaşınma sürerse deri kalınlaşır ve kaşınma alış*kanlık halini alır.
  Bir türlü geçmeyen kaşıntılar cildiye uzmanına mua*yene ettirilmelidir.
  Korunma: Kaşıntının altında yatan faktörü tedavi et*mek gerekir. Birkaç gün üst üste kaşınırsanız mutlaka doktora danışmandır.
  Kalamin gibi serinletici losyonların faydası olur. Lo*kal anestizik içerebilecek kaşıntı giderici spyreylerden kullanmak doğru değildir.

  Cilt hekimi, uygun tedaviyi tavsiye edecektir.

  İnsanı rahatsız eden, hatta uykudan bile uyandıra-bilen, deriyi el ve tırnakla kazımak isteğine kaşıntı (tıp di*linde pruritus) denir. Çoğu kez deri hastalıklarına bağlı olarak meydana gelen kaşıntılarda deride lezyon denilen bir dış belirti vardır. Bazı deri hastalıklarında ise kaşıntı olmaz.

  Kaşıntılı deri hastalıklarının başında uyuz paraziti*nin yaptığı ve en çok parmak araları, bileğin ön yüzü ve karında sillon şeklinde izleri görülen bulaşıcı hastalık ge*lir. Bitlenmede de en çok omuzlarda olmak üzere gece gündüz kaşıntı vardır. Alerjik kaşıntılar toksik dermit, kontakt dermit veya ürtiker gibi deri belirtisi meydana getirirler. Bağırsak parazitleri özellikle çocuklarda burun kaşıntısı yapar. Hodgkin hastalığında, kan kanserlerinde ve bazı mantar hastalıklarında da başlangıçta kaşıntı var*dır. Kurdeşen kaşıntı yapan allerjik deri hastalıklarının tipik belirtisidir. Bir bakteriye, yiyeceğe, ilaca, sıcak veya soğuğa alejisi olanlarda görülür. Strofulus, lichen, plans, psoriasis (sedef) gibi deri hastalıkları da kaşıntılı seyre*derler.

  Lokal (yani belli bölgede) kaşıntılar anüste, vulvada, kulakta, gözde, burunda çeşitli sebeplerden (kir, akıntı, il*tihap, nörodermatid, parazit) meydana gelmektedir. Psi-konejik (ruhî) sebeple de kaşıntı olur ve kaşındıkça lokal nörodermatit ve ödem gelişir. Tedavi kaşıntının sebebine göre yapılır. Endojen kaşıntılarda en çok antihistaminik ilâçlar kullanılmaktadır. Tavsiyemiz; ayrıcı teşhis için cil*diye uzmanına müracaat etmenizdir.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. kaşıntı nasıl geçer

  ,
 2. hamilelikte kaşıntı nasıl geçer

  ,
 3. alerjik kaşıntı nasıl geçer

  ,
 4. burun kasintisi nasil gecer,
 5. kaşıntı nasıl giderilir,
 6. vücutta kaşıntı nasıl geçer,
 7. vücuttaki kaşıntı nasıl geçer,
 8. vücut kaşıntısı nasıl giderilir,
 9. alerji kaşıntısı nasıl geçer,
 10. kulak kaşıntısı nasıl giderilir,
 11. burun kaşıntısı nedenleri,
 12. hamilelerde kaşıntı nasıl geçer,
 13. Kaşınti nasıl gider,
 14. gece kaşıntısı nedenleri,
 15. bebeklerde kaşıntı nasıl geçer